Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mi az oka, hogy ennyire eltér...

Mi az oka, hogy ennyire eltér az orvosok véleménye?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a missed ab/vetélés utáni szexmentességre, és a következő próbálkozás kezdetére.

A missed ab műtétem után a kórházban az ügyeletes orvos 6 hetet, ill. 3-4 hónapot mondott a fentiekre. A védőnő 6 hónapot, de ne görcsöljem túl. Mikor két héttel a műtét után elmentem kontrollra a nőgyógyászomhoz, ő közölte, hogy védekezéssel már nyugodtan szeretkezhetünk, és ha megjött az első mensim, utána lehet próbálkozni. Vissza is kérdeztem, hogy az első után??? Persze, ilyenkor jobban megtapad stb. De mondom, 4-6 hónap... Csak nevetett, hogy nem kell túlspirázni.

Ennyire megoszlanak a szakmai vélemények, vagy egyszerűen "személyre szabott" ajánlásokat tesznek minden nőnek az állapotától függően?


2016. ápr. 5. 15:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem akarom kétségbe vonni az orvosom szaktudását, csak elméleti szinten érdekel a dolog.
2016. ápr. 5. 15:10
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A nőgyógyászod nyilván látta, hogy mi a helyzet "odabent", ő ezek alapján mondta amit mondott. A védőnő valószínűleg könyvek alapján.
2016. ápr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Máshogy regenerálódik a testünk. Nyilván van egy protokoll, alapvetően ehhez tartják magukat, de nem véletlenül van a kontroll. Ha neked ezt mondta a nődokid, akkor hihetsz neki. Én mondjuk biztos megvárnám a 6 hetet a lelkem megnyugtatására, mert hát én is így tudom már nagyon régóta, de nekikezdenék próbálkozni utána.


A védőnő meg nem lát beléd, hát azt mondja, amit tanítottak neki.

2016. ápr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Van egy protokoll, aztán vannak a konferenciákon hallott dolgok, amiket van, aki beépít az aktív protokolljába, van, aki nem.


A vetélésem után a dokik csak abban értettek egyet, hogy egy tapodtat sem, míg ki nem vizsgáltak minket, mert nem voltam már 20 éves csitri (27 voltam). És igazuk volt. Szerintem ez az igazi orvoslás, aminek az első szabálya: ne árts!

2016. ápr. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én 28 vagyok, nekem Utrogestant írtak fel, mondván, az lehetett a gond, meg kaptam beutalót hormonsoros vérképre. Meg kikérdeztek, hogy volt-e véralvadászavar, cukorbetegség a családban, ilyenek.
2016. ápr. 5. 16:45
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Mi pont most voltunk kontrollon 4 hét utàn. A méhem még tisztul, a doki mondta is, hogy mindenkinél.más, van akinek 3 hét van akinek 6 hét, és a terhesség kora se nindegy ezt is mondta nekünk. 2 hónap múlva próbálkozhatunk, de ezt is az uh alapján mondta. A védőnők furák. A miénk hiába látta a zárójelentést, a kombinál tesztem is jó lett és a dokik 100%-osan meg tudtàk mondani hogy vírus okozta a vetélést, okoskodott hogy szerinte lehet genetika.
2016. ápr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hónapot mondott az orvosom, de hozzátette, hogy ez a kockázatok kizárása miatt lényeges. Lehet hogy ha teherbe esek simán kihordom, de nem megfelelően bezáródott méhszáj miatt újra lehet vetélés. Én 38 vagyok amúgy.
2016. ápr. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy protokoll, ami idorol-idore valtozik. Van, aki ragaszkodik a regebbihez, van, aki az ujabb iranyzatot veszi fel.

Ez epp olyan, mint a teherbeeses fogamzasgatlo utan: a regebbi erosebb tablettak utan javasoltak a 3 honapot, a modernebbek hamarabb kiurulnek, igy sok orvos azt mondja, hogy eleg egy ciklust varni, sokan pedig meg mindig 3 honapot mondanak.


En speciel kulfoldon elek, volt szulesem is itt, vetelesem is sajnos. Itt azules utan sem konkret idot mondank, foleg hogy a kontroll sem 6 hettel utana van, hanem 2-3 honappal, attol fuggoen, hogy hogy van idopont.

Itt mindket esetben (szules, veteles) azt javasoljak, hogy amig barmilyen verzes van, addig kerul i kell a szexet, ha teljesen elmulik es kovetkezo napokban sem ter vissza, akkor lehet egyutt lenni. A verzes megszunese azt jelenti hogy a mehben levo seb begyogyult.

A mehszaj egyebkent nagyon hamar bezar, ha teljesen kiurult a meh, arra nem heteket, hanem max napokat kell varni.


A veteles utani terhessegre itt pl egy fiklust mondanak, vagyis azt, hogy az elso mensit erdemes megvarni, azt is azert, hogy utana ismert legyen az utolso mensi elso napja, ha ujabb terhesseg lesz.


De pl a veteles utan 3 hettel epp voltam Magyarorszagon, elmentem ott kontrollra a regi orvosomhoz, megnezett uh-val is es mivel mindent rendben talalt, igy o is azt mondta mar akkor, hogy nyugodtan lehet hazaseletet elni. Szinten azt mondta, hogy a kovetkezo ciklusban mar probalkozhatunk, de mivel vizsgalatokat akartam, igy mi nem eltunk ezzel a lehetoseggel.

Pedig nem egy frissen vegzett orvos, (nagyon nem, 60 ev koruli), de nyilvan mar az ujabb iranyzatokat koveti.

2016. ápr. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!