Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 21 hetesen elment a kisbabám,...

21 hetesen elment a kisbabám, aki járt ilyen szerencsétlenül az megírná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Röviden a történetem. Ectopiás vesém van ami a bal kismedencében helyezkezdik, de az orvosok nem mondták hogy ez gondot jelentene csak annyi, hogy császározni fognak. Minden rendben volt a terhesség 19. hetéig amikor a genetikán kiderült, hogy a kicsimnek a jobb veséje multycisztás, de azt mondták hogy ezen kivül egészséges. Rá egy hétre furcsa fájdalmat éreztem a jobb oldalamban nem volt jó feküdni ülni sem, elmentünk a kórházba ahol semmit sem találtak, azt mondták valószínű a baba nyom egy ideget. Rá két napra már a derekam is nagyon fájt, elmentem az urológoshoz aki vett vizelet mintát, utána még aznap elmentem a nőgyógyászhoz a panaszommal, hogy valami nem stimmel mert kb 10 perces fájdalmaim vannak, de nem véreztem,megvizsgált a baba élt még és a méhszájamis zárva volt. Nem mondott semmit csak azt hogyha nem bírom ellátni magam akkor menjek be a kórházba. Rá pár óraára már elviselhetetlen fájdalmat éreztem ami kisugárzott a combomba is és elmentem wc-re és élénk piros vér jött de nem sok minimális, azonnal kórház de már menni se bírtam a fájdalomtól, ahol megvizsgáltak és mondta a doki, hogy Ön elfog vetélni:( mert 3-4 ujjnyira már kivoltam tágulva és eltűnt a méhszájam.Ezután megkellet szülnöm a babámat ami borzalmas volt lelkileg:( Az okot mai napid nem tudom. Szövettanra várunk, de a dokim azt mondta hogy ebből általában nem derül ki, hogy mi volt a baj. Azóta a vizeletem eredménye is megjött ami negativ lett semmi fertőzésem nem volt, a kórházba is vettek vért az is mind mind negativ. Volt valaki hasonló helyzetben aki tudna valamit mondani, hogy ez miért következhetett be, mert az orvosom a természetre "fogja", de tudom hogy a kisfiam egészséges volt.:( Sokat olvastam hogy mi lehetett a baj, de csak keresem magamban a hibát és nem jövök rá. Köszönöm előre is aki tud egy kicsit is segíteni.

2015. jún. 16. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy percig ne hibáztasd magad! Te mindent megtettél én úgy gondolom. Az viszont érdekes, hogy senki semmit nem talált, ami okozhatta. A természet az első trimeszterben szokta végezni a dolgát. A ciszták nem tudom okozhattak-e ilyet..

Őszinte részvétem. Feldolgozás után próbáljátok meg újra, ne adjátok fel.

2015. jún. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy a méhszájam nem bírta a nyomást és emiatt kinyílt? Csak nem értem akkor, hogy lehetséges hogy ez kb 5 óra alatt megtörténjen. Félek így belevágni egy újabb terhességbe mikor nem tudom mi is volt most a probléma.
2015. jún. 16. 11:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, ami történt! Azért a dokid nem tudom, mit gondolt, h nem küldött be azonnal a kórházba 10 perces fájásokkal! Nekem ez a fura. Biztos dokit váltanék a helyedben.

Ne haragudj, borzasztóan sajnálom, és marhára feldühít, h meg sem próbálnak segíteni, amíg még lehet..

Nem a te hibád, erre ne is gondolj!!

2015. jún. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Fogadd a legőszintébb részvétemet. Az élet az egyik legnagyobb terhet rakta Rád, amelyet innnentől kezdve viselni kell, meg kell tanulnod együtt élni vele. Elfogadni nem lehet, elfeledni nem lehet, de ettől még ott van ez a gyász ez a hiány ez a fájdalom és Te élsz; ezért el kell fogadni, hogy élhess.

20 hetes terhes voltam. Délelőtt 11 órakor egy kicsi vérzés éjfélre mindennek vége volt. A méhszájam nem bírta Őt el és kinyíltam, a teljesen zártról úgy, hogy sajnos nem volt esély sem a sürgősségi méhszájzárásra.

Méhszájgyengeségem van, ami sajnos nem diagnosztizálható csak ilyenek után. (Volt egy 33 hetes koraszülésem, amelyből azonban egészséges gyermekem született, de akkor is már a 24. héten el kezdtem nyílni.)

A Lányom elméletileg egészséges volt, de utóbb azt mondom lehet talán mégsem, nem tudom.

Hosszú és nehéz út áll előtted. Nagyon sajnálom tényleg. Hidd el ez tényleg az, ami bonyolultabb és összetettebb annál, hogy az ember megértse, megtalálja a hibát, hogy legközelebb elkerülhesse. Én is kerestem a hibást, míg rá nem jöttem arra, hogy attól még nem kapom vissza. Meghalt. Meg kell gyászolnom. Gyászold meg és amikor ennek vége akkor gondolkozz el a "hogyan továbbon". Hosszú idő, de eljön. Tapasztalat. Kitartás!!!!!

2015. jún. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

És a méhszáj elégtelenségre van valamilyen lehetőség, hogy iődben felismerjék?

Kérdeztem az orvosomat hogy ez nem lehetett-e ez a gond, de azt mondta hogy nem hiszi, mert előtte voltak már görcseim. Szeretnék újra babát,de félek hogy ugyan ez megismétlődhet hogyha nem derül ki mi volt a vetélés oka,

Nálad mit csináltak, hogy utána tudtál szülni egy egészséges babát?

2015. jún. 17. 13:33
 6/8 anonim ***** válasza:

jaj kérlek fogadd őszinte részvétemet, nagyon sajnálom:-(

én 9 hetesen veszítettem el a 2. gyermekemet...

nem értem hogy hogy semmit nem láttak az orvosok?! ez döbbenetes.

2015. jún. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Úgy látszik, hogy nem láttak semmit, sajnos magam sem értem.:(

Nem tudom hogy a szövetten ki fog-e valamit mutatni, másba már nem bízom :(

2015. jún. 18. 16:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: megjött a szövettan?
2015. jún. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!