Hogy is van az egyszeri anyasági támogatás igénylése?

Figyelt kérdés
1 hete szültem a kisfiamat, a kórházban azt mondták hogy 2 hét múlva küldik a baba adókártyáját, és azzal felvehetem az egyszeri anyaságit. Ha kézhez kapom az adókártyát,és a terhesgondozás igazolását elviszem az illetékes helyre, akkor azonnal kézhez kapjuk a pénzt? Vagy igényelni kell még pluszba ?
2013. szept. 17. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kapjátok azonnal kézhez. Beadod az igénylést, és utána kb. 1-1,5 hét mire megkapod. legalábbis nekem így volt.
2013. szept. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Dehogy kapod meg kézbe.

Igényelni kell.Onnan még 1-2 hét mire küldik a számlára,vagy a postán átveheted,vagy kiviszi a postás.

2013. szept. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az adókártya nem kell az igényléshez taj kártya kell.Az állam kincstárhoz kell beküldeni a csp igényléssel 1-2 hét és megkapod a pénzt.Nekem szerencsére nagyon hamar küldték a tb kártyát szerdai napon szültem,köv. hét kedden már megkaptam.
2013. szept. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!