Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Nagyfokú stressznek és vírusfe...

Nagyfokú stressznek és vírusfertőzésnek (hányás-hasmenés, valószínűleg calici) lehet szerepe abban, hogy missed ab lett a terhesség vége?

Figyelt kérdés

Vagy ezek biztosan nem hatottak ki? Jobb abban a tudatban lenni, hogy biztos valami rendellenesség volt a babával?

A vírusfertőzés pont peteéréskor volt. (peteérés elött 2-3 nappal voltunk együtt, tuti ebből volt a baba)



2013. máj. 26. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Már előrehaladott terhesség esetén is nagy veszély egy hányás hasmenéses vírus. Lehet attól.
2013. máj. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Együtt voltunk a férjemmel a ciklus 16. napján és a 17-diken kijött rajtam a fertőzés. Hánytam, hasmenésem volt, majdnem az egész családon átment. Utána már nem voltunk együtt abban a ciklusban. 32-33 naposak a ciklusaim, 18-19. napon van pé-m. Hát én is gondolom, hogy szerepe lehetett benne:(
2013. máj. 26. 17:00
 3/9 anonim ***** válasza:
dehát akkor még be sem ágyazódott. hány hetesen veszítettétek el?
2013. máj. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy még be sem ágyazódott, arra gondoltam, hogy a petesejt "minőségét" befolyásolhatta-e?

Amikor elöször voltam dokinál, akkor ugyan 1 héttel kisebbnek mérte a terhességet, mint elvileg kellett volna lennie, de jó életjelenségek voltak, minden szabályos volt. Akkor 6+2-nek mért. Utána 10 hetesen voltam, de már csak 7 hetesnek mérte a már nem élő embriót, tehát elvileg rá pár napra, hogy voltam, elhalt. 10 hetesen kezdődött nálam egy kis barnázás, nagyon kicsi, más tünetem nem volt. Akkor már nem volt szívműködés és a petezsák is szabálytalan lett, szikhólyag meg jó nagy volt.

Az első 7-8 hetem nagyon stresszes volt, bár valszeg ez nem számít...

2013. máj. 27. 07:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges. De miért kérded, hogy "jobb abban a tudatban lenni, hogy biztos valami rendellenesség volt a babával"? Ezt nem lehet tudni ilyen fiatal terhességnél, csak feltételezés. Többnyire azért nem fejlődnek egyébként, mert probléma van. Nekem sárgatest-elégtelenség miatt történt. Én nem éreztem volna jobban magam, ha a baba lett volna beteg. A veszteség az veszteség mindenképp, van akinek segít ez a tudat vigasztalódni, van akinek nem. Nekem azóta megszületett a fiam. Sok sikert a következő babához, minden rendben lesz!:)
2013. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Dehogy érezném jobban magam attól, ha tudnám, hogy a baba volt beteg! Én ilyet nem írtam! Sőt...

Csak kíváncsiság, mert nem tudom, hogy amúgy a missed ab-nak mik lehetnek z okai, azon kívűl, hogy beteg lehet a baba...

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. máj. 27. 11:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sem azt írtad, hogy te azt írtad. :) Értem, hogy kérdés volt.
2013. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Megtermékenyüléskor nekem a torkom fájt és köhögtem. Nekem is elhalt a baba. :(

Nekem azt mondta a doki, hogy 2 oka lehet: nem tudott megtapadni (nekem volt pecsételő férzésem 2-szer is, ez erre utalhat, de mivel nem görcsöltem, és volt szívhang, azt hittem, megúszom) vagy genetikai probléma. Vírust nem mondott.

2013. júl. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Kontrollon megkérdeztem a vírusfertőzést és a lelki dolgokat. Azt mondta a doki, hogy a vírus csak akkor, ha lázzal jár, és az sem megtermékenyüléskor gond, hanem később. Nekem utána még több hétig megvolt a baba.

A nagy megrázkódtatás (stressz?) is okozhatja. (Nekem ilyen nem volt, csak félelmek, az nem okozhatja.)

De azt mondta, hogy legtöbbször genetikai probléma okozza.

2013. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!