Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 2-es tip. Cukorbetegség okoz...

2-es tip. Cukorbetegség okoz vetélést?

Figyelt kérdés
Két vetélés után...bebizonyosodott a cukorbetegség,eddig nem tudtam róla, nem is volt kezelve.(6 hete tartom a diétát, sportolok, összesen 8 kg ment le eddig, persze, hogy ez a cukromat hogyan befolyásolja sajnos nem tudom.) Szeptember végére kaptam időpontot dokihoz (diabet. + endro) gyógyszer beállítására stb. Milyen tapasztalatok vannak? 2 es tip. cukor esetén várandósan inzulinozni kell magam? Tényleg ez okozza a 7-8 héten való elhalást, aminek semmi előjele nincs(kivéve iszonyatos,állandó orrvérzés ami csak akkor van se előtte se utána)? (annyi mindent mondtak a dokik, magán úton indultam el, úgy vélik a magas cukor okozza)Köszönöm a segítséget.

2015. aug. 29. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, kezeletlenül okozhatja. Az, hogy terhesség alatt kell-e inzulin, az eredményektől függ. Van, aki végig szedi a met alapú gyógyszerét és teljesen jól elvan azzal is, van, akinek kell inzulin. Ez sem jelent semmi nagy bajt, inzulinos kismamának is simán egészséges gyereke lehet. Kemény dolgokon mentél keresztül, de próbálj előre nézni és örülni neki, hogy megvan a probléma, mert ha megvan, kezelni is lehet, és segíteni a bajon.


Az orrvérzésről nem hallottam még cukorbetegség esetén. Vérnyomásod rendben van?

2015. aug. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Magasvernyomasom elvileg nincs,a pulzusom sok a vashiany miatt.Cukorbetegseg melle tarsul a pajzsmirigy is,s TSH 3,7 ami ugy tudom sok..Felek h mi lesz,de probalok pozitiv lenni...
2015. aug. 31. 21:43
 3/3 rejtjel ***** válasza:
Inzulin nem biztos, hogy kell, inkább valószínű, hogy nem. Kerüld a cukros, magas szénhidráttartalmú ételeket (méz, banán, szőlő, mazsola, aszalt gyümi is ilyen, olvass utána). Orrvérzés ellen a c vitamint ajánlom, nekem a fogínyem vérzett folyton.
2015. szept. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!