Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Természetes úton nem megy a...

Természetes úton nem megy a teherbeesés, a mesterséges megtermékenyitést megelőző procedúra miatt kimélő életmódót kell élni? Dolgozni sem lehet?

Figyelt kérdés
Sógórnőmék gyereket akarnak,de úgy tűnik,természetes úton nem megy,igaz nekem ezt nem árulta el,csak sejtem abból,amiket hallok,s nem dolgozik,már jó ideje,a párom vállakozó és oda van bejelentve.Fizetést is utal neki a párom,amiért mérges vagyok.Ki vagyok kissé akadva,hogy miért nem tud elmenni dolgozni a húga?Most már megállhatna a saját lábán.Tapolcára járnak,nem tudom milyen beavatkozásokat végeznek nála hogy nem emelhet,meg feküdnie kell.Irodai munkát akkor is tudna sztem valahol végezni..Most bárki,aki mesterséges úton lesz terhes,nem dolgozik?
2011. márc. 2. 06:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Maga az hogy m.megtermekenyitesen vesz reszt nem jelenti azt hogy nem dolgozhat.A lombikosoknal van piheno,par nap ez attol fugg mit javasol az orvos es hogy erzi magat a paciens.

ha az orvos azt mondja fekudjon ket hetig akkor fekszik,ha sikerult es veszejeztetett akkor tovabb fekszik.

Tul keves infot tudsz arrol hogy megitelhesd fekudni kell-e.

2011. márc. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Először tudd meg, hogy milyen beavatkozásokat végeznek nála, utána ítélkezz ennyire fröcsögve! Szerintem te alapból nem szereted a lányt, ezért vagy ezeken kiakadva.

Egy inszemináció, lombik beültetés, hormonpótlások, gyógyszerek tömkelege, petesejtleszívás nem éppen a legjobb dolgok. Nagyon megviselik a szervezetet fizikailag, a lelkiekről meg ne is beszéljünk.

Ha az orvos azt mondja, nincs meló, akkor a cél érdekében nincs. Még irodai munka sem.

Gondold át, ha te lennél ebben a helyzetben, hogy nem lehet természetes úton babád, de szeretnétek mindennél jobban, nem tennél meg mindent, hogy sikerüljön?

A párod meg döntse el maga, hogy így is szeretné támogatni a testvérét, ami nagyon szép tőle.

2011. márc. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló,abban igazad van,hogy nem jövünk ki a sógórnőmmel és nem igazán kedvelem,de ennek megvannak az okai...Azt sajnálom,hogy csak igy lehet gyerek,hogy mindenfélén keresztül kell mennie,nem is akarok belegondolni,hogy mi lett volna ha velem történik ez.Nekem hála az égnek két gyönyörű gyermekem van,1 fiú és 1 lány és semmi gond nem volt a teherbeeséssel,könnyen ment mindkét esetben. :) A párom támogatását sztem nem kellene elvárni,mivel 2 gyermekes apa.
2011. márc. 2. 09:51
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg támogassa csak a párod. Nem tudod, milyen rossz gyerekre várni éveket, átmenni azokon a dolgokon, míg összejön a baba. Örülj, h neked sikerült és ne mást b.sztass, aki nem ennyire szerencsés.
2011. márc. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kárörvendés helyett inkább próbálj meg drukkolni nekik, ha meg az sem megy, akkor hagyd őket békén. Elég baj az, ha nem sikerül a baba, nincs szükség akadékoskodó, "jóindulatú" rokonokra is.
2011. márc. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Általában szabad dolgozni, de ez egyéni elbírálás alá esik. Esetleg kérdezd meg, hogy mi az akadálya, hogy munkába álljon, talán van elfogadható magyarázat. Ha úgy látjátok, hogy ze nagy teher anyagilag, meg kell velük beszélni. Két családot valóban nem könnyű fenntartani.
2011. márc. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez nem 2 család fenntartása, gondolom, a férje dolgozik.
2011. márc. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De a lány nem, és az ő férje fizet neki. Tehát még egy embert eltart, gondolom ez a kérdező gondja. De valóban, csak egy ember, nem egy egész család.
2011. márc. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Lombikos vagyok, így olyan szempontból válaszolok. Az első két hétben semmi olyan nincs ami miatt nem tudna dolgozni. Be kell adni a szurikat, abban az időpontban amikor a dokija mondja. Ez okozhat némi kellemetlenséget a mellékhatása miatt, de nálam pl. a fejfájáson kívül nem volt. Kb. két hét múlva (attól függ mikorra érnek be a peték) megtörténik a tüszőrepesztés, és rá 36 órára a leszívás. Innentől kezdve, valóban szükséges a pihenés. Én is irodai munkát végzek, mégsem tudtam bemenni. A leszívás után nagyon fájtak a petefészkeim (HETEKIG) hisz ha belegondolsz ahány pete érik meg, annyiszor egy tűszúrással szívják le (altatásban csinálják amúgy és műtéti beavatkozásnak számít) Utána hazamehetsz és ágynak vagy ítélve!! (legalábbis nálam ez volt, de mondom, nem is bírtam volna járkálni a fájdalom miatt)

Ez után következik a beültetés. Általában 2-3 nap múlva, de ha több, jó minőségű pete érik meg, akkor 5-6. nap múlva ültetik vissza. Innentől megint KIZÁRÓLAG feküdni kell 3 napig, és utána KÍMÉLŐ életmód javasolt. Valóban nem szabad emelgetni, hisz könnyen elvetélhet. Van aki végig fekszi az első három hónapot, van aki egy hét után visszamegy dolgozni. Ezt mindenki saját maga érzi. Én miután megtudtam, hogy sikerült, még két hetet maradtam itthon, hogy tudjon erősödni, pihentem és drukkoltam magunknak. Szóval ha összeszámolod, bárhogy nézed min. egy hónap kell, attól függően, hogy ki hogyan viseli a beavatkozást.

Tudom hosszúra nyúlik el a mondanivalóm, de remélem így átlátod, hogy nem kamuzik, ez ezzel jár, és gondolj arra, hogy a férjed jóakaratát (meg a tiédet is) majd más formában az élettől vissza fogjátok kapni. Ti már ezzel is segítetek nekik, hogy legalább a fizu miatt ne fájjon a feje.Van aki a pénz miatt nem tudja elkezdeni a kezelést. És ja! Ha már kifizetek 150-200e Ft.-ot CSAK A gyógyszerekre, akkor nem kockáztatok azzal, hogy visszamenjek dolgozni ha nem muszály a baba érdekében. Ha te átélted volna azt, ami mi, meddő párok vagy nők, lehet másképp látnád a dolgokat. Terhesség után azonban valóban visszamehet dolgozni, ebben igazad van, hisz utána éppen olyan a lombik baba is mint bármelyik más terhessség...

2011. márc. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az anyagiakon kívül pedig aki nem esik át ezen, annak fogalma sincs, hogy milyen kockázatos egy-egy ilyen beavatkozás, és milyen szövődményei lehetnek ennek nemcsak most, hanem a későbbiekben is! van aki túlstimuláció miatt a sürgösségin köt ki tele infúzióval, vagy később mondjuk trombózisa lesz, elveszti a petefészkét, stb.....szóval pihenjen csak....
2011. márc. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!