Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ha 23 hetesen elvetéltem,...

Liluka81 kérdése:

Ha 23 hetesen elvetéltem, szerintetek akkor is jár az anyasági támogatás?

Figyelt kérdés
2013. okt. 28. 05:58
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Vetélésnél nem, halvaszületésénél igen, ha legalább egyszer voltál terhesgondozason. Sajnálom.
2013. okt. 28. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kórház mit írt a zárójelentésre? Mert ha halvaszülést, akkor jár. Ha vetélést, akkor sajnos nem.

Részvétem, nagyon sajnállak. :(

2013. okt. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos még nincs zárójelentésem...Nem halva születésnek számít,ha megkaptuk a tüdőérlelőket?
2013. okt. 28. 06:55
 4/8 anonim ***** válasza:
A 24. héttől halva születésének számít, addig vetélés. Nem jár a tamogatas.
2013. okt. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Talán a 24. héttől, de nem biztos.


Az államkincstárban nekem úgy mondták, hogy az anyakönyvezett, tehát a halva született babák után jár.

24. hét előtt még vetélésről beszélünk, így szerintem nem jár.

Ha kaptok halotti anyakönyvit akkor viszont igen, bár szerintem nem kaptok 23 hetes baba után.

Részvétem!

2013. okt. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A szülés kritériumai:

Szülésnek minősül ha az alábbi 3 tényezőből legalább 2 - nek megfelel:

betöltött 24. terhességi hét

betöltött 500 g

30 cm felett


Sajnálom a történteket.

2013. okt. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KovA1963 ***** válasza:

Ha tüdőérlelőket kaptál akkor alighanem halvaszületésnek számíthat... de azt hiszem ez néha az orvosok szubjektív döntése is - amennyire tudom igyekeznek azzal kedvezni - ha lehet - inkább vetélésnek besorolni.


Lélektanilag könnyebb, nincs halott, temetés temetési költség stb. Anyagilag pozitív a mérleg.

Ha halvaszületés - akkor egy olyan láncolat indul ami minden értelemben csupa veszteség.


Csak akkor éri meg, ha valakinek ez segít a gyászt feldolgozni, hogy tudja testhez, síremlékhez stb. kötni a veszteségét egyéb (anyagi) értelemben nem.

De a gyermek az nem egyenlő a pici testtel...

azt szokták a sírokra is írni : "csak a teste".

Az csak egy "hardware" ami nem testesíthette meg a gyermeket.


Nincs szükség arra sem az azzal járó hivatalos macerára és költségekre, hogy a szívedben hordozd.

2013. nov. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ketteske ***** válasza:
igaz az én babám a 26. héten halt meg, (elötte kaptam tüdőérlelőt), de nem kaptunk halotti anyakönyvi kivonatot. egyszeri szülési támogatást kaptam, kb 64 ezer forintot.
2013. nov. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!