Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti kikérnétek anyós...

Anyukák, ti kikérnétek anyós tanácsát, tapasztalatait ha neki is volt koraszülött babája?

Figyelt kérdés
A férjem húga a 33. hétre született koraszülött baba volt. A gondom az, hogy anyósommal tipikusan semmilyen a viszonyunk, elég távolságtartó. Ez kérdés nem lenne túl "intim"? De kíváncsi lennék rá, mit mond, mert orvos is egyben (de kutató, nem kórházban). Szóval elég tekintélyes, hogy úgy mondjam. Koraszülött lett a kisfiam is, bár nem annyira, mint a sógornőm.

2015. jan. 16. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy próbát megér. Lehet, hogy ez a fajta bizalom, és eleve a tény, hogy a véleménye érdekel, sokat javíthat a kapcsolatotokon. Ha elutasító, akkor legalább te megpróbáltad, nincs vesztenivalód.
2015. jan. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem intim. Sőt, normális hozzáállás esetén jól is kellene, hogy essen neki, hogy kíváncsi vagy a véleményére. Ő is érintett volt (bár ki tudja, mire emlékszik pontosan ennyi év távlatából), kérdezz tőle, majd kiderül, miben tud segíteni.

Nálunk a családban a legtermészetesebb dolog lenne, hogy kérdezünk egymástól, tényleg elég távolságtartó lehet anyós, ha felmerült ez benned. De egy próbát tényleg megér.

2015. jan. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én kikérném, ha orvos akkor biztos tud józan tanácsokat adni, nem csak azt fogja ismételni amit a szomszéd Mariskától hallott anno.
2015. jan. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én biztosan kérnék segítséget.

Az én kislányom is korababa volt, ha gondolod, én is megpróbálok segíteni.

2015. jan. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Négyes, esetleg írhatsz privátban és köszi szépen :) Anyóssal meg majd meglátom, mert iszonyatosan okos, csak az a gond, h eddig nem igazán kommunikáltunk egymással, nem undok vagy ilyesmi, kisfiammal szívesen babázik, mert az első unoka :) De rajtam szimplán ált. csak átnéz és ez kicsit zavar :/ Egyszer egy picit mintha elérzékenyült volna a picur láttam (gondolom eszébe jutott a lánya), talán egy ilyen pillanatát kéne megint elcsípni..
2015. jan. 16. 22:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is a 33. hétre született. Volt a férjemnek egy nővére, aki szintén koraszülöttként született (ő 29. héten), de sajnos beteg volt, és egy hónapos korában meghalt. Nekem azóta sokkal jobb lett a viszonyom az anyósommal, pedig érdemben-tapasztalatban- nem sokat tudott segíteni, mert az a kicsi az egy hónapos rövidke életét a kórházban töltötte. De az átélt egykori élmények felszínre törtek benne, és megnyílt előttem. És annak ellenére, hogy a férjem már egészségesen, nem koraszülöttként született, sok hasznos tanácsot tudott adni az anyósom, mindig biztatott, hogy minden rendben lesz, és úgy is volt. :)
2015. jan. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!