Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Menstruáció kimaradás után...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cicuu19 kérdése:

Menstruáció kimaradás után hány nappal érdemes tesztelni? (nekem 2 napja kellett volna megjönni)

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen élsz szexuális életet, akkor érdemes 7 napos kimaradást megvárni legalább.

De ha egy-két alkalmad volt, akkor számolj 14 napot a legutóbbi együttléttől.

Amúgy ha a menstruációd a teszt után se jön meg, vagy kevesebb vagy más mint szokott, még ha a teszt negatív is volt, akkor érdemes új teszt.

Amúgy tesztet a napi első vizeletből csináld, és előző este ne igyál sokat!

2011. jún. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!!! igen rendszeresen élek nemi életett...de talán többet tudsz segiteni ha leirom az egész storryt: Barátommal nemi életett élünk (gumival) és mindig mielőtt elmenne rá 2 perccel előtte kihuzza és ugy megy el a gumiba(ép gumiba amit már az elején felhuzztunk)!!!De nekem most vasárnap kellet volna megjönni(igaz még csak 1 napja)(28 napra szokott megjönni, de vmikor előbb jön meg vmikor később). . nemtudom mi lehet az oka h még nem jött meg!!terhes lehetek-e?. . . .
2011. jún. 7. 18:45
 3/5 anonim ***** válasza:
A sztorid alapján, minimális esély van a terhességre, de elvileg a menstruáció kimaradása után már lehet tesztelni, de szerintem csak szimplán késik kicsit, ne aggódj.
2011. jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Terhes lehetsz, de nagyon kicsi rá az esély (sajnos teljesen 100%-os védelem nem létezik, de ahogy ti csináljátok, nagyon nagyon kicsi esélyt hagytok a terhességnek).

2-3 nap ingadozás a ciklusban normális mindenféle különösebb ok nélkül.

Valamint késhet a ciklusod ha stressz alatt vagy (pl vizsgák), az étrended megváltozott (diéta), életviteled megváltozott (több, intenzív mozgás) stb. Szóval nagyon sok oka lehet.

7 napos késésnél korábban azért se érdemes tesztelni, mert ha mondjuk csak pár napja termékenyültél meg, akkor a teszt nem fogja még kimutatni úgyse. Mivel rendszeres nemi életet élsz, így nem tudhatod mikor volt a beágyazódás, és a legtöbb teszt a beágyazódás után kb 10 nappal mutat megbízható eredményt elméletben. Ez a gyakorlatban 30-40 nap is lehet, amiért érdemes megismételni a tesztet később, hiába negatív, ha utána se jönne meg, vagy pedig a normálistól eltérő volt a vérzés, vagy bármi más szokatlan tünetet észleltél.

De amúgy tényleg nagyon kicsi esélyed van, ne aggódj. Az aggódás is késleltetheti a menstruációt, úgyhogy az nem segít.

2011. jún. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én nekem is ilye problémám van nekem ma volt 1 hete hogy késett reggel teszteltem negativ lett.Párommal nem védekezünk de mielött elmenne rá 3 percel kiveszi mellesleg ha termékeny idöszakban vagyok gumival védekezünk és még akkor is kiveszi és ugy megy el.Én sem tudom hogy most szimplán csak kimarad a menstruáciom mert a sok fizikai munkátol meg a stressztöl meg a sok kávétol de a biztonság kedvéért jövöhéten megint tesztelek.
2018. aug. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!