Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » "Lesz majd masik" es "biztosan...

"Lesz majd masik" es "biztosan igy kellett lennie". Mast vigasztalnak ezek a mondatok veteles utan?

Figyelt kérdés

11 hetes terhes voltam, amikor kiderult, hogy mar ket hete nem el a babank. Evek ota terveztuk, vartunk, iden jott el az ido, hogy vallaljuk is es boldogok voltunk, hogy hamar sikerult.

Igen, jozan esszel tudom, hogy valami oka biztosan volt a vetelesnek, talan beteg volt. Tudom, hogy jobb, hogy most tortent, mint kesobb.

Tudom, hogy szerencses vagyok, mert mar van ket gyermekunk es azt is tudom, hogy nehez dolog beteg gyermeket nevelni, kettot meg vegkepp nagyon nehez lenne.

En jozan esszel mindezt ertem.


De amikor elhangzik egy-egy ilyen kozhely, akkor azt erzem, hogy jogom sincs szomorunak lenni. Hiszen masnak ez a baba meg nem is volt baba. Meg nem is elt, igy meg sem halt, nincs mit siratni. O meg csak nekem es a ferjemnek volt fontos. Es amugy is szinte meg orulnom is kellene, mert lehetne sokkal rosszabb...


Tudom, hogy nem bantani akarnak, csak nem erzik, amit en es talan nem is tudnak mast mondani.

En pedig igy inkabb nem mondok semmit, vagy vagy ha kerdezik, akkor azt mondom, hogy jol vagyok. Mert igy mar nem kell ujra meghallgatnom a felresikerult vigasztalast.

Pedig talan jobb lenne valakivel beszelni, eleg lenne az is, ha a ferjemen kivil valaki meg meghallgatna anelkul, hogy az elso mondatomra nem reagal azzal, hogy "nah, majd a kovetkezo sikerul".


Ti is ereztetek igy, vagy tenyleg ilyen konnyunek kellene ennek lennie?


2015. nov. 15. 22:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én épp ara várok, hogy elinduljon a vetélés. Én arra gondolok, hogy inkább veszítsem el az elején, minthogy beteg babat szüljek
2016. jan. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Cseppet sem vigasztalnak ezek a szavak. Nem veled van gond. Nekem még pluszba azt is mondják, h már van egy egészséges gyereked. Igen van. De a testvére is az én gyerekem, és már kezdetektől fogva, az első pozi teszt óta leírhatatlan szeretetet éreztem a Kicsi iránt is, aki sajnos itt hagyott bennünket. Én azt gondolom, ezt nem lehet egyik napról a másikra feldolgozni. Minden reggel sírva kelek, pedig ott szuszog mellettem egy másfél éves kis Csoda...De a második Csodám már nincs itt velünk...én sem élem meg könnyen..nem is értem miért várják el az embertől, hogy legyintsen, ha meghalt a Gyermeke. De nem hibáztatom a környezetemet érte, ezt csak az tudhatja, milyen fájdalom, aki már megélte.
2016. febr. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Halvaszultem 35.heten, most 6 hetesen fenyegeto vetelessel fekszem. Nekem segitettek ezek a mondatok atlendulni a nehez helyzeteken. Aki ilyet mond sosem bant. En sajat magamnak is ezeket mondtam es szappanoperas onnyalogazas helyett egy normal gyaszfolyamaton futottam vegig. Ezt pszichologus is megerositette.
2016. dec. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!