Légyszi olvassátok el!?

Figyelt kérdés
Júniusban volt egy vetélésem 8 hetesen megállt a fejlődésben, 12 hetesen vérezte. Bementünk a kórházba és úgye nem volt semmi.. Másnap kaptam méhszáj tágítót, harmadnap vittek a műtőbe! Engem nagyon megviselt páromat nem nagyon (legalábbis nem nagyon látszott rajta). Tegnap veszekedtünk és mondtam neki hogy "majd szólj ha vesztettél el már gyereket!" Erre ő azt mondta "miért nem tudok ezen túllépni!? Nem az ő hibája, ő itthon se volt!" erre mondtam hogy "honnan tudja hogy nem volt itthon hisz 4 hete történt". Nem kaptam rá választ. Szerintetek tényleg túlkéne lépnem? Nagyon fáj hogy ezt mondta, nem számitottam rá! :'(
2014. jan. 17. 06:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Huha..lehet reggel can, de mi volt 4 eve?! Nem tavaly veteltel el?

Es mikor nem volt otthon? Amikor elveteltel?

Es ooo ... miert is gondolod azt, hogy o ne elte/eli meg tragikusan? Lehet maskepp gyaszol.


Szerintem ideje lenne felkeresned egy dokit, akinek kiontheted a szived/lelked.

2014. jan. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen,reggel van:) Azt irta 4 hete,nem éve. Hogy érted azt,h az ő hibája? Egyáltalán miért gondolod,h ez bármelyikőtök hibája? Amúgy sztem is túl kéne lépned rajta,m igy semmi értelme,h a hibást keresitek.
2014. jan. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 zsuzs_i ***** válasza:
Tulk kell lepni faj faj tudom , de ez senki hibaja .. a ferfiak teljesen masok , egeszen biztos h megerintette a baba elvesztese de abban biztos vagyok hogy nem ugy mint teged. En is veteltem el korabban , de azota hala a jo istennek mar van egy egszseges lanyom, kitartast es minden jot!
2014. jan. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Túl kell lépned. Az,h.nem bántotta a dolog,nem biztos. De mivel 8hetes volt a pici,Ő ezt a helyzetet másként kezeli. Nem látta,nem volt pocakod,nem is valószínű,h.tudtatosult benne akkorrb,h.baba van a pocidban. Sokan csak megszületésük után fogják fel,h.jééé ez tényleg egy emberke! Ne hibáztasd, ő ezt soha nem fogja gyászként megélni nem volt,nincs,kész,megyünk tovább. Ne egymást marjátok,ahogy elvárod,h.megértsen te ugyan úgy próbáld őt megérteni. Ez az egész anya-baba kapcsolat,érzés nekik olyan amit soha nem fognak úgy megérteni ahogy mi szeretnénk,de ez hangsúlyozom nem baj!!!
2014. jan. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen 4 hete? Nem júniusban? Az nem 4 hete volt! Lényeg a lényeg, tényleg lépj túl rajta! Hál istennek nem gyereket vesztettél el, csak 8 hetes volt, és biztos meg volt az oka.
2014. jan. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem őt hibáztatom! És a 4 hetet arra irtam hogy ugye 12 hetesen véreztem és 8 hetesen megállt a fejlődésben! (4hét). Van egy 19 hós lányunk! Csak olyan rossz érzés mikor látok egy pici babát.. Ebben a hónapban szült 2 ismerősőm és olyan rossz mikor töltenek fel képet a kicsiről! Bocsánat hogyha nem érthető de alig aludtam
2014. jan. 17. 07:28
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Ne haragudj de ez még csak egy 8hetes embrió volt, ha egy nagy mondjuk 26-28 vagy netán 30 feletti magzatot vesztesz el aki már mozog odabent, érzékel, nő a hasad igazolna ekkora gyászt. Rengeteg nővel előfordul hogy 12 hét előtt elvetél, senki hibája sem ez szelekció, valószínűleg beteg lett volna, de ezek a nők alig várják hogy próbálkozhassanak újra nem gyászolnak hónapokig évekig....teljesen igaza van a párodnak.
2014. jan. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek és még a szitu is ugyanaz nálunk. A férjem még csak nem is igyekszik együttérzést mutatni. Megviselte, ezt láttam rajta és ott toporgott a kórházban végig. Aztán hazaértünk másnap és mintha elvágták volna. Sőt, konkrétan veszekszik velem, ha mondjuk vitaminokat kutatok a neten, amivel esetleg fel tudom készíteni a szervezetemet egy újabb terhességre. Ha netán megemlítem, hogy nem ártana neki is szednie valamit, már csak saját maga miatt is, egyből kiakad. És közli, hogy a sírás és az önmarcangolás sehova sem vezet. Még ha igaza is van, én úgy gondolom, hogy a társamnak nem így kéne viszonyulnia hozzám. A véleményét nem akarom megváltoztatni és még azt is ki merem jelenteni, hogy igaza van, de a dologhoz való hozzáállása kiakasztó, mi több, felháborító. Mellesleg simán az orrom alá dugja a kolléganője fb-ra kitett UH-képét szimpla érdekesség gyanánt.


Az előttem szólónak meg csak annyit mondanék, hogy igaza van abban, hogy egy 30 hetes magzat elveszítése fájdalmasabb testileg, lelkileg, de légyszi ne akard megmagyarázni, hogy egy 8 hetes embrió az smafu, annak az elveszítéséért nem érdemes sírni és kérlek, ne használd a "csak" szócskát előtte, mert ő nem "csak" egy paca a UH-képen, hanem egy élő emberkezdemény.

És azt sem tudom, hogy miből gondolod, hogy a kérdező évekig gyászolni óhajtja az elveszített embriót. Írt ilyet? De azt azért engedtessék már meg, hogy egy nő úgy dolgozza fel a vele történteket, hogy neki tetszik. Nyilván nem szabad teljesen beletemetkezni, de szerintem a szomorúság és keserű szájíz tökéletesen érhető és teljesen rendben van.


Én kétszer vetéltem el egy év alatt. Lényegében egy évig másról sem szólt az életem, csak aggódásról, sírásról, szomorkodásról, reménykedésről, csalódásról, fájdalomról. Nem olyan rohadt könnyű ám az egész!

2014. jan. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Te se haragudj de egy 8 hetes magzat is olyan mint pl egy 30 hetes! Legalábbis nekem!!! Az igaz hogy a 30 hetes már kivan fejlődve de akkor is.


Utolsó sajnálom ami veled történt!!

2014. jan. 17. 12:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is kiakadtam volna a helyében, az a 8 hetes magzat az övé is volt, nem csak a tiéd.. És fél évig gyászolni egy 8 hetes terhességet szerintem is erős túlzás. Szerintem inkább keress fel egy szakembert, mert csak elmarod magad mellől a párodat, legalábbis nekem nagyon úgy tűnik.
2014. jan. 19. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!