Mitől vetélhettem el?

Figyelt kérdés

Ma hajnalban derék-és hasfájásra ébredtem és amikor kimentem a wc-re akkor elöntött a vér.A pici petezsákot is megtaláltam a wc-ben:-(((

Azonnal orvoshoz mentem,nem kellett műteni,a vetélés spontán lezajlott.

Kb 5 hetes lehettem,volt már két erős pozitív tesztem.

Palástfű teát ittam,vigyáztam magamra,nem emeltem nehezet,vitamint szedtem,szóval óvatos voltam.Kicsit idegeskedtem,de nem nagyon,nem hinném hogy ez ezt váltotta volna ki...

2005-ben egészséges gyereket szültem,2009-ben volt egy missed ab-om elhalt terhesség miatt,előtte barnáztam,a petezsákot ki kellett műteni.

Most meg ez a vetélés 2014-ben...

Kétségbe vagyok esve,mi lehetett az ok?Hormonok?

A méhnyálkahártyám 9,7 mm volt,vajon nem tudott megtapadni?

A ciklusaim is össze-vissza voltak,a peteérésem is.

Ki se vizsgáltak.

Lehet még egészséges gyerekem??Milyen vizsgálatok ajánlottak ilyenkor?


2014. jan. 22. 16:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom :((
2014. jan. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttérzést...
2014. jan. 22. 16:16
 3/13 anonim ***** válasza:

Teljes hormonsor (prog., ösztr., prolaktin, teszt. SHBG, 17OH prog, FSH, LH), pajzsmirigy és mellékvese hormonnal együtt, egy alapos nőgyógyászati uh-ot és cikluskövetést javaslok ÉN. De keress egy jó dokit, ő megmondja majd, hogy mit gondol.


És én is őszintén sajnálom! :(

2014. jan. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az együttérzést és a választ.

A pajzsmirigyemet nem olyan rég nézték,rendben van.A méhemben sem találtak rendellenességet.

Én is a progeszteronra és egyéb hormonok zavarára gondolok,mert az se normális hogy előtte 60 napra jött meg,akkor is pár csepp,stb.

A mellbimbóm körül is szőrösödtem,valószínű hogy valami zavar állhat a háttérben.

2014. jan. 22. 16:29
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja,elfelejtettem:hormonlabort régebben is szerettem volna kérni,de egy orvos se küldött el.Hová forduljak?Magándokihoz?
2014. jan. 22. 16:32
 6/13 anonim ***** válasza:
endokrinológushoz fordulj, nagy az esély Pcos-ra mivel irtad összevissza van a cikluisod, ez pedig ha nincs kezelve akkor kb 80% az esély a vetélésre. ez nem nögyógyászra tartozik és ö pl be sem utalhat terheléses cukor és inzulin vérvételre.
2014. jan. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor is lehetek pco-s ha nem tsláltak cisztákat a petefészkemben?Vagy az nem látszik uh-on?
2014. jan. 22. 16:41
 8/13 anonim ***** válasza:
Hüvelyi uh-n látszik, viszont a PCOS lehet PCO (policisztás ovárium) nélkül is, ezt hormonok és inzulinterhelés dönti el.
2014. jan. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos és segítő válaszokat,mindent meg fogunk tenni a gyógyulás és a siker érdekében.
2014. jan. 22. 16:56
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én is nagyon sajnálom, nekem múlt hézen kellett befejezni a terhességemet missed ab lett sajnos...

Én PCO-s és IR-es vagyok, mindenképpen nézesd meg, hogy Te rendben vagy-e ebből a szempontból. És a nőgyógyász beutalhat terheléses vércukorvizsgálatra is, engem is beutalt. Minden jót...

2014. jan. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!