Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 3 és fél hete elhalt a magzat....

3 és fél hete elhalt a magzat. Ma vette észre az orvos. Missed ab van a papíromra írva. Mennyi idő múlva lehet újra próbálkozni?

Figyelt kérdés

Progeszteront szedtem végig. Az utolsó ultrahangon volt szívhang is minden rendben volt. Aztán ma sajnos azt vette észre, hogy megállt a fejlődésben.

A következő terhességem is így fog végződni?

Ha pl nincs elég sárgatest legközelebb se lesz? Első terhességem:( Jövőhéten műtenek. (12 hetes vagyok)

A műtétnél mezítláb kell lenni, vagy maradhat rajtam zokni? (Korábbi műtéti heg miatt)

Eléggé félek a műtét miatt.


2021. jún. 10. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Szia, nagyon sajnálom ami történt 😔 mivel missed ab, nem véreztél, szóval nem amiatt veteltel el, hogy kevés volt a progeszteron. De iztisan a következő terhességnel is szeded kell majd, biztos ami biztos alapon.


Az első trimeszterben súlyos magzati fejlődési rendellenesség miatt szokott lenni missed ab, ez a következő terhességnel nem valószínű, hogy újra megtortenik, pici az esélye. Sok első terhesség végződik misseddel az első trimeszterben.


Hogy mikor lehet újra próbálkozni, azt majd a doki megmondja, az első menzeszig tilos a házasélet. Nekem a doki 2 menzesz javasolt kivarni, de van aki 1 hónapot, van aki 3 - 6 hónapot javasol.


Nekem befasliztak a lábunkat térdig. Hogy huzhatsz e rá zoknit, azt nem tudom..


Kitartást! Idővel jobb lesz..

2021. jún. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

1. A mutobe csak a mutosruhaba mehetsz be. Vigyél papucsot és köntöst mindenképp + betét, ékszerek maradjanak otthon.

A labadon lévő műtéti heg senkit nem fog érdekelni.


2. Attól, hogy ez a terhesség nem sikerült nem jelenti azt, hogy a többi sem fog. Rengetegen vannak akiknek az első vetelessel végződik, de másodjára nincs gond. Igazából bármilyen forgatókönyv előfordul a terhessegnel. Van akinek 1-et kihordani is nagy kihívás.


Az újra próbálkozásra legtöbbször 3 hónapot szoktak javasolni, de ezt bízd az orvosodra.


A műtét meghiszem, hogy félelmetes, hisz nem jár minden nap ilyen helyre az ember, de fogsz kapni némi nyugtatót előtte. Rutin műtét, úgyhogy nagy kárt nem fognak tenni vennek, hogy a későbbiekben ez gondot okozna.


Sok erőt és kitartást kívánok!

2021. jún. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ikreknek indultak, de az egyik hamar felszívódott. Ma meg a másik petezsák is üres volt.

Szomorú vagyok, mert nem is gondoltam volna, hogy bármi rossz történhet. :( Remélem a következő terhességem egészséges lesz. Rossz lesz várni hónapokig..

Az orvosom csak annyit mondott, hogy 3 hónapot várjak, de itt az oldalon olvastam, hogy sokak 1-2 hónapot vártak csak.

2021. jún. 10. 18:15
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

1es vagyok, nekem is szörnyű volt hallani, hogy most 3 hónapig nem is lehet próbálkozni 6het volt míg megjott a menzeszem, aztán meg várni kellett a másodikra, én közben covid ellen is be lettem oltva, emiatt még plusz egy hónapig nem volt aktuális a dolog). Olyan végeláthatatlannak tűnt az az idő. De már elmúlt, most megint próbálkozunk, eddig sikertelenül.


Nekem azt mondta a doki, azért kell várni, mert tisztítás után még lehet nem túl vastag a nyalkahartya, és akkor nem tud jól beagyazodni a baba és újabb vetélés lehet a következménye.

Viszont fel évig állítólag nagyobb az esély teberbeesni, a szervezet emlékszik rá, hogy terhes voltál és termékeny b vagy, ezt hallottam.

2021. jún. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem április végén volt a műtét, térdig befáslizták a lábam, de én egy zoknit is húztam rá, mert fázós vagyok. Előtte kaptam nyugtatót, de azért annyira nem volt erős, mert emlékszem, hogy a műtő ajtaján nem akartam bemenni, aztán a műtőasztalon az altatás előtt is egy kicsit bepánikoltam. Utána a szobában ébredtem, nem voltam rosszul, így hamar hazaengedtek. Az első menstruációm 4 hétre rá jött meg, de nekünk is 3 hónap szünetet javasolt az orvos, valamint vitaminokat.
2021. jún. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tavaly október 29én műtöttek.

Úgy volt,7hetesen voltam megállapításon, üres petezsákot láttak. 8hetesen visszahívtak, akkor is üresnek látta ugyan az a doki, kiírt műtétre. 9hetesen mentem a műtétre, ott egy másik doki is megnézett, ő látott benne embriót, aki úgy 5 hetesen állhatott meg a fejlődésben.


A műtét alatt csak az a műtős ruha lehetett rajtam, amit adtak.


Házaséletre nekünk azt mondták, hogy amíg vérzek +3 nap, addig tilos, utána mehet, és próbálkozhatunk is újra.

Én 4 napig véreztem, tehát műtét után 1 héttel már szexelhettünk volna. 2 hét után tettük, védekezéssel. Az első mensit megvártuk, ez pont 4 hétre meg is jött. Utána bele is vágtunk újra. A 3.mensim már nem jött meg. Most 24hetes terhes vagyok, és minden a legnagyobb rendben :)

2021. jún. 11. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem kedden hajnalban volt missed abom Pécsen. Saját hàlóinget kellett felhúznom, abban műtöttrk. 3 hétig tilos a szex és 3 menstruàciót ki kell vàrnunk az újboli próbálkozással. A lelki trsuma utàn nem is van erőm újból belevágni. Sajnálom és kitartást.
2021. jún. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pécsen a Szülészeti klinikán volt a műtéted? Ha igen ,mik voltak a tapasztalataid? Engem ott fognak műteni. :(
2021. jún. 11. 10:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen ott műtöttek. Jól végzi mindenki a munkàját. Engem egy rezidens fiatal orvos műtött,meft ő volt épp ügyeletben, de lekopogom semmi problèmàm azóta. Viszont kaját, innit vigyél, mert botrànyos amit adnak. Ezen kívül nem volt más gondom,igaz engem hajnali 2kor műtöttek és aznap 10kor mehettem is haza, így sokat szerencsére nem voltam bent.
2021. jún. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!