Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mi van akkor ha nem megyek el...

Mi van akkor ha nem megyek el a mutetre?

Figyelt kérdés

sajnos a babam eltunt, csak ures petezsak van...

A doki nem hiszi hogy magatol befejezodik a veteles, de mi van ha megse megyek el?


3. Mutetem lenne... Az elsonel 14 hetes voltam, ra 1 hetre laz, fertozes gyulladas ujra mutet, es ez lenne a harmadik...

Ha ra is veszem magam hogy megmutsenek nem lehet hogy megjobban megszenvedek a babasodassal? Elso szulesem csaszar volt...


2013. szept. 17. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Hullamérgezést, illetve gyulladást okozhat, ha valami bent marad. Életveszélyes állapotot vagy végleges meddőséget kockázatatsz így.
2013. szept. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megy el magától, akkor komoly gondban leszel, ezzel nem szabad viccelni. Elhalt terhesség esetén fennáll a vérmérgezés esélye is. Én nem kockáztatnék azzal, hogy nem megyek el az orvos utasítására műtétre. Ha nem bízol az orvosodban villámgyorsan keress mást, de ezt nem szabad kockáztatni, mert még komoly bajod esik! Ha meg begyullad esetleg a szövet, akkor mi lesz? Én a mentsük, ami menthető pártján állok.
2013. szept. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha hullamérgezést nem is (mivel nekem ikerterhességem volt egészen 10.hétig és utána felszívódott az egyik magzat mivel megállt a szíve, semmi baja nem lett se a másik babának sem nekem, mivel sterilek a körülmények az méhbe) de problémákat okozhat, amit jobb orvosolni.
2013. szept. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Két szülésem között négy missed. ab.-om volt. A negyediknél éreztem úgy, hogy inkább megvárom, míg a természet befejezi, nem megyek több műtétre. Mivel 2 üres, és pici petezsák volt, az orvos látott esélyt a normál vetélésre. Még két és fél hétig hordtam magamban, mikor egy napos gyenge vérzés után éjszaka egy hatalmas vértócsában ébredtem, a vécére kivánszorogva pedig egy tenyérnyi alvadt vérdarab távozott belőlem. Mentőt hívtunk az éjszaka közepén és a kórházban a doki alig győzött elég gyorsan a műtőbe vitet. Altatásra sem volt idő, valami morfinszármazékot kaptam helyette és villámgyorsan kitisztítottak.


A történetemmel nem ijesztgetni akarlak, csak leírtam, hogy hasonló dilemma és döntés után mi történt.


Happy end: másfél évvel ez után teherbe estem és teljesen problémamentes terhességem volt, gyönyörű kislányom született. A négy egymást követő méhszájtágítás nem okozott semmi bajt, szülni is zárt méhszájjal mentem, miután csöpögött a magzatvizem.

2013. szept. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Hullamérgezést az okoz, ha megindul a vetélés és bennmaradnak szövetdarabok (vagy bent hagyják műtét során).

Lehet várni, hogy megindul-e a vetélés és hogy kiürül-e a méh. Ettől semmi bajod nem lesz. Nem tudom, hány hetes vagy, az 5-6. héten sokszor nem kell műtét. Később általában kell, akkor is, ha megindul a vetélés. Ha akkor sem mész, meddőséget kockáztatsz. Ahogy a műtétnek is vannak kockázatai.


Nagyon igazságtalan, hogy bármelyiket választanánk, mindegyiknek lehet szövődménye, pedig akartuk volna a babát. :(

2013. szept. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

A negyediket nem igazán értem, aki már szült, azt nem tágítják. Ha megindul a vetélés, akkor kinyílik magától a méhszáj, azt se kell tágítani, aki még nem szült.

Őt negyedszerre egyből a műtőbe tolták, még altatásra sem volt kb. 5 perc, de arra, hogy órákig tágítsák, arra igen? Mert a 4 vetéléshez 4 tágítást ír.

Valahogy sántít nekem ez a sztori erősen. Nem kételkedem abban, hogy valóban megtörtént a sztori a válaszolóval, de szerintem erős költői túlzások vannak benne.

Ha tévedtem, akkor bocsánat, de nagyon nem értem, amíg ír.

2013. szept. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Missed ab. befejezésnél tágítanak. Aki még nem szült, azt általában lamináriával, aki már szült, azt pedig több, egyre növekvő átmérőjű fémrúd segítségével. Ez csak néhány percet vesz igénybe, mivel ilyenkor már rugalmasabbak a szövetek.


Abban igazad van, hogy lehet, hogy az utolsó esetben nem tágítottak, mert már a vetélés miatt ez bekövetkezett( eddig erre nem is gondoltam) így csak 3 esetben biztos a Tágítás.

2013. szept. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy lehet, hogy az altatás 5 perc, de nem éjszaka, mikor nincs kéznél aneszteziológus, és sürgős esetben nem szívesen altatnak előzetes vizsgálat nélkül, ha nem muszáj.


Igyekszem higgadt maradni, de rettenetesen rosszul estek szavaid. Költői túlzásnak nevezed a történetemet, amit segítségül írtam a kérdezőnek. A legkellemetlenebb részeket ráadásul kihagytam, nem akartam senkit ijesztgetni. A dolog orvosi részeinek pedig nézz utána, hidd el, engem fog igazolni.

2013. szept. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszaitokat! Meggyoztetek! Nagyon koran be is fejezodhetett a terhessegem (vagy marha nehezen indult)... 10 hetesnek kene lennem barhogy szamolom is es kesoi peteerest szamolva is 9...

Multheten volt 21 milis petezsak benne embrio... Most 18 milis es nincs embrio...


Nekem csaszarom volt, hiaba tagultam ki 3 ujjnyira nekem is feltettek majusban a laminariat...

Volt vele egy alom ejszakam...

Most ezektol vagyok kesz megint... Olyan rohadt tortura az egesz es szar is megelni... Erre meg jon egy fain ejjel a korhazban!


Hivom a dokim... Lokjon be a mutobe!

Nem az o szaktudasaban nem bizom, hanem az egeszet a hatam kozepere sem kivanom...


A verzestol felek, en iszonyat verszegeny vagyok... 91 a hemoglobinom es 120 lenne a legalso hatar, en erre verezni kezdek ugy mint a negyedik es belehalok helybol...

2013. szept. 18. 07:47
 10/11 anonim ***** válasza:

A laminária és a pálcika ugyanaz. Sajnos nekem is volt benne részem, onnan tudom ilyen kristálytisztán a dolgok menetét. Sajna eléggé részletesen elmagyarázták, meg aláírattak velem mindenféle papírt a "kockázatokkal és mellékhatásokkal".

Kérdező, ha vérszegény vagy, akkor mindenképpen jobban jársz a műtéttel. Az egyik szobatársamat azért műtötték, mert erősen és hosszan menstruált, és emiatt vérszegény lett. Műtét után infúziót is kapott. Más nem, csak ő. De az orvosa azzal ijesztegette, hogy ha a műtét alatt sok vért veszít, akkor vért is kell kapnia, és akkor nem mehet haza este.

Amúgy nem tudom, hol laksz, de a SOTE II-n reggel kell bemenni, 1-2 körül műtenek, és 6-kor hazamehetsz kisérővel, ha minden oké. Nem kell bent lenni egy éjszakát.


Amúgy nekem felajánlották, hogy várhatok 1-2 hetet, de annyira féltem, hogy hol indul meg a vetélés és hogyan, meg hogy egyedül leszek és rosszul leszek (elájulok a vértől), hogy inkább bementem önként. Igazság szerint ha újra kéne döntenem, megvárnám, míg megindul magától, még akkor is, ha ennek ellenére műteni kell.

2013. szept. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!