Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Központi fűtést szeretnénk és...

Jn123 kérdése:

Központi fűtést szeretnénk és mélyik lenne a jobb megoldás vízteres cserépkályha vagy a vízteres kandalló 4 radiátor lenne rajta?

Figyelt kérdés

2019. máj. 19. 23:01
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
Gázra nincs lehetőség? Ilyen pici rendszernél sok a hőveszteség fával szerintem.
2019. máj. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A vízpatkós cserépkályhák ritkán sikerednek jóra. Vagy a víz langyos, vagy a kályha. Egy biztos, a meleget nem tartja úgy mint egy hagyományos cserépkályha.

Vízpatkó... Elöbb utóbb kilukad. De inkább elöbb. Mivel kedvezőtlen körülmények közt folyik az égés (alacsony hőfokon) sok savas vegyület keletkezik. Ami hamar "megeszi" a patkót.

De tegyük fel a mrdrbeli patkó kerül a kályhádba... ...és kibírt 20 évet...

Mikor fog kilukadni? Nyáron? Nem!

A tél kellős közepén ott lesznek a nagy kérdések:

Kihúzzuk a telet csak a cserépkályhával fűtve egy helyiséget? Mivel ke kell engedned a vizet a rendszerből.

Vagy hetekig fűtésnélkül lesztek amíg megjön a kályhás elbontani a kályhát, újra rakni, szárítani, stb...

Akkor inkább a vizteres kandalló.

2019. máj. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bármelyiket is választod,biztonsági áram forrásról is gondoskodni kell .Mi van akkor ,ha épp megraktad fával,és áramszünet lesz ? Nem fog menni a keringtető szivattyú.

Van erre megoldás,keres egy jó vill. szerelőt.

Gázkazánnál ez kevésbé probléma ,mert az égés is megszünik.

2019. máj. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem jelenleg vízteres kandallóm van 4 radiátorral 2006 óta. Ennél rosszabb rendszer nem létezik!!! Ahhoz hogy a fürdő és a 3 szoba meleg legyen szó szerint félig kell lennie a tűztérnek parázzsal, mert különben a radiátorok lehűlnek, a velük fűtött helységekkel együtt. Aminek az eredménye kb 26-28 fok van a nappali-étkező-konyha részen és kb 22-24 fok a szobákba. Azaz a kandallóval fűtött helységekhez képest átlag 4 fokkal hidegebbek a radiátoros helységek. Ez az apróság miatt nem lehet szabályozni a rendszert.

Sokféle fűtési módszert kipróbáltam az évek során és a legjobb a AKÁC parázzsal félig lévő tűztér. A tölgy is jó, ha min egy évet száradt. Minden egyébbel használhatatlan a rendszer. Egy időben a brikett nagyon jó volt kb 5 évig azzal fűtöttem, de jelenlegi brikettek semmire sem valók már. Szépen parázslik, de ahhoz már kevés hogy a vizet is rendesen felmelegítse.

A vízteres kandalló + puffer sem jó mert nem tudja felfűteni a plusz vízmennyiséget, azaz a radiátoros helységek hidegek maradnak, hiába van 3-500 liter 40 °C-os vized, ha 50-60 °C-ra van szükséged!


A házról: Hőszigetelt műanyag dupla üveges nyílászárok, kisméretű lyukacsos tégla falak, nettó 77 m2, födémben 20 cm kőzetgyapot. átlag 4-4.5 erdei m3 akác/szezon ->150000 Ft


megj.: Amennyibe ez a rendszer került, a gázos rendszer is kijött volna 2006-ban ennyiből! A fűtés számla sem lenne több, és a fával sem kéne dolgozni.


Leendő házikómban ez lesz (ez jelenleg a legköltséghatékonyabb rendszer):

Sok modulációs kondenzációs fűtő gázkazán, ami a ház max téli hőszükségletének min 40-50%-ra képes modulálni. Mert a szezon 80%-ba a ház hőigénye csak a fele a maximumnak!

Indirekt HMV (meleg víz) tároló 60-100 liter/fővel kalkulálva.

Meleg víz cirkulációs kör, hogy a meleg víz mindig ott legyen akkor amikor kell.


Alternatív 0-ás rendszer: A legolcsóbb a a víz levegő hőszivattyú napelemekkel a 0 Ft-os fűtés és meleg víz előállításhoz. Ez ki is nullázódik a gázhoz képest az én esetemben 28,6 év alatt! Azaz 28,6 év múlva tényleg 0 forint lesz a fűtés számlád. Na ezzel úgy vagyok ami nem térül meg max 10 éven belül, az egy nagyon rossz rendszer. Ebbe minden bele van kalkulálva: várható élettartamok, karbantartás...

2019. máj. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2019. máj. 21. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!