Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Meddig tart a vetélési görcs?...

Meddig tart a vetélési görcs? "Inkomplett spontán vetélés szövődmények nélkül" a diagnózis.

Figyelt kérdés

December 14-én voltam orvosnál, nem látott méhen belüli terhességet. Méhen kívüli gyanúja miatt vérvétel volt és HCG szint ellenőrzése. Pénteken voltam ismételt uh-on, valamint vérvételen, a HCG szint a felére csökkent.

Csütörtökön elkezdtem vérezni, Pénteken folytatódott nagyon erős görcsökkel és darabos vérzéssel.. Penteken az orvos az ultrahangon látott szabálytalan képletet a méhben,de azt mondta , hogy magától ki fog ürülni a méhem. Persze felajánlotta a gyógykaparást, nem fogadtam el, mert azt mondta az orvos, hogy jó eséllyel kitisztul jövő hétre, mivel éppen zajlik a vetélés. Úgy 6-7 hetes lehetett számításaim szerint, bár terhesség hivatalosan ugye nem került megállapításra. Szombaton délelőtt hatalmas görcs kíséretében egy fél tenyérnyi darab távozott, a fájdalom pedig alább hagyott. Ma viszont megint elkezdett erőteljesebben görcsölgetni az alhasam. Meddig tart egy ilyen spontán vetélés műtét nélkül? Kinek, meddig tartott a fájdalom? Normálisnak számít,hogy még mindig tart a görcsölgetés és a vérzés?

Méhen kívüli terhesség nem látható, valószínűleg nincs, mivel csökkent a Hcg szint és a Douglas üregben nincs folyadék.

Köszönöm előre is, ha segítesz a válaszoddal.



2022. dec. 18. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Hasonlóan zajlott nálam is. 3 napig tartott a vetélés, végül műtét lett, mert pár darabka bent maradt. Mondjuk én 12 hetes voltam, tehát kisebb volt az esély a spontánra.

Én is minden nap azt hittem, hogy vége, aztán másnap újra elkezdtem görcsölni.

2022. dec. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Félek a műtéttől. Első terhesség volt. Volt valamilyen panaszod a műtét után? Sajnálom, ami veled történt.
2022. dec. 18. 17:51
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Nekem volt műtéti befejézem (én 20 hetes magzatot vesztettem el).


Altatásban történt, utána enyhén görcsöltem napokig, mintha menstruálnék, és alig véreztem.

Sokkal jobb volt utána mint előtte amikor vetélés zajlot. Sokkal erősebb volt a görcs és a vérzés is (megugye jött a mgzatvíz is).

2022. dec. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

#1 vagyok.

A műtét után görcsöltem, kaptam fájdalomcsillapítót, így elmúlt.

Otthon még 2-3 napig bevettem 1-1 szemet és elmúlt. A lelki része rosszabb volt.

Bevallom, amit előtte otthon át kellett élnem (látvány, fájdalom stb) sokkal rosszabb volt, mint maga a műtét.

A lelki része meg majd azután jön, hogy az egésznek vége van. Az a legnehezebb. Áprilisában volt, már jön a kis szivárvány de még mindig megsiratom.

2022. dec. 19. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottátok velem a tapasztalataitokat! Nagyon sajnálom, amin keresztül mentetek de sajnos ez rajtunk kívül álló ok, amire nem tudunk hatni. Én csütörtökön megyek kontrollra, megnézik, hogy kitisztult-e a méhem. Egyébként jobban vagyok, nem görcsölök már és kevés barnás folyás van. Szóval, mintha múlna el ez az egész.

#1-es válaszoló, nagyon boldog babavárást és egészséget kívánok nektek!

2022. dec. 20. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!