Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Két vetélésem volt tavaly,...

Két vetélésem volt tavaly, semmit nem mondtak az orvosok. Hogy vágjak bele újra?

Figyelt kérdés

Nem bírnám ki még egyszer...Annyira félek,hogy megint ez lesz a vége.Kivizsgálni nem akarnak,semmi baj,előfordul,majd a következő...

Annyira szeretnék már kisbabát!

Miből merítsek erőt?


2015. dec. 7. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
menj el magánba. ott segítenek. velem is ez a helyzet :(
2015. dec. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ket vetelesem volt tavaly, most húsz hetes terhes vagyok.

Nem értem, hogyhogy nem mondanak semmit az orvosok? Magánhoz jársz?

2015. dec. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Semmi kivizsgálás ? Magánorvos !!!

Pajzsmirigy , hormon , cukor, lisztérzékenység legalább ezeket kell megnézni !

2015. dec. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lányomnál az 5. baba elvesztése után kezdték meg a kivizsgálást. Lisztérzékenység és pajzsmirigy probléma derült ki. Fél év után sikerült a baba,azóta van még egy,
2015. dec. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szia! menj el magánba, rajtunk sem akartak államilag segíteni, mi is végigjártuk a magánutat. és ki is derült, mi okozta a vetélést.


átküldöm privátban, hol és miket mennyiért csináltattunk meg és mik lettek az eredmények!


26 hkm

2015. dec. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Először is hány hetesen vetéltél el? Az sem mindegy, hiszen 6-7 hetesen még "belefér".

Az hogy semmi baj ki mondta? Van nőgyógyászati előzményed? Ezekről tud az orvos?

Nekem sem volt már az első után sem kivizsgálás, de nekem a doki tudta az előzményeimet és egyből clostyra váltottunk. Ami után rögtön megmaradt a baba. A másodiknál ugyanez volt, próbálkoztunk természetes úton, de csak clostyval maradt meg.

Szóval először is kell egy normális orvos, aki foglalkozik veled és ismer.

2015. dec. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem idén 2 vetélésem volt. és egymás után közvetlenül, az egyik megállt a fejlődésben 5 hetesen a másiknak 9 hetesen leállt a szíve.

maszekban elmentem IR vizsgálatra,pozitív lett -igaz ez nem okoz vetélést,hanem inkább nehezebb teherbeesést-.

a második körben elmentem belgyógyászhoz elmondtam,hogy volt 2 vetélésem egymás után és nehogy véralvadási gond legyen. kaptam beutalót a hematológiára, szeptember1.én hívtam őket és okt.5.én kellett mennem,megcsinálták a vérvételt. Az utolsó mensim szept.14.volt :) eredményt november 30ra ígérték -még mindig nem kaptam meg-. most 12 hetes kismama vagyok. Hetente néztük a babát, minden alkalommal féltem,hogy már nem lesz szívhangja,sőt még most is félek :( így teljesen megértelek.

Viszont ő a 2.gyerkőcünk lesz, már van egy 2 éves kisfiam. így az idei vetéléseken ő lendített túl valamilyen szinten.

Amiket érdemes megnézni, a pajzsmirigyhormon, a véralvadási faktorok.

Drukkolok, hogy minden rendben legyen majd a következő babával.

bocsi, hogy hosszúra sikerült.

2015. dec. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az első 8 hetes,a másodiknál 10 hetesen történt, mindkettőnél műtöttek.

2015. dec. 8. 04:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy vetelesem volt es allamiban azt mondtak, hogy 3. veteles utan kezdik a kivizsgalast, de akkor sem teljeskoruen. En kulfoldon vagyok, de a baratnom azt mondta, hogy ez Magyarorszagon is igy van. Neki negy vetelese volt, mire elkezdodott a kivizsgalas es ki is derult mi a gond, az 5 terhessege most rendben van (remeljuk igy is lesz). Kezelik.


En szerintem gyengebb vagyok, de azt mondtam az elso utan, hogy tobbet nem birok ki. Kerestem olyan orvost maganban, aki foglalkozik velem egy veteles utan is. A veteles folyamata es a kortortenetem alapjan elmondta, hogy mit tart a legvaloszinubbnek es mi az, amit kizart. Eddig egy vervetelre kuldott, igaz, hogy az nem volt olcso, de eddig az eredmenyek fele erkezett meg es ugy tunik, hogy jol gondolta az orvos, ez lesz a baj. Trombofilia.

Kb 90%, hogy sorozatosan elvetelek az ujabb terhessegekkel, ha nem kapok kezelest.


Meg megvarjuk a tobbi eredmenyt es ha tenyleg ezzel van a gond, akkor ismet belevagunk, egyebkent en nem merek.


Szoval azt tudom javasolni, amit a tobbiek: vizsgalat privatban.

2015. dec. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a történetem, mint a 9-esnek, bár nekem minden vizsgálatom megvolt, a trombózishajlam volt az utolsó mentsváram, hogy az okozta. Ott sok csillag lett, a második terhességem alatt végig szúr a férjem injekcióval, azóta volt már egy új teszt, abban minden negatív lett.


vajon a vetélés miatt lett durva a trombózispanel? vajon a szuri ilyen jó hatású? vajon fals volt az első eredményem? vajon az új fals?


most már mindegy, a szurival bekkeljük ki a fennmaradó időt a terhességemből.:)


26hkm

2015. dec. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!