Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Progeszteron hiány miatti...

Progeszteron hiány miatti vetélés?

Figyelt kérdés

Honnan lehet tudni, hogy ez volt az ok?

Vetélés után, a következő terhességnél fog adni az orvos pótlást?


2013. dec. 11. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy történt? Hány hetesen?
2013. dec. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy mikor fogant, ennek ellenére majdnem 2 héttel kisebb méretű volt a 8. héten.

Volt barnázás, de nem sok. 2*1 utrogestant kaptam, talán ezzel húztam ki a 12. hétig, mert akkor üres petezsákot találtak ultrahangon. Akkor már véres-barnás pici pecsételésem volt. Mivel magától nem indult meg, műszeres befejezés lett a vége.

Azóta azon agyalok, hogy eleve nem jól fejlődött, tehát nem volt egészséges vagy kevés volt a progeszteron?

2013. dec. 11. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem hormonalis, egyszerűen fejlődési rendellenesség sajnos s sokaknál előfordul ilyen ,ha az első volt akkor még nem kell kivizsgáltatni
2013. dec. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem írónak,hogy nem valószínű a progreszteron hiány okozta a vetélést...

Kb 9-10hétben szűnik meg a hormontermelése a petefészekben és átveszi a méh ezt a feladatot...ott van egy kritikus időszak ,amikor kevesebb ez a hormon,ami "fenntartja" a terhességet...ha valakinek egyébként sem termelt eleget,sajnos akkor következik be a magzat elhalása,aki addig hiába fejlődött szépen...nekem igy volt sajnos,hogy egy egyébként szépen növögető magzatomat a 12 heti uh-on vették észre ,hogy már nem él,a méretei alapján kb9-10 hétben halt meg...pont abban a kritikus időszakban...ezért nagy valószinűséggel nekem sárgatest elégtelenségem volt.

Ezért a következő babánál már kaptam utrogestánt és igy szépen kitudtam hordani a már 2.5 éves lányomat!


De sajnos sokszor nem derül ki a korai vetélések oka!

2013. dec. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem se derült ki az ok. Kicsi barnázás a 6-7. héten, de volt szívhang. A 8 héten halt el, mindenféle tünet nélkül.

Nekem a doki azt mondta, hogy szerinte beteg volt a baba, nem progi hiány okozta, de engem nem hagy nyugodni a dolog.

Amúgy azt mondta, ha akarom, elküld kivizsgálásra. Még teherbe esés előtt kell menni, ha visszaállt a ciklusod, egy cikluson belül, meghatározott napokon (több napon, talán 3-szor) mérnek progi szintet, onnan lehet tudni, mi a helyzet. Ha már terhes vagy, onnantól csak találgatni lehet.

2013. dec. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Margit84 ***** válasza:
Én dec. 5.-én hajnalban bementem a kórházba, mert nem nagyon de véreztem. Akkor megvizsgáltak, Uh 6+1 - szívhang volt. Szedjek magnéziumot és egy hét múlva kontroll UH - 6+5 - szívhang ok. Január 2. újra vérzés, rohanás orvos, UH majd közli hogy Missed ab. Menjek haza, majd 6.-án kórház 7.én műtét. Addig nem olvastam és nem is tudtam róla, hogy hormonpótlás segíthet (első terhesség volt). De nem hagy nyugodni, hogy ez megmenthetett volna... Azóta magától 3.-án hajnalban megindult... szó szerint a bokámon is... és akkora bunkók voltak, hogy épp csak azt nem mondták, hogy minek mentem be ezért.... Majd beraktak egy olyan szobába, akik szándékosan mentek abortuszra, majd nekem bömbölt, hogy benne növekedett, és mennyire szar, hogy 11 hetesen elvették tőle mert ő így akarta.... nekem is 11 hetes volt, de bármit megadtam volna, hogy meg is születhessen..
2014. jan. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Nekem még fogadott orvosom se volt, csak úgy bekönyörögtem magam az ambulanciára soron kívül (előjegyzés alapján dolgoznak), fogadtak és egyből kaptam az Utrogestant.

Előző terhességemnél is felírták a 8. héten, szintén ismeretlen orvos, aki éppen rendelt az ambulancián, kislányom már 4 éves. Sőt van egy 6 éves fiam is, akivel nem kaptam hormonpótlást.

Ismerősömnek volt orvosa, mégse adott semmit, amikor vérezgetni kezdett. Neki egy évvel ezelőtt történt ez, azóta sincs baba. Persze nem minden terhességet lehet megmenteni progeszteron pótlással, de egy ilyen helyzetben én mindenképp kérném az orvost, hogy próbáljuk meg.

2014. jan. 8. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!