Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Nyugtassatok meg, hogy nem...

Nyugtassatok meg, hogy nem csak velem történik ez és más is tapasztalt hasonlót. Vérdarabkás vérzés, hetente vérezgetek. El fog menni a baba? Fejlődik?

Figyelt kérdés

El vagyok keseredve és jól esne olyanok tapasztalatát olvasni, akik hasonlót éltek át. Május 3.-án volt meg az utolsó mensim. Május 28.-ától 3-4 napig barnáztam nem sokat, majd június 5.-én halványan pozitívat teszteltem rá 4 napra a Honvédba bementem mert véreztem, kaptam progeszteront. A terhesség még nagyon apró volt petezsák és szikhólyag volt csak még, illetve nem volt jó helyen beágyazódva, hetente voltam kontrollon..folyamatosan nőtt a petezsák, szabályos..jó helyre került. Július 1-jén már azt gondoltam lesz szívhang, nem volt..de végre 2mm-es embriót láttak az ultrahangon. Az orvos nyugtatott, hogy valószínűleg későn fogant, a korábbi leleteken egyértelmű a növekedés, a fejlődés mivel előtte embriót még nem láttak csak a petezsákot és a szikhólyagot ( körülötte a vérellátás rendben van megnézte az orvos). Azt mondta hogy 5. hét közepe, végé aminek megfelel a terhességem, hiába 8 hete nem volt meg akkor. Terhességi tünetem a nagy fáradtságon kívül nincs és már az is kezd eltűnni, néha görcsölt a hasam alja most ezt sem érzem. A vérezgetés hetente 1x visszatér. Jövő csütörtökön megyek megint kontrollra, hogy van e szívhang vagy nincs mert akkor tovább nem várnak. Nyugtassatok meg kérlek, hogy veletek is volt hasonló és minden rendben lesz. Ha görcsölök azért félek..ha vérzek akkor azért, ha nem érzek semmit akkor azért mert nem tudom, hogy fejlődik e rendesen. Első baba lenne, de még bele se merem élni magam, mert több a negatív és az aggódás..most is elkezdtem vérezni ez ilyenkor pár órán át tart..szerencsére nem görcsölök de akkor is.. ☹ vérdarabkás is. Már 2 hónapja be van minden csomagolva ha azonnal mennem kellene a kórházba..hogy élvezhetném a terhességet, ha csak a félelem van jelen? :’( Elnézést, hogy hosszú lett. (ui. most beszéltem a dokival..ha erősödik ügyelet..ha nem akkor hétfőn lesz a kontroll, addig is mindig pozitív visszajelzést köszönök)

0



2021. júl. 9. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy erzelmi hullamvasut. Nagyon nehez, kitartast hozza. Szerinten keszulj a legrosszabbra, nem fejlodik szerintem megfeleloen, sajnalom.
2021. júl. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos csak arra tudok :( ez a bizonytalanság és várakozás, hogy mi lehet meg hol vérzek hol nem.. Érdekes csak hétvégére jön elő a pecsételés... Addigra kerülök ki.. Bár vigyázok magamra.. Csak tudnánk már többet.. Szörnyűnek érzem magam :(
2021. júl. 9. 18:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindent megtettél, ami rajtad múlik. Elmentél az orvoshoz, kaptál gyógyszert, innentől el kell fogadnod, ami következik.

Nagyon remélem, hogy nem vérzel tovább, és az orvos mindent rendben talál. Ha mégsem, az szomorú, de ilyen a biológia. Csak a 21. századra szinte már elfelejtettük, hogy az ember nem természet feletti lény, és az orvostudomány nem mindenható.

De tényleg nem egy vérezgetéssel induló terhességről hallottam már, amiből végül egészséges kisbaba született, szóval ez is lehetséges.

2021. júl. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Halistennek már gyengült a vérzés és ne is jöjjön vissza. Remélem rendben is talál jövő héten az orvos mindent.
2021. júl. 9. 20:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én terhességem is ilyen volt. Az első és azóta is egyetlen terhességem volt. Nagyon sokáig vérezgettem, kicsit sem tudtam élvezni vagy elhinni hogy kisbabánk lesz, mert folyton azt hittem itt a vége. Többször volt, hogy nem is kevés vér ürült belőlem... tényleg érzelmi hullámvasút volt, mert minden újabb uh-n ott volt és dobogott a kis szíve, aztán jött egy újabb vérzés és újabb csalódás, hogy na most tuti vége. Mindennek ellenére lassan 3 éves lesz, kitartott. A terhességem sajnos nekem végig nehéz volt, később más miatt. De a jellemében is igazi küzdő a mai napig.
2021. júl. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!