Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Akinek már volt vetélése,...

Akinek már volt vetélése, hogy tette túl magát ezen? Nektek mi segített a kezdeti időszakban? (nyilván egy másik baba később), de a kezdeti gyászfolyamatban a feldolgozás nálatok hogyan zajlott? Mi vigasztalt Titeket?

Figyelt kérdés
Nov. 24-én volt műszeres befejezésem, a 8. és a 9. hét között halt el az embrió, a 9. héten nem volt szívhangja. Először lefagytam, kívülről láttam önmagam, és azt éreztem, ez nem velem történik, aztán kitört belőlem a fájdalom, sírtam, zokogtam, majd a kórházi beavatkozástól rettegtem, miután túl voltam rajta, megkönnyebbültem, aztán kínzó ürességet éreztem. Mostanság, egy héttel a beavatkozás után néha úgy érzem, hogy ugyan már, hisz ezzel számolni lehetett, nem véletlenül intenek óva mindenkit, hogy a 12. hétig még bármi történhet, aztán pedig elkomorodom, és sajog a szívem a fájdalomtól, és sírok.

2015. dec. 1. 10:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz, azóta született egy kislányunk de még ma is sokszor eszembejut a baba akit elvesztettünk pedig azóta 5év telt el.
2015. dec. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Elodzor en is ugy reagaltam, mint te. A mutetre keszultem, arra koncentraltam, hogy tul legyek rajta. Azutan kb ket napig jobban ereztem magam, majd kitort belolem a gyasz. Volt ket nap, amit kb vegig sirtam, annyira fajt.

Nem erdekelt a vigasztalas es nem is probaltam erosnek lenni, mert addig mar egy hete azt csinaltam es az sem volt jo.

A ferjemmel is sokat beszelgettem, massal viszont nem igazan tudtam. Nem is sokan tudtak a babarol, de annak a tarsasagat is kerultem, aki tudott rola.

En azt mondom, hogy az a ket nap nekem sokat segitett, atadtam magam a banatnak, gyasznak es tullendultem rajta. Nem teljesen, sokszor eszembe jut azota is, de mar nem faj annyira.

Eleg sok dolgom is volt azota, ez is eltereli a figyelmemet. Elkezdtem felkeszulni, hogy ismet belevagjunk a babavarasba. Ket hettel a mutet utan elkezdtem edzeni, elmegyek 1-2 kivizsgalasra es orvoshoz, elkezdtem figyelni a ciklusomat homerozessel, hogy lassam kb mikor jon majd a kovetkezo mensim. Koncentralok a hetkoznapi feladatokra, a meglevo gyermekeinkre es arra, hogy lassan jonnek az unnepek. Tervezgetjuk a jovot.

Meg csak 3 hete tortent, de annyi minden tortent azota, hogy sokkal tavolabbinak tunik az emlek, lehet, hogy tudatos is a dolog.

De en tenyleg azt mondom, hogy az, amit en csinaltam, hogy napkozben eros vagyok, meg amig mas is latja, a furdoszobaban, vagy este a takaro alatt meg sirtam csendben, amikor senki sem latja, hogy valojaban mennyire bant, nah, ez nem segitett semmit es ha folytatom, akkor szerintem nem sikerul ilyen gyorsan "lezarnom" magamban a veszteseget.

2015. dec. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
23%

szia! ha érdekel, keress rá a blogunkra, amin ezen virnyogunk egy ideje.:) nekem 9. héten volt vetélésem, befejezett, azóta megint terhes vagyok, de...nagyon nehéz feldolgozni ezt az egészet.


többé nem vetélek el című blog a blog pont hu-n :)


25hkm

2015. dec. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan voltam, mint egy zombi. Nem láttam, nem hallottam meg semmit, csak mentem és mániákusan tettem a dolgom - a munkában és otthon is. Nem akartam elmondani senkinek, mert egyszerűen magam sem fogtam fel. Aztán pár nappal később a diákjaim rákérdeztek, hogy mi van a babával, akkor döbbentem rá magam is, hogy mi történt. Azzal, hogy kimondtam, hirtelen igazzá vált. És akkor jött a nagy sírás, utána meg a zabálás. Vmiért ezzel kompenzáltam. Hirtelen felszaladt majdnem 20kiló, és újra terhes lettem. 7 év telt el, 4 gyönyörű kislányom van, és egyrészről még mindig fáj néha, másrészről meg hálás vagyok, mert akkor most nem lenne nekem az én fantasztikus nsgylányom. Nehéz ez...
2015. dec. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

A műszeres befejezés előtti időszak volt a legkeményebb, mikor már picit rózsaszínesen vérezgettem, de még reméltem, hogy megmarad. Agyaltam, hogy mit csináltam rosszul, bőgtem, hogy mi lesz, ha nem marad meg. 10 percenként nézegettem a betétet, hogy mi a helyzet, jött-e vér...stb.

Az is lejátszódott a fejemben, hogy mi van, ha megmarad, de beteg lesz, szóval nagyon nehéz volt rendet tenni a fejemben, hogy ebben a helyzetben mégis mi lenne a legjobb. Kb. 3-szor rohantunk be az ambulanciára, és az utolsó orvost leszámítva senki nem mondott semmi olyat, ami megnyugtatott volna. Aztán az utolsó orvos elmagyarázta számadatokkal is, hogy melyik értéknek mennyinek kellene lennie most, és hogy nálam mit lát a laboron. Elmondta, hogy nem fejlődött tovább, és ezzel igazából nem lehet mit csinálni. Valahogy ezek a racionális érvek egy kicsit megnyugtattak, és amikor kiléptem a rendelőből, pont egy fogyatékos lányt hoztak vizsgálatra. Akkor azt éreztem, hogy történhetett volna ennél rosszabb is.

Nem volt túl könnyű időszakom utána, de azóta már született még egy babám, és úton van a következő is.

Ha a kisfiamra nézek, akkor az jut eszembe, hogy ő most nem lenne, ha ez nem történt volna meg. És mivel nem cserélném el őt a világon semmire, azt hiszem így kellett mindennek történnie, hogy ő megérkezhessen.

2015. dec. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm a válaszokat. Próbálok bizakodni, és nem nagyon előre tekinteni, hanem lépésről lépésre túllendülni a helyzeten, és nagyon remélem, hogy eljön az az idő, amikor ezt az élményt már magam mögött tudom. Sok sikert és jó egészséget mindenkinek!
2015. dec. 3. 11:20
 7/24 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ugyanebben a cipőben járok :(.

2 hete még volt szívhang, most hétfőn a 9. heti UH-n már nem. Pénteken műtenek. Második lombik sikerült, de sajnos csak eddig jutottunk el. Egyáltalán nem tudom, mit kezdjek magammal, ezzel a helyzettel.....

2015. dec. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

én most vagyok ebben karácsonykor.várnak,hátha kiurul.

Ha nem,januárban műtenek.

Szívderítö. Nagyon kész vagyok.

2015. dec. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

De miért várnak vele ennyi ideig? Mennyi idősen halt el?

Azért ez így gondolom elég veszélyes.

Sok erőt és kitartást kívánok!

2015. dec. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
ez sok idő? azt mondták 7-10 nap.
2015. dec. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!