Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hallottál már az ureaplazmáról?

Hallottál már az ureaplazmáról?

Figyelt kérdés

Teherbe akarsz esni de nem sikerül, vagy elvesztetted magzatod? Lehet hogy te is az ureaplazma áldozata vagy?


Bárki aki teherbe szeretne esni, mielőtt próbálkozni kezdene, vizsgáltassa ki magát UREAPLAZMA, MICOPLAZMA ügyben. Ez általában része az STD (szexuális úton terjedő fertőzéset) vizsgálatnak. Nem köztudott, de ezek a fertőzések súlyos elváltozásokat képesek vélétrehozni a méhlepényen és a magzat méhen belüli elhalását okozhatják!!! Sajnos ez történt velem és ezért szeretném mindenki figyelmét felhívni mielőtt teherbe esne, hogy ezeket a szűréseket csinálja meg!!!



2015. ápr. 7. 18:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Figyelj csak, minden partnercsere és gyermekvállalás előtt illik STD-szűrést csinálni, ez az alap intim higién része.

Csak sajnos mostohaterület ez az orvoslásban, nehéz hozzájutni (még az infóhoz is), és nem is ingyenes.

De magánlaborok oldalán le van írva, hogy mikor kéne mindenkinek STD-szűrést csinálni.

Gyerekvállalás nélkül is gáz nemi betegséggel a hasadban élni.

Ráadásul nem csak magadért vagy evvel felelős!

Súlyos tetsi sértésért le is ültethetnek, ha átadod.


A papa is megcsinálta, gondolom, mert ha nem, akkor hiába kezelted ki Magadat. Egyébként mi volt a kezelés?

Mind2 fertőzésed megvolt?

2015. ápr. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
És mégis minek a hirdetése?:)
2015. ápr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
mindenhol van már ingyenesen elérhető std. Én sima cystitisszel is oda megyek...
2015. ápr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

3: Elárulnád, hol?

Én már egy éve keresem (főváros, belváros), de mindenhol fizetni kell a TELJESKÖRŰ STD-szűrésben 7-9 betegségre.

2015. ápr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Bár az ureaplazmát Magyarországon STD-n belül szűrik, pl Angliában nem is tekintik STD-nek, sőt nem is ismerik el, hogy esetleg bajt okozhat!! Magyarországon én 15e Ft-t fizettem végül a teljeskörű STD szűrésért. Egyébként sajnos ez NEM rutinszerű eljárás, ráadásul nem mindenki gondol rá, hogy esetleg baja van, mert NEM okoz mindig tünetet. 3 hetes doczczclin kúra (partneremmel együtt) segített végül kiirtani...
2015. ápr. 7. 23:01
 6/14 A kérdező kommentje:
jav: doxycyclin kúra
2015. ápr. 7. 23:03
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja és még csak annyit, hogy hiába csinálnak rengeteg különféle vizsgálatot, ha pont ezek nem részei a szűrésnek. Szóval jobb ezekre konkrétan rákérdezni.
2015. ápr. 7. 23:09
 8/14 anonim ***** válasza:

5: Hol csináltattad, és milyen vizsgálatok tartoztak bele, amik fizetősek / TB-n kívüliek?

Te figyelj, az ureaplazmát, mycoplazmát méhnyakváladékból lehet csak megnézni, csak aktus által terjed, akkor hogyhogy nem tekintik SDT-nek Angliában?:-o

2015. ápr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Magyarországon magán nőgyógyász csinálta az STD szűrést, konkrétan nem tudom mik voltak benne, de nagyon átfogó vizsgálat volt, nem csak a szokásos herpesz, chlamydia stb.

Az angol háziorvosom közölte, hogy itt nem szűrik az ureaplazmát (magán úton persze lehet, de az iszonyú drága) és ezért nem is írnak fel rá receptet. Nekem otthonról kellett elküldetnem az antibiotikumot rá. A miérteket én sem tudom, nem adtak magyarázatot, pedig magzat halál esetén az NHS honlapján konkrétan szerepel az ureaplazma mint lehetséges ok!!

2015. ápr. 8. 17:04
 10/14 anonim ***** válasza:

Köszi.

Amúgy a chlamydia is fizetős (már)!

2015. ápr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!