Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Akinek vetélése (missed ab)...

Akinek vetélése (missed ab) volt, a következő terhességet aggodalmasan élte át?

Figyelt kérdés
2015. okt. 25. 16:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nalam eppen aktualis a kerdesed. Aprilisi veteles utan , elmultam 6 hetes terhes. Azt sem tudom hova tegyem az erzeseimet, nagyon felek, lattunk mar pulzalast, holnaputan kell menjek, szivhangot hallgatni. A doki is mondta, hogy ne gorcsoljek, de ez nem megy. Minden percen a felelem uralkodik el rajtam. Tudom, nem szabad, nem jo, de en nem tudtam levetkozni az elozo problemat, ezek szerint. negy honap szunet utan, a masodik probalkozasnal mar ossze is jott. Probalok a jora gondolni, a parom is mindig mondja, hogy ne mindig a rosszra gondoljak, mert akkor azt vonzom be magamba, de nem megy. Talan , ha eltelik egy par het, es minden rendben lesz, akkor lehet nyugisabb leszek. Neked is volt vetelesed? Terhes vagy vagy csak keszulsz?
2015. okt. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia.Nekem is áprilisban volt vetélésem,ami nagyon megviselt.Most újra terhes vagyok.11 hetes.Állandóan telis tele vagyok aggodalommal.Próbálok pozitívan hozzáállni,de a történtek után nagyon nehéz.Pedig boldog vagyok,hogy újra sikerült.De szerintem csak akkor fogunk megnyugodni teljesen ha a babákat a karjainkban tartjuk majd☺
2015. okt. 25. 18:56
 3/11 anonim ***** válasza:

Én tavaly júliusban vetéltem el, azóta nem is akartam tesót. Most 11 hetes vagyok én is. Teljesen más ez a terhesség. Az elsőmnél a föld felett lebegtem, semmi rossz eszembe nem jutott, sőt legyőzhetetlennek éreztem magam. Most amíg nem voltam uhn (7+6) szinte teljesen leválasztottam magam én és a terhesség, annyira féltem hogy kapcsolódni, tudomást se mertem venni róla:-(

Aztán mikor láttam az uhn valami változott. Azóta az a rettegés alább hagyott, bár a "bármi megtörténhet" érzés nem múlt el és talán nem is fog..Elveszítettem 1 hete tragikus hirtelenséggel az apukám, na azután pár nappal elmentem magán uhra, mert attól tartottam nem él;-(

De ott volt és eszméletlenül sokat fejlődött és mozgott! És újra nyugalmat éreztem és azt, hogy ő marad..

Én reménykedem és bizakodom, de tudom hogy félni is fogok..

Eddig nem vettem, de most pl tervezek szívhangfigyelőt venni, hogy amikor nem mozog és aggódok ellenőrizhessem. A babák úgy tudom ezt sem nagyon kedvelik, de olykor csak elnézi nekem:-)

2015. okt. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Vetelosok elnezest az offolasert!

Vetélést a "természet oldotta meg vagy muszeresen tortent? Es utanna mikor menstrualtatok?


Nekem september😞 18an volt vetelesem "magától kidobodott.

Es most fog kelleni megjonni"megszakitasosan voltunk egyutt"mivel az orvos nem látta akadályát hogy ujra teherbe esek mivel nem muszeresen fejeztek be.


Es igen aggodok ha teherbe esek akkor hogyan tovabb....mar mint én sem tudnék nyugodtan várakozni rettegek hogy ujra terhes leszek es elveszitem😢 12 hetesen történt 😞.

2015. okt. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nekem műszeresen történt a befejezés.A műtét után jó pár napig vérezgettem.Aztán semmi,és kb 3 hét múlva megjött és be is állt a ciklusom.Ja és palástfű teát iszogattam,mert állítólag attól erősödik a méhfal.
2015. okt. 26. 06:05
 6/11 anonim ***** válasza:
nekem műszeres befejezés volt, bár a baba magától kiürült, de úgy ítélték ez a biztos. A mensim 6 hét múlva jött meg és visszaállt a régi kerékvágásba.
2015. okt. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék. Augusztusban volt missed ab-om 11 hetes elmúltam, amikor megállapították, hogy 8. héten meghalt. Azonnal beutaltak műtétre, az első mensesem pár nap késéssel meg is jött a második már kicsit hamrabb, majdnem a jó időben és most várom majd a 3.-at, de errefel össze szedtem valami bacit :/ most kezelés, kúpok helyreállítás és ha minden ok akkor belevágunk újra, amitől rettegek! Nagyon félek, hogy újra megtörténik, nem hevertem még mindig ki a picim elvesztését, szomorú és csalódott vagyok és úgy érzem, csak egy újabb terhesség adná vissza az életkedvem, de attól meg félek.
2015. okt. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én egy év múlva mertem újra belevágni:-( igaz nekem már van egy gyerkőcöm talán ezért sem sürgettem..
2015. okt. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az asszonyok jó része elveszít egy-két terhességet. Tudjuk be ezt a természet megoldásának, ill. a természetes szelekciónak. Biztos nem lett volna egészséges az a gyerek, ha az anyaméh kidobta.


Persze nem jó érzés, én pl. a 6 hetes magzat vetélése után hónapokig úgy éreztem, hogy megmozdult, pedig már rég kikaparták a maradékot.

Kb. három hónapra lettem újból terhes, nem volt semmi probléma, ő lett a legnagyobb és legokosabb gyerekünk.

Aggodalomra semmi ok!

2015. okt. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Februárban volt missed ab-om, elhalt a baba, műtöttek.

Utána nem védekeztünk, de nem is történt semmi, amíg lelkileg készen nem álltunk rá, utána nem is jött meg, ez volt júliusban. Most 20 hetes vagyok, de még mindig nem teljesen aggodalom mentes, az első 12 hétben kb hetente jártam ultrahangra, mert úgy éreztem, hogy már nem él. Szerencsére jól vesszük a heteket, minden rendben van. De nagyon-nagyon aggódtam, mindenki szerint fölöslegesen, viszont nem tudtam lenyugodni. Nem tudtam aludni, stb. Alapvetően jobb ez a terhesség most, a szervezetem is jobban működik, de teljesen még mindig nem tudtam megnyugodni, Apukája szintén jobban félt mindkettőnket. Nem is fogunk szerintem teljesen megnyugodni, amíg a karunkban nem tartjuk.

2015. nov. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!