Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetéltél már el életed során?

Vetéltél már el életed során?

Figyelt kérdés
Hányszor vetél el egy nő élete során általában az első bébi születése előtt vagy után? Miért történhet ez meg? Milyen jelei vannak a vetélésnek? Hogyan történik? Mennyi idős koráig lehetséges vetélés (hónap)?

2014. jún. 1. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egy vetélésem volt 11 hetesen, ő lett volna a 3. babánk és nem tudjuk miért történt... Minden előjel nélkül vérezni kezdtem és mire beértem a kórházba már nem volt szívhang...
2014. jún. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az orvosom szerint többször vetél egy nő, mint mannyiről tud. mert pl. elkezdődik valami, csak nem folytatódik és menzivel kiürül. és sok nő ugye nem is gyanakszik, mert rendesen megjött a menzije. Aztán van, amikor már teszt is igazolja a terhességet meg orvos is, és ennek tudatában lesz vetélés. Hogy hényszor első baba előtt vagy után, hát erre nincs szabály. Sok mind okozhatja: hormongond, hematóma, fertőzés, de a korai szakaszban legtöbbször genetikai oka van, életképtelen a magzat.

van, aki úgy vetél el, hogy görcsöl és vérzik, van, akinél semmi jele sincs, csak mondjuk az UH-án látják, hogy már nincs szívhang és nem fejlődött a baba. A hogyan történik is történhet többféleképpen: a dspontán vetélkésnél általában kiürül magától, sokszor gyógykaparás sem kell. De van, amikor missed bva van, vagyis olyan vetélés, hogy elhal a magazt, de nem ürül ki magától, ilyenkor műtéti befejezés kell.

Mennyi idős korig? A 12. hétig van a kritikus időszak, eddig történik a legtöbb vetélés. A 12. hetes kor után kicsit fel lehet lélegezni, de sajnos baj bármikor történhet (méhlepényleválás, fertőzés, fejlődési rendellenesség stb.)

Nekem egy vetélésem volt, csak egy kis barna folt volt. nem görcsöltem. elmentem orvoshoz és már nem látott szívhangot, a 2 héttel korábbi méreteihez képest nem fejlődött semmit sem. A 8. héten műtöttek.

2014. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Jobban jársz ha rákeresel a neten.

Én második babámat veszítettem el, a 6ik héten, nem tudni miért. 4hónap múlva sikerült újra teherbe esnem, nem volt semmi gond a terhességgel!

Vetélésnek a 24ik hétig számít illetve , ha 24 hétnél hosszabb ideig volt az anya méhében, és az anya testétől történt elválasztás után az élet semmilyen jelét nem adta. Ha a magzat kora nem állapítható meg, a halva születés meghatározásának alapja a magzat 500 grammot elérő testtömege vagy 30 cm-t elérő testhossza.

[link]

[link]

2014. jún. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én a második terhességemnél, 11. héten, ikreket veszítettem el, a születésnapomon.
2014. jún. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen. Az első lányunk előtt 1x. Begörcsöltem, véreztem, mire beértünk, nem látott semmit a doki. Csinált egy gyógykaparást, rá fél évre megfogant a lányunk. A 2. lányunk előtt 2x vetéltem a 6. hét környékén. Görcs és vérzés.

A 24. hétig vetélés, utána a 36. hétig koraszülés. Bármikor lehetséges, de legtöbbször a 12. hét előtt szokott történni.

2014. jún. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ötször vetéltem el,mindegyik missed ab. volt, műtéttel befejezve. Első gyerekem előtt volt egy, a második előtt pedig négy. Az okokra nem derült fény.
2014. jún. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Én a 18.héten vetéltem el, elfolyt a magzatvíz és kicsúszott sajnos köldökzsinórig, nem kívánom senkinek. :(
2014. jún. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2x vetéltem el! 9. héten, szívleállás miatt, és 20+5 hetesen lepény rendellenesség miatt! Hogyan történik?.... hmm, nekem missed műtéttel az első, és spontán szüléssel a második... a miértekre még keresem a választ magam is...
2014. jún. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A 8 hetes nem fejlődött, a 24 hetes fertőzött magzatvíz miatt halt meg.
2014. jún. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Úgy gondolom ritka szerencsés ember vagyok....3 gyerekem van,3 terhességből.Sem abortuszom,se missed ab-m nem volt,ráadásul az 1. és 2. gyerekem az első hónapban,a 3. a 3.-ban jött össze.Szívből sajnálom minden elment baba szüleit.Remélem nem leszek lepontozva,én csak a kérdésre válaszoltam:vetéltél már el életed során?
2014. jún. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!