Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélés/missed ab után kinek...

Vetélés/missed ab után kinek mikor fogant meg a szivárvány babája?

Figyelt kérdés

Problémamentes terhesség volt?

Mondhattok pro és kontra érveket is azzal kapcsolatban, hogy minél előbb bele vágtatok vagy pont, hogy sokáig nem.

Minden történt érdekel, lelki és fizikai oldal egyaránt.

Illetve, hogy van e kivizsgálás amit egy vetélés/missed ab után el végeznek, vagy ilyenkor csak legyintenek, hogy előfordul.


Kérek mindenkit legyen empatikus, még nagyon friss, köszönöm a válaszokat előre is!


ápr. 17. 08:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

A 2.hónapban + volt a tesztem, azóta 5 éves a fiam.

Nem volt időm várni a korom miatt, és tudtam úgy tudom feldolgozni, ha minnél előbb + lesz a tesztem.

ápr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

2020ban terhes lettem. 2.terhesség volt, volt egy akkor 1,5 éves fiam.

Kis különbséggel terveztük a tesót.

7 hetes terhes voltam mikor mentem a megállapításra. Üres petezsák.

8hetesen petezsák, benne 3mm embrió

9hetesen írtak ki műtétre mert 5mm volt az embrió, de ennyi.

9+3-nál műtöttek.

Engem lehet kőszívű vagyok, de annyira nem viselt meg. Úgy voltam vele, inkább ez, mint egy beteg gyerek.

Nekem a doki azt mondta, hogy minél elöbb próbálkozunk, annál nagyobb az esélyünk. A vérzés elmúlta +3napot kellett megvárnom és mehetett is a dolog. így mi kb 1,5 hét után bele is vágtunk újra.

műtéttől 28napra még megjött. Aztán újabb 30 nap, semmi. teszteltem, pozitív.

A terhesség nekem sokkal nehezebb volt, mint az első. Lehet amiatt is, mert ott volt a 2évesem, pihenni nem igazán tudtam.


Kivizsgálás nem volt. 1 vetélés még nem vetélés ahogy a dokim mondta. ha egymás után 2 van, akkor van vizsgálat.


azóta 2,5 éves a lányom.

ápr. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Nekem spontán terhességből fogant 5 próbálkozásból, de meddőségi központba is jártam a korom miatt, mert lombik is tervben volt. Vérezgetéssel indult és spontán vetéléssel végződött a 6.hétben😢

Gondolom, nem volt ép a petesejt, beteg lett volna. Bár, "csak" egy volt, a meddőségi beiktatott még 2 vizsgálatot, mindkettő rendben volt.

Pont holnap lesz 1 éve, hogy elveszítettem🖤

Nem vártam semmit, a korom miatt ez nem volt opció. Egyre inkább lombikban kellett gondolkodni, ahhoz viszont kellett egy műtét, anélkül nem csinálják meg. Ez addig húzódott, hogy mire kiírták, terhes voltam újra. Ő is 5.próbálkozásból lett, 22 hetes vagyok😁

Nem mondanám problémamentesnek, de valahogy nála az elejétől azt érzem, hogy rendben lesz. Nagyon akar jönni.( Az elsőnél a + teszttől éreztem, hogy rossz vége lesz, pedig még semmi se utalt rá.)

Neki viszont a megfoganása is egy csoda volt. Szintén vérzéssel indult, de itt hematóma miatt. Mire végre kiürült, kiderült, hogy a lepény rossz helyen van, fedi a méhszájat. Azóta viszont feljebb ment, már jó helyen van, minden vizsgálat szerint egészséges és jelenleg problémamentes végre. Remélem, már így is marad.😁

ápr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

Azt hiszem, 4 vetélés után végeznek csak bármilyen vizsgálatot, akkortól számít az ember habituális vetélőnek, és akkortól lehet csak bármilyen következtetést levonni... Kívánom, hogy eddig ne juss el!


Nekem 2018. augusztusban volt egy vetélésem (missed ab), és 2019. szeptember végén lettem újra terhes, szóval kicsit több mint egy év telt el. De nem kezdtünk inszembe, lombikba, a természetre bíztuk. A vetélés utáni első menstruációt kellett "csak" kivárni, de emlékszem, hogy csak valamikor novemberben jött meg, borzasztó volt a várakozás, addig úgy éreztem, nem tudom lezárni azt a ciklust, amiben a vetélés is volt. :(

A második terhességem abszolút problémamentes volt.

Kitartás ❤️

ápr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Nekem azt mondta az orvos, hogy 3 hónapig nincs éles lövészet (ez a régi iskola), de lelkileg sem álltam úgy. Vetélés után fél évvel, szóval 3. próbálkozásra fogant meg a baba. A terhesség teljesen problémamentes volt. Előttük több mint 1 évig próbálkoztunk és volt két kémiaim is. Kivizsgálás nem volt, de az orvos gyakrabban hívott be terhesség alatt és erre hivatkozva lett "magas" a kockázat (ez végül semmit nem befolyásolt). A kistestvére szintén harmadikra sikerült.

Sok sikert!

ápr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%
ki az aki lepontoz :DDDDD #4
ápr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én mindenkinek zöldet nyomtam. Még jöhetnek sztoryk.

Nekem ez a második terhességem volt és azért is nehéz elengedni mert éreztem mielőtt megtörtént a baj mozogni őt.

ápr. 17. 10:44
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
A vetélés után a következő menstruációm már meg sem jött. Pont azért teszteltem, mert mar gyanús volt, hogy a verzés abbamaradása ota már eltelt 40 nap es meg semmi. Most 1 éves a nagyfiú. Semmi problema nem volt. De nekem ez masodik szülésem volt.
ápr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly áprilisban volt mütétem 5hetesen leállt a fejlödésbe. (1.baba lett volna)

Mütét után doki mondta hogy várjuk 3 hónapot. Majd 5. Próbálkozós hónapba sikerült pozitív teszt :)

Most vagyok 21 hetes

ápr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

2013 elejèn kezdtünk próbàlkozni. 2013 augusztusàban 7 hetes babàt vetèltem el. 2014 júniusàban 11 hetesen vetèltem el. 2015 àprilisaban egèszseges, problèmamentes (1x volt hüvelybemenetnèl erőlködés miatt elpattanò èr, ami rettenetesen megijesztett) terhessègból lett egeszsèges gyerekem.

Màsodik vetèles ès a sikeres terhessèg közt mèg havivérzèsem sem volt.

ápr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!