Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Melyik lenne a jobb megoldás?

Melyik lenne a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Kisbabám nem él. Ezt tegnap megállapította egy orvos. De mivel nem a lakohelyemen vagyok jelenleg, úgy beszéltük meg, hogy amint hazaértem, elmegyek orvoshoz és megbeszélem vele a továbbiakat. Az otthoni orvosom azon az állásponton van, hogy érdemes időt hagyni a vetélés természetes beindulására. Én is ezt támogatnám (volt már otthoni vetélésem, számomra könnyebb volt így)

Viszont kedden megyünk haza és csütörtökön mennem kellene dolgozni. Orvoshoz szerdán megyek, ha tud fogadni. A kérdés, hogy inkább kérjek műtétet, ami nem tudom mennyi idő, de addig legyek táppénzen? Vagy várjam ki a vetélést, ami akár 1-2 hét is lehet és kockáztassam, hogy munka közben indul el? A munkahelyemen nem tudják, hogy terhes voltam.


2021. ápr. 2. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A műtét maga max.fél óra. Lehet aznap már haza is engednek.

Táppénzen lennék addig, amíg meg nem oldódik a helyzet.

2021. ápr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt te tudod eldönteni, én is jobban örültem volna, ha elindul magától, de ki tudja mikor 15 ezer felett volt még a hcg a vérben azt mondják 1000 nél indul meg, mikor ismerte volna fel a szervezetem, hogy nem fejlődik. És ha elindul kitudja, hogy nem e műtét lett volna úgy is.

Pénteken nézte meg a dokim, hétfőn már műtött is.

2021. ápr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudom sajnos, hogy mennyi idő lenne.

Legutóbbi vetélésemnél szeptember 11-én 22993 volt a hcg érték, szeptember 15-én 18020. 21-én pedig lezajlott a vetélés. Nem tudom akkor mennyi lehetett a hcg.

2021. ápr. 2. 20:19
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Sokan a természetesség mellett állnak, de én inkább a műtétet választanám. Mondjuk nekem külföldön végezték, itt nem tágítottak, hanem abortusztablettát adnak reggel, és napközben van a műtét.
2021. ápr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nezd ez lelki alkat fuggo. Baratnom 4 hetet vart, h beinduljon nala. Horror volt. Utana meg sokaig verzet, az is benne volt a pakliba, h megis muteni kell, de vegul nem kellett. Onnan, h megtudta nem lesz baba kb. 6-7 het volt mire tul volt rajta mindenestul. En ebbe belebetegedtem volna. Neki igy jobb volt.
2021. ápr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Èn a termèszetes vetèlèst vàrnàm meg. 2x vetèltem el, egyszer sem kèrtem művi befejezèst, kiürült magàtól minden.
2021. ápr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó mennyi idő alatt indult el normálisan?
2021. ápr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#5 Pont ugyanúgy voltam, mint a barátnőd. Én 3 hetet vártam és igen, nagyon durva volt. Viszont ki lehetett bírni, hisz itt vagyok. Persze voltam én is dühős, szomorú, magam alatt, de hát ez van, az idő múlik, a seb gyógyul. Aztán a második picur is sajnos vetélés lett, ugyancsak a természetes vetélést választottam akkor is, akárcsak a #6-os válaszadó. Hála Istennek, a második nem volt annyira kemény, de azért egyáltalán könnyű sem. Szerencse a balszerencsében ugyebár, illetve másodjára már tudtam, hogy nagyjából mi fog történni. Más volt a második, de fiatalabb terhesség volt, így máshogyan is zajlott le. Ilyen az élet. 🤷
2021. ápr. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8-as vagyok, bocsi lemaradt a lényeg közben: a legjobb megoldás az persze mindig a természetes út. Gondolom fiatal a terhesség, emiatt (is) ajánlja a doki ezt az utat. Nem akar feleslegesen műteni. Te pedig mint olvastam is, tisztában vagy már (sajnos) a vetélés menetével. Én próbálnám kikerülni a műtétet. Viszont mi csak ajánlani tudunk neked dolgokat, te tudod mi lenne számodra a legmegfelelőbb.
2021. ápr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!