Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab utáni teendők. Ki...

Missed ab utáni teendők. Ki mit viszgáltatott?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vannak itt olyanok, akiket missed ab után nem küldtek el semmilyen kivizsgálásra? Nem tudom ilyenkor nem ártana egy hormonpanel, nem? Vagy az elsőt még betudják annak, hogy szelektál a természet? Most voltam kontrollon és mindent rendben találtak, de kicsit hiányérzetem van így. Megéri vajon elmenni magánúton több tízezerért ilyen vizsgálatokra?

2021. máj. 13. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Egy vetélés után nem mennék még el, mert ez sajnos tényleg gyakori dolog, max. még jobban idegeled majd magad, ha találnak valami minimális eltérést, ami nem is befolyásolja a teherbeesést.


Igen, sajnos ez a természet, főleg az első babákkal szoktak elvetélni, nyugi, az ritka, hogy másodszor is megtörténik.

2021. máj. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem december vegen volt missed ab mutetem. 3 het utan kellett kontrollra mennem es mindent rendben talaltak.


Viszont kicsit sem voltak rendben a dolgok mert kb 0% eselyem volt arra, hogy teherbeessek ugy, hogy a mutet elott minden oke volt.

Progeszteron potlasra volt szuksegem es ezt nem csak a vervetel mutatta ki, hanem az is , hogy 28 napos menzeszeknel 22.napon volt peteeres, lutealis szakasz pedig mindossze 6 nap volt. Ami semmi.


De persze valakinek semmi problemaja nem lesz. Es mar az elso honapban teherbeesik.


Vannak női hormon csomagok (vervetel) ami kb 13-15ezer ft.


En erre mentem plusz kulon progeszteronra.

2021. máj. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az alapellátásban a 3.vetélés után küldenek közvetlenül kivizsgálásra. És igen, nagy esély van rá, hogy tőled független, egyedi eset volt, és nem történik meg többször.


De van arra is esély, hogy nem ez a helyzet; én ezért mentem tovább az első után (már előtte is volt néhány kivizsgálás, mert hosszú ideig nem jött össze)


- 3.és 21.napi hormonpanel (körzeti ellátásnál ingyenes; természetesen nehéz 'kérni' de esetleg hivatkozhatsz arra, hogy a vetélés után kérték.)

-pajzsmirigyértékek (szintén támogatott)



Amit nekem javasolt a vetélés időpontját figyelembe véve az endokrinológus-nőgyógyász: trombofília panel. (Leiden, PAI, MTHFR, protrombin) - én a pentacore laborban találtam legolcsóbb lehetőséget, ez nem OEP-támogatott.

Kiderült az allélmutáció, vérhígító - most 23 hetes terhes vagyok.

2021. máj. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is nemrég vetéltem el, jövőhéten megyek kontrollra, és ha minden rendben talál a doki, és rámondja az áment, akkor szeretnénk újra belevágni. Mi vérképet nézettünk nekem is és páromnak is, meg a pajzsmirigyemet, ezek rendben vannak, és bízok benne hogy minden más rendben van, és ez a természetes szelekció volt.
2021. máj. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Októberben vetéltem, műtöttek, senki nem küldött sehová.

Nálunk a 2.vetélés után van kivizsgálás.

Műtét után a 3.mensim már nem jött meg, 20hetes terhes vagyok.

2021. máj. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak TSH-t nézett a vetélés után a dokim, de az szerencsére rendben volt.
2021. máj. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is nemrég volt vetélésem, természetesen zajlott le. Az orvosom nem küldött semmilyen kivizsgálásra (első baba lett volna), azt ajánlotta várjunk 2-3 hónapot, utánna lehet próbálkozni. Nem fogok kivizsgálásokra járni, de mindenképp ha újra összejön sokkal másképp fogok hozzá állni és kikérek majd mindent magamnak :D Esetleg ha vannak más tüneteid is ami aggodalomra adhat okot (pl. Pajzsmirigy problémák) akkor van értelme a vizsgálatoknak, másképp nincs miért ezen is stresszelni.
2021. máj. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem küldött el a doki 1 vetélés után de nekem volt egy olyan érzésem hogy valami lehet a háttérben. Ki is derült, hogy egy ritka autoimmun véralvadási zavarom van, antifoszfolipid szindrómanak hívják ami ha nincs kezelve terhesség alatt akkor 90%ban sajnos vetélést okoz. Azóta is hálás vagyok hogy a megerzesemre hallgattam és nem az összes ismerősre aki hülyének nézett hogy miért vizsgaltatok ki mindent ikyen alaposan. Körülbelül 250 ezer forint volt mire mindent kivizgsgáltattam, tehát nem volt egy olcsó mulatság, viszont most 16 hetes terhes vagyok és lekopogom így a verhigito kezelés mellett minden rendben van eddig. Szóval én azt tanácsolom ha anyagilag belefer akkor csináltass meg legalább pár alap vizsgálatot. Ha kiderül valami akkor legalább kiderült, ha meg nem akkor legalább nyugodt vagy hogy te mindent mehtettél.
2021. máj. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem 2 vetélés után csináltak torch panelt, ott kiderült h leiden mutációm van. A köv. terhesség rendben volt, úgyhogy végig vérhigitóval szúrtak magam, 27 hónapos a kisfiam. Jan. egy újabb vetélés volt, pedig most is szúrtam magam.
2021. máj. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%
Engem nem küldtek el első vetélés után sehova, felesleges is lett volna, mert első próbálkozásra teherbe estem utána. Annyi volt, hogy az előzmények miatt egyből progeszteront kellett szednem a 12. hétig, hiába nem voltak vetéléses tünetek, valamint automatikusan veszélyeztetett terhes lettem. Elvileg akkor küldenek államiban kivizsgálásra, ha zsinórban kettő vetélés történik.
2021. máj. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!