Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Volt valaki Ausztriában...

Volt valaki Ausztriában tablettás abortuszon?

Figyelt kérdés

missed ab-om van januárban akarnak műteni,de szeretném inkább tablettásan. van valakinek merről tapasztalata?

Hogy megy ez?


2015. dec. 27. 13:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%
A tablettást is az esetek jó részében be kell fejezni műszeresen.
2015. dec. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

ez nem így van.

nyugat-európában 1975 óta van tablettás ab és nem ez a tapsztalat.Ezt csak a magyar orvosok mondják,mivel nulla tapasztalatuk van ezzel,mert itt ilyen nincs ugye,tehát fogalmuk sincs.

2015. dec. 27. 13:49
 3/20 anonim ***** válasza:
35%
Én meg kint voltam nővér 11 évet...
2015. dec. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
a tablettás sokkal jobban fáj, több napig...én nem akarlak meggyőzni, de a műszeressel hamarabb túl lennél a nehezén, és a fájdalmaid se lennének akkorák.
2015. dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Unokahúgomnak volt 2 hónapja. Azt mondta, hogy 5 napig olyan görcsei voltak, hogy sokszor fel sem bírt kelni.
2015. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
30%

Missed ab esetében szövettani vizsgálatot is végeznek, ez a tablettás megoldásnál nehezen kivitelezhető.

A magyar orvosok szaktudásának véleményezését inkább nem kommentálom, csak megjegyezném, hogy Ausztriában, különösen a határ közelében lassan több magyar orvos dolgozik, mint osztrák.:D

2015. dec. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

engem nem érdekel ha fáj,csak a műtét kockázataitól félek.

ahogy utána olvastam 2-10%-ig írják,hogy szükség van utána műtétre.

2015. dec. 27. 14:18
 8/20 anonim ***** válasza:
19%
a gyógyszeresnek is ugyan olyan szövődményei lehetnek. gondolj bele. ha nem kaparnak ki, honnan tudod hogy kiürültél teljesen? elég egy picike darab, gyulladást okozhat, meddőséget, a méhed is elveszítheted vagy belehalhatsz.
2015. dec. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

[link]


Itt leírják, hogyan juthatsz hozzá itthon, legálisan. Az egyedi kérelem elbírálásának a határideje 30 nap, de lehet sürgősséggel kérni.

A másik megoldás, hogy bejelentkezel egy osztrák nőgyógyászhoz, aztán ott kifizeted.


[link]


A te esetedben az a gond, hogy méhen belüli magzatelhalás miatt lenne szükség a beavatkozásra, nem nemkívánt terhességet akarsz megszakítani. Ezt azért célszerűbb kisműtéttel, műszeresen megoldani, mert rövidebb a lábadozás, kevesebb a fájdalom és a vérzés, és biztosan kitisztítják a méhet. Visszamaradt szövetdarabok gyulladást, következményes meddőséget is okozhatnak.

Az eltávolított szöveteket megvizsgálják, mert lehetnek információk a magzati elhalás okairól, ami a későbbiekre nézve fontos. Ez a tablettás művi vetélésnél nem kivitelezhető, vagy csak nehezen.

2015. dec. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

és ha spontán beindul a vetélés? akkor sincs műtét automatikusan. És a műtétnél is lehet olyan,hogy nem tisztítanak ki rendesen.

meg ha igaz ez a 2-10 % akkor csak kiürül az esetek döntő többségében.

a szövettani vizsgálat sem automatikus szerintem,bár ezt nem tudom,de ha spontán vetélnék el,akkor sem lenne.

2015. dec. 27. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!