Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » A műtét után mennyi idő míg...

A műtét után mennyi idő míg elmúlik?

Figyelt kérdés

Nem tudom, biztos jart valaki ebben a cipőben, hátha tud valaki tanácsot adni.


Van már egy 18hos fiam. Vele is küzdelem volt a terhesség első hetei. Folyamat álmosság, hányás, szag érzékenység...


Kistesót szerettünk volna. 5hónap után pozitívat is teszteltem, nagyon boldogok voltunk. A teszt után nemsokra jöttek is a rosszulletek. Ugyan az, mint a fiamnál. Hányás, fáradékonyság, erőtlenség, illetve most az iszonyatos mell feszülés. De hősiesen viseltem, még igy is, hogy a fiam miatt nehezebb volt, mint anno vele. 7hetesen voltam dokinál, megállapította üres a petezsák. 1hét mulva, azaz szerdán visszahívott. Még mindig üres, és nem nőtt semmit.

Jövő csütörtökre előírtak missed ab-ra.


Ám a rosszulléteim ugyan úgy megvannak. És most a tudat, hogy igazábol mostmár feleslegesen szenvedek, ez még rátesz egy lapáttal. Szerda óta folyamat csak sírok. Férjem dolgozik, segítségem nincs, egyedül vagyok a másfél évesemmel, és képtelen vagyok "helyre jönni".


Folyamat a műtéttől valo félelem jár a fejemben, és az, hogy én nem tudok így élni, hogy gyakorlatilag egy valami, aminek mostmár tudom, hogy nem kellene ott lennie, a hasamban van. Na és a rosszullétek...


Ez vajon meddig fog tartani? A műtét után mikor mulnak el a terhességi tünetek?



Ja illetve tegnap óta már a hasam is görcsöl, derekam is fáj.


2020. okt. 23. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Milyen valami? Az a testedbol alakult ki, a te reszed,mint pl az agyad. Az sem tetszik hogy benned van? Sot, ha terhes lennel, azt hogy birnad ki, akkor meg egy eloleny van benned, attol nem lennel rosszul? Ne tulozz, gondolkozz logikusan, a hormonoktol elvonatkoztatva. Rosszul vagy, mert a tested azt hiszi, terhes vagy. Ez olyan mint egy betegseg, tunetei vannak, ami el fog mulni. Ne betegedj bele abba hogy hulyesegeken jar az agyad, amikor ott van melletted a masfel eves gyereked.
2020. okt. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A HCG szint csökkenésével elmúlik a rosszullét, 1-2 héten belül, ha görcsölsz, lehet, hogy magától kiürül, de ha megjönne is ellenőriztetni kell. A műtéttől felesleges félni, 20 perces rutin beavatkozás.

Van 1 heted, addig foglald el magad a kicsinek szüksége van rád, és neked is segítség, hogy veled van, a rossz gondolatokat zárd ki.

2020. okt. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Ha szerencséd van beindul magától. Azt nem mondom, hogy leányálom lesz, de kibírható. Én már kétszer estem át rajta (természetesen vetélés) és nekem még gyermekem sincs. Szóval megértem, hogy rossz ez így, de legalább neked ott a kisfiad, ez mindenképpen nagy segítség/vígasz ezekben a napokban. Sajnos ami veled/velünk történt nagyon is gyakori.
2020. okt. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1es! Erre a valaszra kar volt időt szánnod... látszik semmi közöd a dologhoz. Nem kívanok neked rosszat, csak éld egyszer át mind fizikailag, mind testileg amit én élek...


2es! Neked nagyon köszönöm a választ!!


3as! Én pont nem szeretném, hogy magától beinduljon. Láttam már ilyet természetesen elmenni, nem szeretném átélni. És mivel a görcseim elmultak, úgy néz ki, nem is fogom. Illetve ha beindulna is el kellene mennem orvoshoz, szoval semmivel nem lennék előrébb.

2020. okt. 26. 11:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos ilyen a magyar egészségügy. Lezárnak mindent egy kaparással. Külföldön kérik, hogy ne tedd. Valamit tudnak...amivel a kedves magyar dokik mégcsak nem is foglalkoznak. Szóval láttál, de sosem élted át? Akkor nincs miről beszélni. A stílusos pedig igencsak csúnya. Nem te vagy az első aki ilyen helyzetben van. Nem csodálom, hogy ennyi választ kaptál. Aki segíteni akart is lepontoztad.
2020. okt. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező még nem fogta fel, hogy az abortusz egy letudós megoldás... Meg akarnak szabadulni tőled. Nekem még nem volt abortuszom, de a barátnőmnek tavaly sajnos igen. Németországban élnek és megmondta neki a doki, hogy esze ágába se jusson abortuszra menni. Az a végső megoldás. Hát, bele sem merek gondolni, hogy miért...
2020. okt. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát most nem értem, miröl beszélsz?


1, láttam már ilyet, anyukám elvetélt a szemem láttára, mentővel vitték be a kórházba, 3 egység vért kapott. 1 óra leforgása alatt. Én annyi idő alatt, a gyerekem sem biztos, hogy valakit tudnék mellé szervezni.


2. Ha nincs baba, csak üres petezsák, akkor hol beszélünk itt abortuszról?! Mire várjak még, ha 8és fél hetes terhességnél nincs babám?


3. Barátnőm is elvetélt, pontosabban 6hetesen "elment" a babája, úgy hogy nem tudott róla. 12hetesen kellett legközelebb mennie dokihoz. Addigra hullafoltjai lettek, nemsokon múlt az élete. Akkor mire is kellett volna várnia, ha nem "abortuszra"?!

2020. okt. 26. 12:22
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Ugye most viccelsz? Maga a művelet sajnos ugyanaz, teljesen mindegy, hogy van vagy nincs embrió, él vagy sem az embrió.


Értem én hogy félsz, mert ilyenek történtek anyukáddal, a barátnőddel. Ők sajnos a ritka nem szerencsések kevés közzé tartoznak. De ez kb. olyan, mintha azt mondanád nem vezetek többé autót az autópályán, mert láttam egy balesetet és mi van ha velem is ezt történik majd...meg hasonlók.


Nekem 12, hogy erőszakkal a tested ellen dolgozva pucoltatod ki magad vagy sem. Remélem mások tanulnak ebből, csupán ezért írtam le ide.

2020. okt. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!