Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Többszöri spontán vetélés...

Többszöri spontán vetélés azonos időben! Mitől lehet?

Figyelt kérdés

2014. szeptemberben végeztem terhességi tesztet pozitív lett. Nőgyógyásszal egyeztetett időpont előtt kellett orvoshoz mennem, mert gyenge pecsételő vérzést észleltem. 5 hetes terhességnek mondták, de nem biztosra, csak felritkulás volt látható. Az adott és a következő napon is volt vérvétel, ami csökkenő hcg szintet mutatott. Következő napon sajnos erős vérzéssel kezdődött, majd befejeződött .

2015. májusban ismét orvoshoz mentem 2 pozitív teszt után, "maszatolással". Szintén 5 hétben jártam, 6mm - es cystikus felritkulással. Utrogestant írt fel az orvos, amit 2 napig szedtem 3*1-et, de sajnos már nem segített, mert következő nap ismét vetélés következett be.

Jelenleg utolsó menstruációhoz képest 5. hét 4. nap - nál járok. Pozitív teszt után ismét szedem az Utrogestant. Viszont a mell feszülés eltűnt a mai napra. Attól félek ugyanaz fog lejátszódni bennem!!! A gyógyszer miatt lehetséges, hogy vetélés kezdődik / kezdődne csak nem engedi?!

Nőgyógyászati vizsgálatra 3.-ára kaptam időpontot.

Valaki volt / van hasonló helyzetben?



2015. júl. 21. 12:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia! Önmagában a mellfeszülés megszűnése még nem jelent gondot, sokan beszámolnak arról, hogy feszül, majd elmúlik napokra, majd újra megjelenik....Ugyanakkor a terhességi tünetekért felelős hormonok ahogy fokozatosan termelődnek a terhesség elején, úgy fokozatosan is ürülnek ki egy esetleges elhalás esetén, ezért önmagukban ezeknek a szubjektív jeleknek nincs döntő jelentőségük.


Mivel én i átéltem többször ugyanazt, amit Te, tökéletesen megértem, hogy nehéz felhőtlenül örülni és hinni abban, hogy ezúttal minden rendben lesz, de tudnod kell, hogy a korai spontán vetéléseknek legnagyobb része genetikai hibára vezethető vissza (és ezen nem tud segíteni az Utrogestan), ilyen vetélések minden korban voltak, és rendkívül gyakoriak. Magyarul, ha az előző vetélésedet az UTrogestan nem tudta megakadályozni, akkor ebben az a "jó" hír, hogy genetikai oka lehetett, és kicsi a valószínűsége, hogy újra előforduljon. Fel a fejjel, próbáld elhessegetni a rossz gondolatokat!


(arra a konkrét kérdésre, hogy az Utro késleltetheti-e egy elhalt magzat távozását, a válasz igen, késleltetheti. Ha nagyon aggódsz, próbálj esetleg kikönyörögni egy soron kívüli UH-t, ha másképp nem megy, inkább nézzenek furán az ügyeleten, de nézesd meg, hogy minden rendben van-e (az előző méretekhez képest fejlődött az embriócska:) Az idegeskedés nem tesz jót.)

2015. júl. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Mindig pozitívan állok hozzá! Csak azt tartom furcsának, hogy ugyanabban az időben történtek és teljesen hasonlóan! Most még nem voltam orvosnál. Amúgy nem mondtak semmit a korábbi vizsgálatok alkalmával, csak hogy próbálkozzunk. Csak az a baj, hogy sikertelen "próba" után kevesebbnek érzem magam... 😢
2015. júl. 21. 12:33
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Gyakori vetélés oka sok minden lehet, de pl a gluténérzékenység is ezek közé tartozik...azért említem meg, mert baromi sokan nem tudnak erről! és nem értik mért nem jön össze rendesen a baba, mért vetélnek el szinte mindig!....ha eddig nem volt ilyen vizsgálatod akkor érdemes, mert legalább kizárod ezt a listából! van már patikában kapható teszt is erre, de a cölikália centerben is megcsinálják ha sok a vetélésed.

2015. júl. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én sem hallottam róla, valószínűleg sort kerítek majd rá! Ma elmentem orvoshoz. Hasi uh.-ot csinált, illetve tapintással vizsgált. Nem tudott biztosat mondani,de azt igen hogy gyenge vérzésem van, amit én még nem észleltem... Sajnos, sejtem mi lesz a kimenetele, mert a másik kettő is így kezdődött. Holnap kell hüvelyi uh.-ra mennem. És még azt mondta az orvos, hogy lehet csak kimaradt..., de akkor miért mutatták ki a tesztek?!?!?
2015. júl. 22. 11:22
 5/16 anonim ***** válasza:
A vérezgetést sajnálom, ámbár szerencsére nem feltétlenül jelent gondot. A hasi UH-t nem értem, ilyenkor még nem is várható, hogy hasi UH-n bármit lásson. Tapintásos vizsgálat alapján is inkább feltételezni lehet ilyenkor a terhességet, Hüvelyi Uh jobb lett volna. Remélem, megírod, hogyan alakulnak a dolgok, mert én nagyon szurkolok!
2015. júl. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Először is: remélem, minden rendben lesz ezúttal! Szurkolok!

Ha sajnos mégsem, szerintem vizsgáltasd ki magad, ha a nőgyógyászod magától nem küld el ezek után mindenféle vizsgálatokra. Már csak amiatt is kivizsgáltatnám magam, hogy ne kelljen újból megélni ezt a csalódást. Sok oka lehet annak, hogy miért nem tapad meg az embrió, igaz, főleg genetikai. De lehet más oka is.

2015. júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a biztatást! 17 mm-es a nyálkahártya mérete, apró fekete pontot mutatott benne az ultrahangos. Azt mondta valószínűleg az baba, de nem állítja biztosra. 3.-án megyek kontrollra . Sajnos a vérzésem még mindig fennmaradt azóta is! Reménykedem... 😊
2015. júl. 23. 12:12
 8/16 anonim ***** válasza:
Először is sok sikert kívánok, remélem marad a baba! Nekem is volt sok vetélésem, míg rá nem jöttem, hogy pajzsmirigyalulműködésem van és gluténérzékeny vagyok! Kaptam gyógyszert a pm-re és egyből összejött a baba. Már 11 hónapos, Kincső!
2015. júl. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Úgy legyen! Én is járok endokrinologushoz. 1,5 éve inzulinrezisztenciát állapítottak meg, amire gyógyszert szedek, azóta normális a menzeszem, van peteérésem. Állítólag az ir, csak a teherbeesést akadályozza. Miután mondtam az orvosoknak, hogy a 2.-on vagyok túl pajzsmirigy vizsgálatra is vettek vért, augusztus 19.-én megyek vissza. Gratulálok a babához!
2015. júl. 24. 10:16
 10/16 anonim ***** válasza:
Na valami hír? :)
2015. júl. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!