Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » MISSED AB-m van,biztos akkor...

MISSED AB-m van,biztos akkor kell hívnom a mentőt ha nagyon erős fájdalmam,vérzésem van?

Figyelt kérdés

Augusztus 28.-án voltam ultrahangon akkor 10mm es volt a petezsákom és szabályos,embriót nemláttak benne.

Szeptember 18.-ra visszahívtak kontrollra,embriót ugyanúgy nem láttak benne,de 18mm re nőt a petezsák és megint csak szabályos,és sajnos ráírták a papírra hogy MISSED AB alapos gyanúja.

Szeptember 21.-én megint csak visszamentem ultrahangra,sajnos embriót nem láttam benne és szabálytalan petezsák,egyértelmű MISSED AB. Küldtek is a nőgyógyászatra aki elküldött laborba. Szeptember 26.-án kellene mennem az altatóorvoshoz és az ambulanciára,ahol megadják az időpontot a műtétre.

Viszont azt mondta az orvos hogy ha vagyis úgy emlékszem hogy azt mondta hogy ha erős fájdalmat vagy erős vérzést tapasztalok azonnal hívjam a mentőt.

Eddig nem volt semmi,de ma reggel tapasztaltam egy két csepp vért,néha lever a víz,már a csomagot is összekészítettem a kórházba hogy ha sajnos mentőt kellene hívni.

Ki mit gondol? Biztos hogy akkor kell hívnom a mentőt ha nagyon erős fájdalmam,vérzésem van? Soha nem volt még ilyenem és nagyon félek.


2023. szept. 22. 07:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak akkor kell a mentő, ha nagyon erős verzes és fájdalom van. Anélkül felesleges, beteszel egy betétet és bemesz a korhazba
2023. szept. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
A missed ab a műtétet jelenti, arra az esetre, ha nem indulna be spontán a vetélés. Úgy néz ki, nálad beindult. Valójában mindegy, hogy mi mit gondolunk, az fontos, hogy az orvos mit mondott. Ha nem vagy benne biztos, hívd fel őt, vagy hívd a mentőket és mondd el ugyanezt. Ne mi szavazzuk ezt meg.
2023. szept. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Azért így mondtàk, mert lehet hogy kiürül magától. A missed ab nem magát a műtétet jelenti, hanem megkésett vetélést. Nekem a 10.hèten volt ( csak annyi különbséggel, hogy volt embrió, és szívhang is a 8.hèten még). A nőgyógyász azt mondta, hogy vagy intézi a természet a dolgát, vagy műtét. Ha nagyon erősen görcsölök vagy vérzek akkor kórház , illetve ha láz jelentkezik akkor azonnal! Fontos, hogy ilyenkor a szülészet-nőgyógyàszatra kell menni nem a sürgősségire. Mi kocsival mentünk be éjjel, mert borzalmas görcseim voltak. Megnézett egy orvos de már nem látott semmit. Mikor hazaértünk és elmentem mosdóba akkor jött ki. Kontrollra vissza kellet mennem természetesen, hogy a megvastagodott nyálkahártya is levàlt e. Nem teljesen értem a kérdést.
2023. szept. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
26-àn fogsz kapni időpontot a műtétre. Ha addig nem ürül ki magától. Ha nincs erős görcs és vérzés akkor miért mennél be előbb? Nem értem pontosan, hogy mit szeretnél.
2023. szept. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék előbb bemenni,sőt a legjobb lenne ha nem esne a dolog a műtétre.Csak annyi mindent mondtak hogy már arra nem emlékeztem hogy mentőket mikor kell hívni ha szükség van rám.De akkor jól emlékeztem hogy csak akkor kell hívni ha nagyon erős fájdalmam,vérzésem van.
2023. szept. 22. 08:14
 6/9 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Akkor kell hivnod, ha annyira görcsölsz, hogy nem bírsz felkelni az ágyból vagy lépni sem bírsz annyira fáj. A vérzés pedig óránként 1-2 éjszakai betét teljesen tele lesz akkor mondható erősnek. Figyelni kell továbbá az eszmélet vesztésre, hirtelen erős szédülésre stb. Minden ennél gyengébb vagy szokatlan tünettel bemehetsz a kórházba vagy hìvhatod az ügyeletet tanácsért. Volt már nekem is későn beindult vetélésem. Hasonlóan kezdődött.
2023. szept. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én a 6. Hétöl próbáltam spontán vetélni. Többször indult meg a vérzés de mégse!folyamat vérezgettem és olykor 1-2órá extrémen de elmult. A 11 héten már elkezdtem szerintem extrémen vérezni kb 10 perc alatt megtelt egy óriás tampon és egy betét. Akórházban erre azt mondták még nem extrém. De végre túl estem a műtéten. Nagyon szerettem volna elkerülni a mütétet de utolag sajnálom hogy nem elöbb mentem be és estem túl rajta!

2023. szept. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7# Hármas vagyok. Ha a 8.hèten nem lett volna szívhang, akkor én is is inkább a műtétet választottam volna, minthogy vàrjak két hetet. Egyébként nekem a vérzés nem is tűnt annyira durván soknak. Nem szerettem volna, hogy még napokig, hetekig bennem maradjon. De a természet megoldotta.
2023. szept. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno azt mondtak akkor kell bemenni ha olyan erős lenne a verzes hogy 1 oran belul minimum 2 betetet aztatok el.

Hany hetes lettel volna vagyis a petezsak hany hetesnek felelt meg?

Nekem azt is felajanlottak hogy varjam meg amig magatol kilokodik (8 hetes voltam de a petezsak 6 hetesnek felelt meg)

En is a mutet mellett dontottem. En nem kezdtem el verezni elotte.

2023. szept. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!