Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Szegeden csináltak valakinek...

Szegeden csináltak valakinek missed ab műtétet?

Figyelt kérdés
Hétfőn jell bemennem a klinikára, leírná valaki, hogy hogy zajlik?
2015. márc. 13. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem január 30-án csinálták itt Szegeden. Előtte 29-én bevonultam (este 6-ra elég volt, miután reggel regisztráltak az osztályra, így kimenőt kaptam este 6-ig-vagyis a saját felelősségemre távozhattam). Este fél9 felé felhelyezte az orvosom a tágító pálcikát - ezt a 3.emeleten, a terhespatológián helyezik föl, ugyanabban a szobában, ugyanazon a műtőasztalon, ahol másnap műtenek. Kellemetlen érzés volt, de rosszabbra készültem, nekem nem fájt annyira, de azért utána egyből elkezdődtek a görcsölgetések, amit kibírtam volna gyógyszer nélkül is, de azért kértem a nővérkétől fájdalomcsillapítót, így kevésbé fájt. Szerencsém volt, mivel 4 ismerős által egy 4 ágyas szobába kerültem, ahol 1 lány feküdt még.

Éjféltől nem szabad enni-inni, másnap reggel 6-kor kell bevenni 1 szem antibiotikumot, amit előtte felírt az orvos. Olyan fél1-kor szólt a nővérke, hogy mehetek. A műtő előtt még vagy 2 sorstársammal várakoztam olyan jó fél órát (mivel ők előttem következtek, így negyed+negyed óra volt). Amikor végre engem hívtak, akkor addigra már lenyugtattam magam viszonylag... Felfeküdtem, majd kérdezgettek még ezt-azt, rendesek voltak a műtősök, meg az altatóorvos is kifejezetten kedves volt, látta hogy kissé meg vagyok rémülve. Szépen mondták, hogy mi következik, beszúrták a branült (vagy mit) a bal kézfejembe, majd kérdeztek még néhányat, amire már nem tudtam válaszolni, elaludtam... A műtét végén újabb szurival ébresztenek, tehát megébresztenek. Én emlékszem, ahogy a beteghordó a szállítóágyra tesz és beszélek, hogy "nagyon köszönöm, nagyon jó volt" ilyen zagyvaságokat beszéltem állítólag, a párom is ott volt, ő is mondta. Aztán átvittek az ágyamra, ott még 2 órát nem szabad felkelni, párna nélkül kell feküdni. Utána szépen lassan felkelhetsz, igyál, egyél egy keveset, a vérzést én egyből érzetem ahogy felkeltem, de raknak >oda< ilyen orvosi nedvszívó papírtörlőt, bár nekem így is csupa vér lett az ágy+hálóingem. Este 6-kor már el is engedtek, az orvosom még utoljára megnézett ultrahangon és mehettem haza. Az az igazság, hogy nagy megkönnyebbülés volt akkor ez a műtét, mert sajnos akkor már 2 hete nem fejlődött rendesen (8 hetes voltam) és sejtettem, hogy valami nincs rendben, illetve vérezgettem is már előtte.. 2 hét múlvára rendelt vissza kontrollra. Sajnos 4 nap múlva erősen elkezdtem vérezni-görcsölni. Felhívtam a magándokim, aki azt mondta, hogy >belefér< a műtét utáni gyógyulásba. Amikor azonban visszamentem a kontrollra, egyből miután felhelyezte az ultrahangot, közölte hogy meg kell ismételni, mert ment maradt egy kis szövet. Na ekkor nagyon elkeseredtem, mert nagyon megbíztam az orvosomban, mindenki ŐT ajánlotta, hogy lelkiismeretes orvos.. Úgyhogy a műtétet még aznap megismételte délben... Így nekem 2 fordulós volt a történet, de szerencsére úgy érzem, azóta minden rendben van, már volt egy menzeszem is. 3 ciklus után lehet próbálkozni. Bármi kérdésed van, nyugodtan írj, nem könnyű, hiszen hiába van melletted a párod, mégiscsak teneked kell egyedül végigcsinálni ezt a herce-hurcát...

2015. márc. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is nagyon sajnálom!

Nekem 2012.novemberben volt egy 8 hetes missed ab-om és Én is szegeden voltam műtve.

Az első teljesen jól írta le a menetét ahogy ott műtenek.Nekem annyi volt a külömbség,hogy másnap nem délben műtöttek hanem még reggel 9-kor.Az még eszembe jutott,hogy olyan köntöst vigyél magaddal aminek van zsebe.Nem tudom,hogy Te már vérzel-e vagy sem,de Nekem betét kellett és így bugyiba mentem a műtőbe azt meg a köntös zsebébe rakadták.Az műtőasztalra majd a kórházi hálóingbe kell felfeküdnöd és majd felhajtják a derekadik és kikötözik a lábad.Ja meg ha felrakják előtte való nap a tágítót akkor fognak még majd egy vatta vagy géz darabot felhelyezni,hogy nehogy kiessen a tágító.Készülj fel arra is,hogy lehet a kezedbe fogják előtte adni a tágítót és Neked kell majd felvinni a műtőbe.

Sok sikert és kitartást!

2015. márc. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek, sokat segítettetek!
2015. márc. 15. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!