Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab. után, mennyit...

Missed ab. után, mennyit érdemes várni a házas élettel? És hány napra rá fog megjönni majd az első menzim?

Figyelt kérdés
2013. nov. 1. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

6 hét kádfürdő és házasélet tilalom van.

Hogy hány napra fog megjönni? Változó. Lehet, hogy 4 hétre már lesz menzeszed, de lehet, hogy egy hónap is kimarad és csak 8 hét múlva fog megjönni.

2013. nov. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Az teljesen egyénfüggő, hogy mikor fog először megjönni, illetve hogy mikor fog rendszeresség válni. Ülőfürdőről még az életben nem hallottam, a házaséletet szerintem az első spontán mensi után lehet kezdeni. De hogy az újabb babaprojektet mikor szabad elkezdeni, arról ugyancsak megoszlanak a vélemények. A mi kórházunkban 3 hónapot szoktak javasolni, de hallottam én már fél évről is, és arról is, hogy rögtön, amint van már peteérés.
2013. nov. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg változó, még a 6-8 hét is teljesen normális ilyenkor (mármint, hogy ennyi idő után jön meg).

Nekem a műtét után 30 nappal jött meg először.

Viszont arra számítani lehet, hogy az első menszi sokkal erősebb ilyenkor - nekem a 2-3. nap borzalmasan sok volt és 8 napig tartott.

Az első házasélettel mi az első menszit vártuk meg, az orvosom ezt javasolta. És én addig nem fürödtem kádban sem (ezt nem mondta a doki, de pl. a szülés után szoktak 6 hét kádban fürdés tilalmat mondani a fertőzésveszély miatt).

2013. nov. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Bocs, a kád/ülőfürdő lehet, hogy csak az én agyamban nem ragadt meg, mert nekem aztán teljesen indifferens, ha eltilt tőle az orvos, kb. 10 évesen fürödtem kádban utoljára :)
2013. nov. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a vállaszokat. igen az új probálkozásal nekemis 3 hót javasolt a dokim. de azt mondta annyi a minimum de 6 hó az még jobb. vagyis igy mondta. de azt nem kérdeztem a házas életet mikor kezdjem ezért irtam inkább ide, mert itt azért sok mindent olvasok :) és köszi a segítséget, amugy ma 1 hete volt a missed ab.om és az első terhességem is ez volt egyben:( szóval még nehezebb feldolgozni de most várom hogy jöjjön a menzim és mehessek a dokimhoz, hogy azt mondja minden okés :) hát köszi mindenkinek a vállaszokat.
2013. nov. 1. 19:47
 6/10 Roberta77 ***** válasza:

Nekem mind2 vetélés után 6hétre jött meg.

Házaselet.. Hát.. A tiltástól függetlenül valahogy nem is kívántam műtét után.. Eleve a vérzés majd 2 hétig tartott, ezután mire helyre rázódtam lelkileg..

Fel a fejjel!!

Üdv.

2013. nov. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem műtét után pont 28 napra jött meg, azóta is minden hónapban (3 hónapja volt a műtét) 28 napra jön, érzem az ovut is, teljesen rendben visszaállt minden!Nyugi!Ja, a 6 hét tilalmat betartottam:-)
2013. nov. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a vállaszokat nektek is :) Már 3 hete volt és remélem lassan nekemis megjön :) Csak azota meg cisztám alakult kis a petefészkemben. Ezt műtét után vérzés elmulásával vettem észre. De remélem rendbe jövök teljesen és jövöre újra neki vághatunk a baba projektnek :)
2013. nov. 15. 21:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy vetted észre a cisztát? Azt csak uh-n lehet észrevenni. Ha fáj, az peteérés miatt is simán lehet. VAgy gyulladás miatt. Vagy bármi.

A mensturáció általában 5-6 hétre jön meg. Házaséletre 6 hetet mondanak a kórházban, de ha a doki 2-3 hét múlva uh-n mindent rendben talál, és bezáródik a méhszáj, akkor simán lehet szexelni.

A babára nekem is 3 hónapot mondtak, de azt is, hogy ha korábban becsúszik, valószínű, nem lesz baja.

De az addig pontos menzeszem most összevissza jön meg már 4. hónapja, úgyhogy egyelőre várunk.

2013. nov. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia.Igen, úgyis volt.Vérzés után eléggé fájt a hasam 5 napig aztán 6- napon el mentem a dokimhoz.Meg nézett, uh-n is és közölte hogy cisztám van.Kaptam rá gyógyszeres kezelést.De azt mondta valószinű hogy az első menzimmel majd eltünik.Ha nem akkor további gyogyszeres kezeléssel fogja el tüntetni.De egyenlőre még várom az első menzimet, csak azt nem értem, hogy ez missed után 2 hétre hogyan jött ott ki?Vagy ez igy előfördul missed ab. után?
2013. nov. 16. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!