Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab okai. Van akinél...

Missed ab okai. Van akinél kiderült?

Figyelt kérdés
Nem rég sajnos missed ab lett az első terhességem vége. Még friss a dolog, egy hete műtötték csak, alig várom, hogy 3 hét múlva mehessek kontrollra a dokimhoz, mert elég sok minden meg szeretnék vele beszélni. Kezdeném ott hogy tavaly augusztusban hagytam abba a fogamzásgátló szedését és gondoltuk belevágunk a baba projektbe. Viszont nem úgy alakultak a dolgok ahogy gondoltuk...először is a fogamzásgátló előtti pontosan 28 napos ciklusom most 23-25 nap lett előtte 2-3 nap barnázással. Az első hónapokban annyira nem ijesztett meg, gondoltam még ki kell ürülnie a fogamzásgátlónak. Aztán egyre jobban zavart a furcsa ciklus és hogy nem jön össze a baba, így február elején elmentem nőgyógyászhoz kivizsgálásra. A doktornő megnézett pár dolgot, de mindent rendben talált mondta, hogy peteérésem is épp most volt, javasolta a premens tabletta szedését. A citológia is aktuális volt, így azt is csináltattam. Bevallom őszintén azt gondoltam, hogy majd elküld vérvérteles hormonvizsgálatra, de mivel ő teljes meggyőződéssel állította, hogy semmi baj és legyek türelmes, ezért hittem neki. A vizsgálat után két héttel pozitívat teszteltem...nagy volt az öröm, de pont beteg voltam és nem éreztem jól magam. Megfázásnak gondoltam, de miután elment a szaglás és ízlelésem és vissza se jött jó pár hónapig, így már biztos vagyok benne, hogy covid volt. Be is jelentkeztem egy másik dokihoz magánúton vizsgálatra. Majd megjött a citológiám eredménye és kiderült, hogy bakteriális vaginózisom van és kaptam egy receptet valamilyen antibiotikumos hüvelykúpról. (mindezt egyébként postán levélben kaptam, a doktornő nem tudta, hogy eddigre már babát várok). Majd a kis receptemmel együtt elmentem a doktor úrhoz 7 hetesen. Ekkor megvizsgált és 5 hetes 6 naposnak mondott a mérete miatt, valamint tanálcsolta, hogy a 16. hétig biztosan ne használjam a kiírt hüvelykúpot. Kicsit ideges voltam amiatt, hogy ilyen picike, de mivel volt szívhang is és a doktor úr is azt mondta, hogy minden rendben, így próbáltam nyugodt maradni...3 hét múlva kellett vissza menjek kontrollra. De azt már sajnos nem tudtuk kivárni mert két hét múlva vérezni kezdtem...a doki már csak petezsákot látott magzati elemek nélkül. Így hát egy hét múlva jött a műtét. Sok a kétely bennem ezekkel kapcsolatban, hogy vajon mitől lehetett a vetélés. Vajon a barnázás progeszteron hiány rá utalt és ezért vetéltem el? Vagy esetleg a covid miatt? Vagy a bakteriális vaginózis lehetett az oka? Vagy persze ott van lehetőségként az is hogy nem lett volna egészséges és ezért ment el. Mindenesetre az biztos, hogy mielőtt újra próbálkozunk a bakteriális vaginózis kikezeltetem, a vakcinát beadatom (itt lehetne vitatkozni, de nekem eddig minden orvos azt javasolta, hogy a Pfizert adassam be), valamint egy átfogó vizsgálatot kiharcolok, hogy lássam van e valamelyik hormonommal baj. Én nem tudnék még egy vetélést álélni, ez szörnyű élmény. Igazából a kérdés az lenne, hogy nektek mi a tapasztalatotok, mitől vetéltetek el? Vagy megtudtátok egyáltalán? Bocsánat ha kicsit hosszú lett, de ezt ki kellett írnom magamból.

2021. ápr. 21. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

9év fogamzásgátló után abbahagytam a gyógyszert baba tervezés miatt. Nekem világ életemben barnázassal indult a vérzésem, sosem volt progi hiányom...

3.hónapban fogant meg a fiam. Egészséges terhesség volt.

Utána rá 2évre újra belevágtunk. 3 vetélesem volt. Egy a 7.héten, egy a 10.en és egy a 12.en.

Nem haltam bele, lelkileg nem lettem kikészülve tőle... ez az élet rendje 🤷‍♀️

A mai napig nemtudni egyiknél sem, mi volt a baj. Makk egészségesek vagyunk férjemmel. Mi nem paráztunk rá erre a kivizsgálósdira. Fel kell úgy fogni, ahogy a dokim mondta. Az élet sajnos szelektál. Életképtelen lett volna, azért ment el. Még mindig jobb, mintha megszületett volna és egész élete végéig gondozhatnánk...


Aztán ismét terhes lettem, lett egy lányunk, problémamentes terhességgel. (Mensi elött még mindig barnázásokkal a mai napig).


Mivel 3gyereket szerettünk volna, újra próbálkoztunk. A 9.héten ok nélkül elvetéltem.


A következő terhességem viszont ismét sikeres lett, meglett a 3.babánk ahogy szerettük volna.


Azért mert elment a baba, nem kell egyből kardba dőlni. Ezerszer több baba megy el, mint gondolnád. Csak ez ugye olyan dolog, amiről senki nem beszél.

Kb nimcs az ismerősi körömben olyan, aki ne vesztett volna el egyet legalább. Fel kell állni, túl kell lépni, újra kell próbálni...

2021. ápr. 22. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Nekem tegnap derült ki a 12. heti ultrahangon, hogy elhalt a magzat. Minden eredményem kitűnő volt, 4 héttel ezelőtt napra pontosan megfelelt a mérete is, szóval azt hittük minden rendben lesz vele. Kedden lesz a műtétem, mert nem indult meg magától a vetélés. Egyelőre nagyon nehezen viseli párom is, és én is, de tudjuk, hogy ez ellen nem tehettünk volna ennél többet. Ilyen korai magzatelhalásnál ritkán derül ki az oka.
2021. ápr. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Kedves 2. nagyon sajnálom!

95%ban sosem derül ki pontosan, mi volt a gond. Ezermeg egy lehet sajnos. Mi tavaly 2 pöttömöt veszítettünk el a 9. hétben. Mindkettő mint nálad, végig kisebb volt mint a számított terhesség szerinti. Az uh-s hölgy mondta hogy most rengeteg ilyen van sajnos, szerintük a covid miatt.

2021. ápr. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Génmutációs panelt csináltak nekem 1 vetélés után, PAI heterozygota lettem, következő terhességnél vérhígítót kellett szúrnom. Meg is maradt a baba.


Kedves 1. Tök jó, hogy ilyen jól birod lelkileg, de ennyi vetélésnél kizárt, hogy csak a természetes szelekció lenne.

2021. ápr. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Szia! Először is sajnálom kérdező, tudom milyen nehéz ez a veszteség, én február végén mondtam búcsút, akkor volt műszeres befejezés mert annyi vert veszítettem, hogy az hihetetlen, így gyorsan korhazba szállítottak. Az a hiány szörnyű volt amit a műtét után éreztem, több napi sírás után tudtam elengedni.

Van már egy egészséges gyermekem, szerencsére minden rendben van velünk, semmilyen hormonális problémánk nincs, vagy betegség, nekem a doktornő azt mondta, hogy szelektált a természet. Egyébként 12.hetes uh-ra mentünk volna, de előtte 5nappal történt meg a vetélés a 11.hétben, és kiderült 8.hét4naposan halt el.

Egyébként bent a kórházban a főnőver oda jött hozzam, hogy hallotta mi történt éjszaka, hogy én voltam az a kismama aki nagyon sok vert veszített és részvétet nyilvánította, és azt mondta szerinte hamarosan találkozunk, ugyanis ilyenkor könnyebb lesz a teherbeeses. És azt is mondta, hogy valószínű a COVIDnak köze van ehhez a sok vezetéshez, mivel tényleg rengetegen vetelnek el, úgy hogy semmi betegségük, hormon problémájuk nincs, és elég fiatalon, 24-30kor között. Amikor én bent voltam egy 25 és egy 28eves no is pont elvetélt bár ok 7.hét körül.

Mi már újra probalkozhattunk, ez volt az első hónap, most lesz majd esedékes a menszeszem, hat kiváncsi vagyok de nagyon remenykedek hogy nem fog a baba miatt megjonni.

Tényleg sajnálom ami történt veled kérdező, szerintem mindenképp nezess verkepet, esetleg szedjel mehpempot, folsavat és magneziumot. Ezt a veszteséget meg gyászold meg és engedd el, én hiszem hogy a jó Isten segiteni fog neked, és lesz baba.:)

2021. ápr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Covid elött is voltak vetélések... mint szülésznő/nőgyógyász gyakornok írom.

Most itt a covid, könnyű arrafogni mindent.

Semmivel nincs több vetélés, mint momdjuk 2éve.


Egyébként ahogy irják, a termeszet szelektál. Ezt el kell fogadni.

Kb minden masodik nő életében van ilyen veszteség.

Nem szabad feladni, újra kell próbálkozni.

Vetélés után "emlékezik a test", könnyebb a teherbeesés utána.


Nemtudom ki pontozta amúgy le így az egyest, rengeteg ilyen nő van, mint ő.

Hiaba a kivizsgálások, senki nem talál semmit. Megis van visszatérő vetélő az én kórházamban is. Vizsgálat hegyek, mégis a sokadiknál tartanak....

2021. ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Semmi sem biztos, hogy miért ment el a baba.

Nekem az első terhességemből lett missed ab, de ott egyszer sem láttak embriót, csak üres petezsákot. Aztán volt két kémiai terhességem (alig a fogantatás után megszakadó terhesség, halvány pozitív teszttel, ami egy 7-10 napos késéssel érkező menstruációval kiürült). Még orvoshoz menni sem volt időm, olyan gyorsan vége lett.

Nem annyira viseltek meg, főleg a kémiai terhességek nem (van ilyen, előfordul, én is tudtam, az orvos mondta), csak aggódni kezdtem, hogy baj van velem, és sosem fogok tudni kihordani egy terhességet. Szívhang után neked biztos nehezebb volt, és nagyobb a gyász, nagyon sajnálom.


Lelkiismeretes fiatal doki volt a nőgyógyászaton, elküldött laborvizsgálatokra, köztük hormonvizsgálatra is. Alacsony volt a D-vitamin szintem, ennél komolyabbat nem talált. Nem hiszem, hogy ez okozta volna. A hormonvizsgálatoknak még talán a végére sem értünk, mire megint teherbe estem. A teszten rögtön erős lett a csík, látszott és éreztem is, hogy most más a helyzet, mint az előzőeknél. A terhesség megállapítása után írt fel nekem az orvos progeszteront, mondván, hogy egyáltalán nem biztos, hogy ez a bajom, de ártani nem árthat.

Minden rendben volt a terhesség alatt, szép, egészséges kicsim született. Lehet, hogy a progeszteron nélkül is így lett volna, ki tudja.


A nővéremnél is voltak ilyenek: két terhesség, három kémiai (az egyik kicsit előrehaladottabb volt, és nagyon erős vérzéssel ért véget), aztán megint egy terhesség.


Lehet, hogy a mi eseteink már kicsit túl vannak a mindennapos határán, de a korai vetélés gyakoribb, mint gondolnánk.

2021. ápr. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Nekem egy missed ab-om volt 10 hetesen, szívhang már volt előtte és addig úgy tűnt, minden rendben.

Előzmények: sok évig szedtem fogamzásgátlót, aztán miután abbahagytam, nekem is többnyire rövidek voltak a ciklusaim (20-26 nap). Mivel nem sikerült teherbe esnem, elmentem nőgyógyászhoz, alaposan kivizsgált. Szervi probléma nem volt, de a hormonjaimmal gond volt. Majd meddőségi kezelésre jártam kb. 4 éven át (a férjemet is vizsgálták). A többedik inszemináció eredménye lett, hogy terhes lettem, majd jött a missed ab. Aztán volt még egy kémiai terhességem is.

Már gondolkodtunk, hogy elmegyünk lombikra. Ekkor jutottam el egy nagyon jó endokrinológushoz, aki megállapította, hogy pajzsmirigy-alulműködésem van. Előtte is vizsgálták, de mivel határérték alatti volt a TSH-m, azt mondták, ezzel nincs gond.

Kaptam hormonpótlást (Letrox), és onnantól nem jártam kezelésekre. Pár hónappal később spontán teherbe estem, egészséges babám született. A kistestvére is spontán jött össze, gyorsabban, mint gondoltuk.

Így utólag azt gondolom (és a nőgyógyászom is így vélte), hogy a pajzsmirigy-alulműködés borította fel a hormonháztartásomat, emiatt nem volt normális peteérésem, és emiatt nem maradt meg a baba. De talán jobb is, mert a pajzsmirigy-alulműködés miatt lehet, hogy baja lett volna.

Azóta tudom, hogy a TSH ideális tartománya 0,5-1,5 (max. 2,0). Ajánlom, hogy nézesd meg te is a pajzsmirigy-hormonjaidat.

A bakteriális fertőzést kezeltesd ki, de utána nagyon fontos a hüvelyflóra regenerálása is. És szedj babaváró vitamint, ha eddig nem tetted.

2021. máj. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, a vitaminokat szedem bőven. A fertőzést pedig előtte mindenképp ki szeretném kezelni, antibiotikumot kaptam rá, utána pedig majd jön a probiotikum. Én is szeretnék hormonokat nézetni, mert valamiért van egy olyan érzésem, hogy azok nincsenek rendben. Mostanában híztam sajnos 10 kg-ot kB, nem mondanám magam elhízottnak a magasságomhoz képest, viszont most figyelek az egészséges étkezésre mégsem mennek le a kilók. És bár nem is a kilók miatt eszem egészségesen, csak furcsa hogy nem indul meg. Meg a bőrőm is pattanásos, pedig a kamasz koron már túl vagyok azért. Ezek miatt és a barnázás miatt mindenképp szeretnék kivizsgálást. Lassan végre mehetek kontrollra, sose vártam még ennyire, hogy mehessek orvoshoz...kíváncsi leszek elküld-e valahova, ha mondom ezeket. Ha nem már kinéztem magánban egy ilyesmire irányuló kivizsgálást. De azért örülnék, ha nem kéne erre 100 ezreket fizessek, úgy hogy bőven fizetek tb-t...na majd kiderül remélem nem sokára.
2021. máj. 2. 17:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, van valami fejlemény május óta?
2021. okt. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!