Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák! 11 hónapos a...

Kedves Anyukák! 11 hónapos a kislányom és lassan 4 hónapja folyamatosan árpája van. Elmúlik, majd újból kiújul. Járt már így valaki a babájával?

Figyelt kérdés
Folyamatosan járunk orvoshoz, legutóbb 2 belső árpája is volt egyszerre, ami nem fakadt ki hosszú ideig és kivágták neki. Azt hittem, hogy ezek után rendbe is fog jönni a szeme, de 3 napja megjelent egy újabb árpa a szemén. Én már teljesen el vagyok keseredve. Nem megyünk ki vele háló nélkül, sőt a műtét után 1 hétig ki sem mentünk vele. Itthon is folyamatosan takarítok, tisztán tartok mindent, a kezét is alkohollal fertőtlenítem, hogy ha dörzsöli a szemet, ne vigyen semmi koszt a szemébe. NIncs kutyánk, macskánk. Az orvos sem mondott semmi konkréta, hogy mitől van. Holnap megyünk vérvételre, hátha okosabbak leszünk.

2012. aug. 10. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:

elég érdekes orvos, helyedben azonnal elvinném másikhoz, még mielőtt újra összekaszabolja a gyerekedet!

irgamid kenőcsöt írass fel, 1-2 alkalom után el fog múlni az árpa! lehet ekkora babnak nem jó, de akkor biztos van más is! ne hagyd magad!

jobbulást a kicsinek!

2012. aug. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Külföldön élünk, és az orvos ahova járunk állítólag a legjobb a városban és a legjobb kórházban is dolgozik. Bár lehet ez nem jelent semmit.

Több gyógyszeres kezelése is volt, szemcseppek, krémek, de semmi nem használt. Már nagyon be volt neki gyulladva a műtét előtt. Most a műtét után jobb, de aggaszt, hogy miért jött ki újabb árpa? Én már arra is gondoltam, hogy lehet esetleg más betegség szövődménye?

2012. aug. 10. 23:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Elvileg cukorbetegség esetén is jellemző lehet az árpa, de ismerek cukorbeteget, akinek soha nem volt, ill. magamat, akinek egy időben sorozatosan volt, és nem vagyok cukros.

Nekem volt amelyik kenőcsre elmúlt, de egyszer ki is kellett vágni. Aztán ahogyan jöttek, el is múltak. 15 éve nem is volt.

Ezt az orvosoknak kellene tudniuk, hogy milyen góc okozhat ilyet, ha egyáltalán fennáll a lehetősége. A vérvétel már jó út etéren.

Szegénykét nagyon sajnálom. Reméljük tényleg csak időszakos dolog ez.

2012. aug. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem felnőttként lett belső árpám. antibiotikumos krémekre párakötésre stb. nem reagált.Kivágták. Műtét után 1 héttel már nem 1 hanem 5 árpa lett ráadásul a másik szememen is. Utána tobradexet kaptam amitől az árpák nem múltak el viszont kihullott a szempillám és mindkét szememen fekélyes szemhéjszéli gyulladás lett.Na itt hagytam fel ezzel a gyógymóddal:( Találtam egy homeopatát akinek a kezelése során kb. 2-3 hét alatt alatt elmúltak az árpák és kb 2 hónap volt mire a szemhéjszéli gyulladás is elmúlt. lassan 4 éve ki sem újult és a szempilláim is visszanőttek.
2015. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!