Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 10 hónap útan teherbe estem...

10 hónap útan teherbe estem és sajnos 8.hétben Elvetéltem .. /első terhességem/ valaki esetleg tudna adni valami tanácsot mi segitene előbb teherbe esni ? Elkezdtem szedni méhpempő kapszulát +gyógyteákat iszom.

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék kisbabát és nemtudom az oka mi lehetett a vetélésnek... esetleg van olyan készítmény ami megtartja a kisbaby-t?

#vetélés #méhpempő #Kisbabát szeretnénk
2023. máj. 30. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan készítmény, ami megtartja a babát. 8 hétben valószínűleg azért történt vetélés, mert olyan súlyos fejlődési rendellenessége volt a babának, ami az élettel nem összeegyeztethető.
2023. jún. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első trimeszterben gyakoribb a vetélés, valószínűleg sérült lett volna, amit semmivel sem tudsz megakadályozni.

Ne szedj semmit, mert csak összekuszálod a ciklusod. Képes vagy spontán megfoganni, és ez a lényeg. Legközelebb remélhetőleg minden rendben lesz.

2023. jún. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se bánd. Aminek/akinek menni kell, had menjen. Ennek oka van. Teherbe esni segiteni szerintem olyan dolgok tudnak (ha amugy minden oke):

-heti 2-3x egészséges mennyiségű mozgás (nem túl megterhelő-pl trx, de megis rendes mozgás, mondjuk alkalmanként 20-25 perc futas es 40 perc torna)

-egészséges érkezés (kerülni a finomitott cukrot es gyors felszivodasu szenhidrátokat)

-d vitamin, folsav

-aviva torna

-stressz mentes időszakok (amennyire lehet)

-ovuláció előtt 5-6 naptól 2 naponta együttlét, ovu utáni napig-de igazából ahogy jól esik

-és nem rágörcsölni :)

2023. jún. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Reszvetem a veteles miatt! Az okokat keresni felesleges, mivel a terhessegek 2/3-a vetelessel vegzodik, azon belul is korai vetelessel (azaz az elso 12 hetben), az ok pedig altalaban olyan fejlodesi rendellenesseg, kromoszoma problema, ami az elettel osszeegyeztethetetlen.

Amit fentebb irtak, azt kiegeszitenek:

- ne varjatok sokat a probalkozassal, amint lelekben es testileg is erzitek h johet a kovetkezo, mehet a probalkozas. Veteles utan konnyebben megfogan egy kovetkezo terhesseg. Az orvosok szoktak javasolni 3 honap szunetet, de sokszor indokolatlan, igazabol attol fugg a varakozas, h a szervezeted mikor all keszen egy uj babara, azaz a ciklusod mikor all vissza.

- ovulacios teszttel kovesd nyomon a ciklusod

- ha nem all helyre a ciklusod, kerj egy hormonpanelt, nincs e gond pl a pajzsmirigyeddel. Ez is lehet akadalyozo tenyezo.

- a veteles “megelozesere” szoktak javasolni aspirin protectet, amit az 1. Trimeszter alatt erdemes szedni. Allitolag segit… ki tudja… nekem orvos ajanlotta a veteles utani terhessegemnel, es vedono is dicserte.

- folatos varandosvitamin

2023. jún. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon Szepen Koszonom Mindenkinek a válaszokat 🙏🏼❤️

Sokat segít.. :/

2023. jún. 8. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!