Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ha nem fejlodik normal mertekb...

Ha nem fejlodik normal mertekben a petezsak es embrio nem is alakult ki akkor meddig varnak a mutettel? Mennyi az a normalis ido ami meg nem veszelyes? Inkabb induljon meg termeszetesen minthogy mutet legyen de azert megis, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Es a terhes tunetek mikor mulnak el? Ket napja elviselhetetlen mellfeszules, hanyinger, hohullamok, hasszurka.
2013. júl. 17. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Változó melyik orvos vár és melyik nem. Van amelyik vár 2-3 hetet is, hátha magától kiürül, de sokan nem v árnak.

Veszélyes? Hát nem tudom, bennem majd' 3 hétig lehetett halott baba, (7 hetesesn megállt a fejlődésben, 10 hetesen vettük észre), de nem mondta a dokim, hogy veszélyt jelentene rám, ha bent maradna, inkább azt találta veszélyesnek, ha hagyjuk magától megindulni a vetélést, mert nem lehetett volna tudni, milyen helyzetben kap el, nagy görcsök, sok vérzés... 2 kicsim van amúgy is itthon...Szóval engem másnap megműtött.

A tünetekről annyit, hogy visszagondolva nekem a sok pisilés múlt el, de pl. egészen a műtétig puffadtam, mint az előző terhességemnél, néha hányingerem is volt, a mellem is feszült. Ez utóbbi a műtét utáni 2. napon szűnt meg.

Hallottam valakitől, hogy már 2-3 hete nem élő babával végighányta a napokat egészen a műtétig:(

Sajnálom!

2013. júl. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2 héttel később derült ki, hogy gond van, a doki egyértelműen a műtétet javasolta. Azóta nagyon megbántam, hogy hallgattam rá, úgy érzem, meg kellett volna várni, míg magától megindul a vetélés. Még akkor is, ha esetleg úgy is műtét lett volna a vége. Még nem szültem, ezért tágítót kaptam, nagyon fájt, míg felrakták, és nagyon félek, hogy esetleg maradandó kárt okoztak vele.

De igazából azért hallgattam rá, mert nem lehetett tudni, mikor indul meg a vetélés, és nem akartam esetleg 1-2-3 hétig minden pillanatban rettegni, hogy most-most-most, egyedül vagyok, bkv-n vagyok, dolgozom, stb...

2013. júl. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom de ugy nez ko valamit nagykn elneztek!!

Ma ugy mentem uhra h akkor adnak idopontot mutetre de volt szivhang es 5.6 mm az embrio@@

Itt a pelda hogy nem torvenyszeru a naponta 1mmes novekedes!!

:))))

2013. júl. 18. 12:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Úhh, gratulálok:)

De mi volt az előzmény, amiért feltetted a késdést? Mennyivel volt lemaradva?

2013. júl. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Majus 30 volt az utolso mensim.

Multheten szerdan meg csak petezsak volt 7x6 mmes 2 mmes szikholyaggal, vasarnap is maradt a petezsak csak 8,3x 6mmes lett, az orvos azt mondta hogy ebbol nem lesz semmi, mert nagyon lassan fejlodik, raadasul majus 30hoz kepest Ma vagyok 7 hetes, a hcg szintem is alacsony volt, teljesen lemondtam rola, erre ma megyek es mar 5.6 mm embrio szivhanggal.

Azert megkerdeztem hogy mekkora a petezsak, azt mondta szivhang utan mar nem lenyeges de egyebkent 20x18 mmes lett.

Hogy lehet vasarnap meg 8.3x6, ma meg 20x18??

3 nap alatt?

Azt mondta ez nem mervado ugrasszeruen megnott.

A lenyeg hogy nem is 7 hetes vagyok hanem majdnem 6, es ezert volt alacsony a hcg szintem 2.5 hete.

:)))

2013. júl. 18. 13:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem sem nőtt a petezsàk megfelelően...nem volt embrió csak szikhólyag 7 hetesen Ma el is vetéltem...spontàn és gyorsan. Kijött "minden"

De neked gratula a babukàdhoz :-)

2013. júl. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!