Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meddig lehet úgy a bűntudattal...

Meddig lehet úgy a bűntudattal élni, ha tudod, hogy már nem teheted jóvá, mert elvesztetted az illetőt?

Figyelt kérdés
2013. dec. 27. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogyan vesztetted el? Elhunyt? Vagy csak elköltözött?

Ha a bűntudatod olyan súlyos hogy meglenni sem tudsz és nincs esély a jóvátételre (lsd. meghalt) akkor pszichológus.

De ha csak elköltözött akkor vedd fel vele a kapcsolatot és kérj bocsánatot.

Mit tettél hogy ekkora bűntudatod van?

2013. dec. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Shai-Hulud ***** válasza:
Úgy 80-90 évig. Többen jártak már úgy, hogy elveszítettek valakit, és mégis túlélték a dolgot.
2013. dec. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elhunyt...most lehet kinevettek, de a bűntudat oka, hogy nem mutattam ki az utóbbi fél évben-évben, hogy valójában mennyire szeretem...Balesete előtt nagyon csúnyán összevesztem vele (sajnos jogosan, és épp ezért nem kértem Tőle bocsánatot). Amikor a korházban volt, minden szavam az volt, hogy "Szeretlek Apa", de akkor úgy éreztem, hogy nem akkor és nem ott kell bocsánatot kérnem, mert azt hiheti, hogy elbúcsúzni akarok tőle (súlyos volt az állapota)...És úgy volt hogy teljesen felépül és itthon, később szerettem volna megbeszélni Vele...De már késő a bocsánat kérésre és késő arra, hogy kimutassam, hogy mennyire fontos valójában számomra és hogy Ő volt a mindenem...És ez teljesen felemészt...
2013. dec. 27. 16:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem könnyű. De tudd, hogy mások is ugyanezt átélik, amikor meghal egy szerettük. Még akkor is, ha előtte nem vesztek össze. Biztos örült annak, hogy bementél hozzá a kórházba.
2013. dec. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy más is átéli ezt vagy hasonlót...De sajnos nem vigasztal...:( Örök életemben nagyon lelkiismeretes és ilyen téren (lelki) nagyon érzékeny voltam/vagyok...Persze, biztosan örült neki, suli helyett is ott voltam Vele...De most már nem mondhatom el Neki, hogy mennyire szükségem van Rá...
2013. dec. 27. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!