Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mi befolyásolhatja, hogy...

Mi befolyásolhatja, hogy kinek lesz vetélése? Vagy ez egyéni, bárkinél előfordulhat?

Figyelt kérdés
Az első terhességnél sokan elvetélnek, vagy van, akinek elsőre is megmarad a baba?
2023. máj. 27. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Millió oka lehet.

Nem tapadt meg megfelelően.

Fejlődési rendellenesség, stb.

2023. máj. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vetélés általában akkor következik be az első trimeszterben, ha a magzatnak olyan súlyos fejlődési rendelléssége van, ami az élettel összeegyeztethetetlen.

A további trimeszterekben pedig általában valamilyen felszàlló hugyúti vagy hüvelyi fertőzés, vagy akár egy fogászati góc, vagy bàrmilyen komolyabb gyulladás a szervezetben okozhat vetélést.

A terhesség 25 hetétől màr koraszülésről beszélünk. Ilyenkor màr megkísérlik megmenteni a babát.

2023. máj. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nődokim azt mondta,a nők 80%-ának van kb vetélése. Ok nincs rá, nem lehet "vetélő típusokat" megnevezni.

Nekem pl az első terhességemmel semmi baj nem volt. Eszembe sem jutott, hogy elmehet a magzat.

2.terhessegem volt vetélés.

2023. máj. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a 2. terhességem volt vetélés, két egészséges terhesség között.


És igen, ez bárkinél előfordulhat, hiszen az emberi szervezet egy nagyon bonyolult produktum, bárkinél benne van, hogy beüt rgy hiba a genetikába, ami életképtrlenné teszi a magzatot. Plusz vannak egyéb problémák, hametóma kialakulása, progeszteronhiány, az is bárkinél megjelenhet.

2023. máj. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!