Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ausztriában élő anyukák,...

Ausztriában élő anyukák, kismamák, ti kiköltöznétek a terhesség végén? Elég a férjem munkaviszonya a Kinderbetreuungsgeldhez?

Figyelt kérdés

a konkrét szituáció: Németországban élünk több éve, mindketten dolgozunk, nekem itt december végéig van határozott szerződésem, amikorra 35 hetes terhes leszek. Szeretnénk a baba miatt közelebb költözni Magyarországhoz. Túl sok dolog nem köt ude, bár elégedett vagyok a nőgyógyászommal, de nincs túl sok vizsgálat, és kórházat sem választottunk még, tehát az ismerős környezet kevésbé szempont.


Az itteni fizetésem gondolom nem számít, ha költözünk, ugye? Bár, ahogy néztem, az alapellátás többre is jönne ki, mint itt. A jogosultsághoz elég a kinti lakhely, és a gyerekkel egy háztartásban élés? Ti szülés előtt, vagy inkább utána pár hónappal költöznétek?


Nyilván, ha lesz munka, akkor előbb kell mennünk, nem tudom, mennyire lesz az húzós a sok intéznivalóval.



2015. okt. 6. 09:14
 1/5 A kérdező kommentje:
A másik, ami érdekelne, hogy mit jelentenek a Kinderbetreuungsgeldnél a plusz hónapok (pl.12+2, 15+3, stb), illetve, hogy a szülök megoszthatják-e egymás között a hónapokat, vagy egyszerre csak az egyik szülő veheti igénybe?
2015. okt. 6. 09:20
 2/5 A kérdező kommentje:
Illetve, olvastam, hogy a szülés előtt kell megigényelni, mi a helyzet akkor, ha a baba 5 hónapos korában költözünk ki? Akkor is meg lehet igényelni a fennmaradó időre?
2015. okt. 6. 09:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Az összes kérdésedre sajnos nem tudom válaszolni, de amit tudok, leírom:

Mi úgy kapunk minden ellátást (kinderbetreungsgeld, familienbeihilfe), hogy mi a gyerekekkel Mo-n vagyunk, a párom pedig kint dolgozik. Szóval elég az ő munkaviszonya, még ottani lakcím sem szükséges nektek, csak a férjednek. Illetve annyit tudok még, hogy a nagyobbik fiam már 1 éves volt, amikor megigényeltük, és visszamenőleg is megkaptuk az egészet. Egyébként azt ajánlom nektek, hogy keressetek valakit, aki ilyesmivel foglalkozik, nekünk van egy hölgy, aki mindent intéz, és csak 50 eurót kér ügyenként, ami szerintem nagyon megéri. Ha gondolod, privátban még adhatom a névét még a számát.

Remélem, tudtam picit segíteni!

2015. okt. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm, ez így már nagy segítség, megköszönném, ha elküldenéd az elérhetőségét privátban.
2015. okt. 6. 10:01
 5/5 A kérdező kommentje:
Közben az idő felosztását is kiderítettem, hasonló némileg a németekéhez.
2015. okt. 6. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!