Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Volt olyan aki kapott Intralip...

Volt olyan aki kapott Intralipid infúziós (IVIG), vagy Smoflipid infúziós kezelést?

Figyelt kérdés
Hol történt a kezelés? TB-s volt-e, vagy magánúton kellett fizetni? Miért kellett kapni? Sikerült-e a baba tőle?

#vetélés #Ivig #Smoflipid infúzió
2021. máj. 17. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az Intralipid nem IVIG. Az IVIG immunglobulin kezelést jelent, amit vérplazmából állítanak elő.


A lipid kezelés más. Két formája jelenleg az Intralipid, és a Smoflipid.

Én utóbbiból rengetegszer kaptam a 12 lombikunk során; köztük 3 terhesség első trimeszterében.

NK probléma miatt csak azok a beültetések sikerültek, amikor kaptam.

Az elsőt fizetősen intéztük, magánúton, mert az orvosom akkor még nem támogatta ezt az ötletünket -aztán ikreink fogantak.

A többit meg már felírta receptre.

2021. máj. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2 vetélésem volt, 11 és 7 hetesen(itt csak üres petezsák volt). És 2 kémiai terhességem, pár nap késéssel, pozitív teszt után megjött a menstruációm. G1 intézetben magánúton csináltattam meg minden vizsgálatot, minden eredményem jó lett, kivéve az NK arány. Most teherbeesés után 3 smoflipidet kaptam az első trimeszterben a G1-ben , 25 hetes vagyok.
2021. máj. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, egy kicsit akkor összekevertem. Gratulálok, hogy sikerült:)

Habab bizottsághoz is kellett kérvényt beadnod? Vagy csak a doki felírta receptre? Melyik orvoshoz jársz aki felírja? Nekem a Kaális orvosom nem támogatja, a G1 intézetben pedig nagyon drága lenne.

Tehát ha jól értem akkor a 12.lombik lett sikeres, aminek baba is lett a végén. Kétszer így is vetélés volt, hogy írtad 3 terhesség ebből? Mennyi lombiknál kaptad az infúziót a 12-ből? A 12 lombikból 3-nál kaptad az infúziót, hogy azok sikerültek amikor kaptad?

2021. máj. 17. 09:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi a G1-ben csináltuk az elsőt. A többit Pécsen, és Kaposváron is felírták.


A 12 lombik közül 7-nél kaptam a lipidet; az első végződött vetéléssel, a 20. héten.

A 6.-ból született egy kislányom. Utána a lombikok nem sikerültek, de egyszer csak (10 év után) spontán terhes lettem. Most is kaptam a lipidet az 1. trimeszterben.

2021. máj. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
És valaki tudja, hogy akinek ilyen potenciálisan veszélyes az immunrendszere, hogy smoflipid kell a várandósághoz az kaphat covid elleni oltást? Ezen őrlődök 21 hetesen.
2021. máj. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kaptam. Nincs gond.

Ettől még nem 'veszélyes az immunrendszered'. Nem vagy immunbeteg.

2021. máj. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!