Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab után ragaszkodtatok...

Missed ab után ragaszkodtatok valamilyen kivizsgáláshoz vagy csak hagytátok a dolgokat a maguk útján menni?

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy a következő terhesség vállalása elött hormon vagy genetikai vizsgálatra mentetek-e/kell-e menni? Vagy nem is érdemes?

(első missed ab volt, elötte már volt egy egészséges terhességem)



2013. máj. 30. 15:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Egy év után estem teherbe, de 7 hetesen sajnos missed ab lett.

Én előtte már megcsináltattam a hormonvizsgálatokat, de vetélés után nem estem teherbe sajnos több mint fél évig. Elmentem másik orvoshoz, ő csinált petevezeték átjárhatósági vizsgálatot, és írt fel gyógyszert mivel picit magas volt a prolaktin szintem (a másik doki szerint jó volt az eredményem). Clostilbegyt-et is írt fel, a 2. hónapban terhes lettem.

Nyilván más a te eseted, mert neked előtte volt már terhességed, nekem meg nem akart összejönni.

2013. máj. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
nem, de eléggé megbántam. A dokim azt mondta, hogy semmi baj, majd miután még 1,5 évig nem jött a baba, kerestem másikat. Akkor derült ki, hogy mindkét petevezetékem elzáródott...
2013. máj. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Én azt hittem, azt hogy átjárhatók a petevezetékek, azt látni UH-on? Vagy csak a petefészkek állapota látszik rajta?

Kedves második válaszoló! A missed ab miatt záródtak el? Nagyon rossz, hogy ilyenen átesik az ember, de én pl. hiába próbálom magam túl tenni rajta, skszor inkább pont a szövődmények miatt nem vagyok nyugodt. Nem tudom, hogy az a jó-e, ha nem ásom bele magam és akkor nem is marad meg annyira a hétköznapi gondolataimban vagy foglalkozzak vele, de akkor nehezebb túlesni is az egészen. Remélem visszaáll a ciklusom, de legfőképp azt, hogy ez nem ismétlődik meg mégegyszer és most nem lesz szövődményem.

Magándokim van, meg is bízom benne, semmi problémám nincs vele, sőt, nem véletlenül vagyok nála. De nem biztos, hogy fog az esetemmel annyira foglakozni, hogy kivizsgálás meg ilyesmi, mert amikor ez kiderült, akkor bár nagyon emberségesen közölte, meg minden, amit az ember ilyenkor elvárhat, de azt mondta, sajnos ez sokszor megesik és általában valami genetikai, kromoszóma rendellenesség miatt van, tehát baj van a babával, ennyi.

Nem tudom mit tegyek...

2013. máj. 30. 16:40
 4/22 anonim ***** válasza:
Nekem kettő missed ab.-om volt , előtte egészséges terhességek. Elmentem magándokihoz , egy vérvételt csináltatott , hormonszinteket, minden rendben volt. Genetikára is elküldött , de ott közölték , hogy mivel már vannak egészséges gyerekeim , igy ez nem genetikai probléma. Azt mondta , hogy a következő terhességnél jobban oda kell figyelni , de igy garantálja senki , hogy nem történik meg ujra és ujra...
2013. máj. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
javitás:igy sem garantálja
2013. máj. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Értem. És a következő terhességnél mi az amire jobban oda kell figyelni? Mert nyilván akinek kisgyereke van, az ugyanúgy teszi a dolgát, nem pihenhet. Bár valszeg nem is ettől függ.

Stressz? Hát nem tudom, az tény és való, hogy én nagyon nagyon stresszes voltam az első pár hétben, lehet ez sem tett jót.

Hormontámogatás gondolom csak akkor indokolt, ha fent áll a probléma...

Nem szeretném újból átélni, ahogy senki sem. Pont ezért jó lenne tapasztalatokat gyűjteni, hogy kinek mi mondott a dokija.

Köszönöm az eddigi válaszokat, várom továbbra is:)!

2013. máj. 30. 21:22
 7/22 anonim ***** válasza:
Nekem hormonpotlást javasoltak (bár nincs gond a hormonjaimmal), gyakori ultrahangot, terhesgondozáson többször megjelenni,magzatviz vizsgálatot, de ennél többet nem is igazán lehet.
2013. máj. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lehet ennél tényleg nem lehet többet tenni, csak reménykedni...
2013. máj. 31. 06:44
 9/22 anonim ***** válasza:

a petevezetékek átjárhatóságát csak speciális vizsgálatokkal lehet megállapítani, sima uh-n semmit nem látnak ebből, kell a kontrasztanyag (annak az átjutását nézik).


Nekem azt mondták, kb. a missed ab-tól lehet, mert ugye terhes voltam, akkorra meg már mindkét vezeték úgy el volt záródva, hogy műteni kellett végül. De ez szerintem olyan ritka lehet, mint a fehér holló, mert még soha senkitől nem hallottam :) Egy vetélés után nem nagyon vizsgálgatnak még, mert sajnos ez elég gyakran előfordul...


Mi végül elég sokat kínlódtunk, mire sikerült a baba, közben kiderült még ez-az (Inzulinrezisztencia, D-vitamin és progeszteron hiány), de ezek jóval később már. Mikor kiderült, hogy terhes vagyok, az első 12 hetet szinte szó szerint végigrettegtem, de felesleges volt, csak magamat hergeltem vele :))


2. voltam

2013. máj. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nekem teljesen problémamentes terhességem volt, első próbálkozásra estem teherbe. Aztán jött egy terhesség, megint elsőre, missed ab. Ez után még két korai vetélés, amikor a vérvizsgálatot kért. Uh-on minden rendben volt, spermavizsgálatra ment a férjem, majd a vérvételnél kiderült, hogy nagy valószínűséggel sárgatest elégtelenségem van, bár mintaszerű hőgörbéim voltak. A következő ciklusra írt fel gyógyszert, teherbe is estem szokás szerint, és elkezdtem szedni a gyógyszert még a nemvárt előtt 1-2 nappal, amikor pozitív lett a tesztem. A 12. hétig kellet szednem, a fiam azóta már szalad...:) Nálam ilyen egyszerű dolog volt a megoldás, szóval és kérnék a helyedben egy teljes kivizsgálást. Ha ezt sejtettem volna, már az első vetélés után kérem.
2013. máj. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!