Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Minden missed ab után kerülni...

Minden missed ab után kerülni kell pár hónapig a szexuális életet fertőzés és vérmérgezés miatt, vagy csak a kaparásos esetekben?

Figyelt kérdés

Gumival sem lehet?

Kérem csak hozzáértő válaszoljon.



2015. dec. 8. 11:07
 1/5 Vilcsianyuja ***** válasza:

Gondolom, missed ab alatt úgy általában a vetélést érted, kaparás alatt pedig a műtétet? Természetes lefolyású vetélés esetén nincs tágítás, nem sértegetik fel a méhfalat, de én nem szakértőként az első normál menstruációt megvárnám a házasélettel, de igazából szerintem lehet már a vetéléses vérzés elmúlása után is. Gumival vagy gumi nélkül, tök mindegy, a gumi sem steril, összetapizzátok, ahogy felhelyezitek. Persze biztosan csökkenti valamelyest a fertőzésveszélyt, de nem nullázza le. Ha várnál az újabb teherbeeséssel, akkor persze kell a gumi.

Ha műtenek, sok orvos 6 hét szexmentességet javasol, akkor esedékes egy kontrollvizsgálat. Van, aki nem ilyen szigorú, de ebben az esetben mindenképp megvárnám a vetélés utáni első menstruáció végét.

Ha ennél hozzáértőbb véleményt szeretnél, legjobb lesz, ha orvoshoz fordulsz.

2015. dec. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2015. dec. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem nem volt műtétem, a vetélésem 3 nap alatt teljesen lezajlott, bezárult a méhszáj, még plusz egy napig véreztem. a doki azt mondta, azonnal lehet szexelni, de a helyemben nem próbálkozna az első hónapban (mert nem fogom tudni, honnan van a hcg a teszten, régi vagy új).


végül a 3. hónapban sikerült az új baba, addigra minden vizsgálatom megvolt és kiderült, mivel tarthatom életben az embriót:)


ha műtét van, ő 3 hónapot szokott javasolni, de azt mondta, azért mert lelkileg pihenni kell, esetleg a vizsgálatokra is kell sort keríteni, és azért, mert ha nem ágyazódik be majd, mert elvékonyodott a nyálkahártya, csalódott lesz a pár, de 3 hónap elég regenerálódni.


26hkm

2015. dec. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem ket hetet mondott az orvos, de csak akkor, ha addigra megszunik a verzes. Es ha nincs verzes, valamint lejar a ket het, akkor is hasznaljunk ovszert. Azert kell, mert barmilyen veteles volt, a mehed falan egy seb van ilyenkor (az verzik) es amig el nem all a verzes, addig a nyitott seb konnyen elfertozodhet. Eleve a huvely sem steril es szexualis egyuttletkor meg kintrol is bekerulnek bakteriumok pluszban, akar ovszerrel is. Ilyenkor elfertozodhet, begyulladhat.

De ha mar noncs verzes, akkor kicsi ennek a valoszinusege.

Elso mensi elott meg nem nagyon kellene teherbe esni, ezert is jo az ovszer addig. Az elso mensi utan mar lehet probalkozni is.


De ez az en dokim, ugy latom ezen az oldalon, hogy ahany orvos, annyifele javaslat. Olvastam itt mar olyat is, hogy hat hetig nem szabad szeretkezni, mint szules utan es 6 honapig nem szabad teherbe esni.


Minden eset mas, nekem 11 hetesen volt vetelesem, de pl egy harmadik trimeszteres magzatelhalas szulesnek szamit, ott mar nyilvan masok a korlatozasok.

2015. dec. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én most vetéltem, és kaparás lett a vége. A dokim szerint az első vérzés után orvos, és ha zárt a méhszáj, akkor lehet bármit, még akár fürödni is.
2016. jan. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!