Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 13 nappal a teherbeesés után...

13 nappal a teherbeesés után természetes úton el lehet vetélni?

Figyelt kérdés
és ha igen,mitől?

2013. jún. 11. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Ha a baba maradni akar, akkor nem vetélsz el, ha meg beteg, akkor bármitől.
2013. jún. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
persze hogy lehet. Spontán vetélés bármitől lehet. hormon megingástól egyszerűen kilöki a szervezet vagy nem tu teljesen beágyazódni vagy beteg lett volna. A 12-14. hétig bármi lehet sajnos....
2013. jún. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze simán ellehet vetélni, de ebben az időben még ha maradni akar akkor maradni fog.
2013. jún. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

amikor én teherbe estem, állandóan ezen járt az agyam, nem tudtam másra gondolni, csak erre, mi lesz ha elmegy a baba, már kezdtem megőrülni, mert csak olyanokat olvastam, hogy halva születés, szívleállás a méhben, spontán vetélés.

gyakorlatilag bármitől lehetett.

aztán a párom segítsége kellett hozzá, hogy leállítsam magam.

az orvos azt mondta, hogy ha el akar menni, úgy is elmegy, ha pedig maradni akar, akkor marad.

ha nem lenne egészséges, vagy genetikai problémák lépnének fel, esetlegesen későn vennék észre, hogy nem termel a szervezet elég sárgatesthormont a babának, akkor persze elvetélhetsz, nagyon könnyen. ( ez az első 12 hétben nagyon fontos, utána már nem érdekes, utána már a méhlepény lesz mindenért felelős)

ez utóbbi történt nálam, már hogy nem termelődött elég ebből, nekem még időben gyógyszerrel pótolva lett, de én véreztem 3 hétig, ki sem keltem az ágyból.

ha az első 12 hét lezajlott, és még ott a baba, akkor nagy eséllyel marad is már utána és nagyon ritkán fordulnak elő szövődmények!! én már 20 hetes vagyok és miután a párom segített leküzdeni a félelmeimet (első baba), ma már nem vetélésről olvasok hanem nagyon sok hasznos dologról, ami jól jöhet még később.

nem tudom, hogy te mennyire aggódsz ezen, remélem nem úgy, ahogy én, mert azt nem kívánom senkinek... :)


ami fontos és az orvosom is elmondta, kerülni kell:

-szolárium ( felforrhat a magzatvíz)

-stressz ( sárgatesthormon termelésben van sok szerepe)

- túl forró fürdő, de inkább ajánlott a zuhanyzás az esetleges fertőzések elkerülésének érdekében


Gratulálok a babához!!! :)


Ne foglalkozz semmivel, csak azzal, hogy minden rendben lesz és akkor úgy is lesz!

2013. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és mennyi lesz a vérzés ilyen rövid idő után?
2013. jún. 16. 23:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha spontán vetélésed van, akkor az nagyon sok féle lehet. Előfordulhat, hogy semmit nem is veszel észre egyszerűen csak, hogy késett a mensid és egy sima vérzésed lesz. Leht, hogy iszonyat hasgörcseid lesznek és meg kell műteni mert a szervezet nem lökte ki rendesen az embriot. Lehet sima vérzésed ami több ideig tart. Lehet a mensidben alvadt vér vagy egyéb vérdarabok. Így ha spontán vetélésre kerülne sor akkor is meg kell nézetni magad dokival mert van, hogy ezek az apróságok bent hagyják valamijüket és az elég sok problémát tud okozni.
2013. jún. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm!
2013. jún. 17. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!