Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Van olya ismerősötök, akinek...

Van olya ismerősötök, akinek 30+ hetesen halt meg a babája? Mi volt az oka és a kimenetele?

Figyelt kérdés
2021. szept. 30. 21:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Van egy ismerősöm, akinek azt hiszem a 36. héten halt meg sajnos a babája, vérrög miatt. Már meg volt a neve baba neve stb.

Ami nagyon fura számomra, hogy most ez az ismerősöm újra terhes és ezt a babát ugyanúgy fogják elnevezni, ahogy a sajnos meghalt babát hívták volna...

2021. szept. 30. 21:27
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Igen, több ismerősömnél is volt, sajnos. Egyikük szülés közben oxigénhiány miatt, másik 33. héten, nem tudják miért, egyik napról a másikra leállt a szíve.


Minden anya úgy nevezi el a gyerekeit, ahogy akarja, senkinek semmi köze hozzá. Neked fura. Ha a gyereked meghal 30+ héten, akkor nevezd el a következőt másképp! Ha nem élted át, akkor pedig nem tudod, hogyan éreznéd magad és mit tennél ebben a helyzetben. Én így látom.

2021. szept. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy elítélendő, csak hogy számomra fura. Nem tudom mire vélni ezt a 'támadó reakciót', de rendben van.

Hátha valaki értelmesen tud érdemben válaszolni arra a részre is :)

2021. szept. 30. 21:39
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Értelmesen érdemben? Mire? Hogy neked nem tetszik és ő meg azt adja? Hát adja, mi a jó ég közöd van neked hozzá? A támadó reakciót pedig az váltja ki, hogy mélyen belemászol mások magánéletébe egy gyermekhalál okozta gyászban!
2021. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Ismerősöméknél a 32. héten halt meg, nem tudták miért. Azóta született újabb, egészséges baba. Nem tudom, hogy a nevek egyeznek-e.
2021. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Amikor én voltam a kórházban ( vizsgálatra be kellett feküdnöm pár napra) volt a korteremben egy anyuka aki 30+ terhes volt, és pont akkor inditották a szülést neki. Első nap nem sikerült szegénykémnek beindítani, hiába adtak a löketet neki. Ő mesélte nekem, hogy a doki kért egy utolsó ultrahangos vizsgálatot, mert valami nem tetszett neki vizsgálat közben. Akkor vették észre, hogy a baba bár növekszik rendesen, de az arccsontja nem fejlődött ki. Nem volt elöl arccsont, állkapocs, orr rész stb. Közölték vele, hogy megindítják a szülést, mert a baba életképtelen. Esélye sincs, hogy túlélje. Másnap sikerült a megindított szülés. Nem élte túl. A kismamát nem láttam utána, az orvosom mondta, hogy áttették a Pszichiátriára. Megsírattam szegény nőt. Ennek 5 éve, de még mindig előttem van a nő szomorú arca.
2021. szept. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ez nagyon durva. Ezt hogy a büdös fenében nem vették vajon észre korábban? Vagy ez még az első UH gépek idején volt?

Meg sem kellett volna nyitnom ezt a kérdést, most vagyok 30 hetes.

2021. szept. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

"Ami nagyon fura számomra, hogy most ez az ismerősöm újra terhes és ezt a babát ugyanúgy fogják elnevezni, ahogy a sajnos meghalt babát hívták volna..."


Ezt szerintem is kár volt leírnod. Nem igazán releváns, hogy számodra ez fura. Nem a te gyereked halt meg, nem neked kell feldolgoznod valahogy az elvesztését. Ne csodálkozz rajta, ha erre valaki támadóan reagál :/

2021. szept. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Bár nem ismerős, de voltam szülészeten az iskolai gyakorlatok alatt. Volt egy nő, 38 hetes terhes volt, CTG-re jött, nem találták a szívhangot, elvitték ultrahangra, és ott derült ki, hogy nem él a magzat. Nem derült ki a patológiai jelentésből sem, hogy mi okozta az elhalást.

Szülésznő mesélte, hogy régen volt olyan kismamája, aki már a kiírt dátum körül volt, és mondta neki, hogy olyan rossz érzése van a babával kapcsolatban. De mivel minden oké volt előtte, nem gondolták, hogy baj lehet. 1-2 nappal később sírva hívta, hogy húslé szerű folyása van (elhalt magzatoknál jelenik ez meg). Nem élte túl a baba, nem tudni, mi okozta.

Szintén szakmabeli mesélt egy olyan anyukáról, akinek egymás után 2 terhessége is elhalással végződött a 38/39. héten, mindkettő valódi köldökzsinór csomó miatt.

Bár az nem 30+ hetes, de volt egy olyan, akinek 21 hetesen spontán elfolyt a vize, pedig semmi panasza nem volt, se fertőzés, se labor eltérés, nem volt mechanikai behatás (sérülés) sem. Őt császározták, mert a méhszájon volt a lepénye, meghalt a kiműtött baba.


Rengeteg ilyen eset van. Jobb nem is gondolni rá, főleg nem kismamáknak.


Ami a nevet illeti, ha őket nem zavarja, szívük joga ugyanazt a nevet adni, de én személy szerint erre biztos képtelen lennék. Ezért van az, hogy bár tudjuk a nemét a babánknak, nem szólitjuk a kiválasztott néven. De valószínű, ha ne adj Isten baj lenne, még ennek ellenére sem lennék képes megtartani a nevet. Ezt viszont mindenkinek magának kell eldöntenie.

2021. szept. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

A nővérem halva szülte a 34 hetes babáját. Azóta van egy ellenkező nemű gyereke. Még mindig siratja az első babát, pedig annak már 6 éve.

Én még csak most próbálok teherbe esni, de a hideg kiráz ha ilyenekre gondolok...

33/nő

2021. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!