Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab műtétem volt 9...

Missed ab műtétem volt 9 hetesen. Szövettani leletemből egy szót sem értek. Meg köszönöm ha valaki részletesen elmagyarázza. Mi mit jelent?

Figyelt kérdés

Makroszkópos leírás:

10 ml-nyi sárgásvörös kaparèk. jell.rèszek 1 .kaz./T.eg.

J.:máj

Mikroszkópos leírás:

Compact ès spongiosus decidua mellett magzatbolyhok.Magzati elemek nem láthatóak.Malignitásra utaló szöveti jelek nincsenek.

Szövettani diagnózis: Residuum post abortum.



2016. aug. 5. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Ez semmi. Csinaltass kivizsgalast vagy probalkozz ujra a terhesseggel, ha meg akarod probalni még.
2016. aug. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Magzati elemeket olvasd keet labat stb nem lattak

semmi karos szovet nem volt benne tehat nem mola

eredmeny spontan veteles utani szovet

De egy veteles utan nem kell semmi kivizsgalas siman ujra kell probalkozni

Nyugi a vilagon minden 3. nonek volt vetelese es megis es egeszseges gyerekei vannak

Nezzd ugy veteles egy termeszetes szelekcio csak az egeszseges marad meg a tested jol mukodik nem tartja meg a beteg magzatot

2016. aug. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Decidua= terhes méhnyálkahártya

Residuum post abortum=abortusz utáni maradvány, azaz volt terhesség.

Magzati elemek nem láthatók = maga az embrió nem volt a kaparékban.

Nagyon jó, hogy negatív elváltozások nincsenek.

A dokim szerint ezekből a leletekbol annyi látszik, hogy egy terhességet szakitottak meg, semmi egyéb.

A kivizsgalasrol neked kell döntened. A tb nem támogatja egy vetélés után, sok tízezer ft lesz.

En nem csinaltattam, minden oké a következő babával. A műtét utáni harmadik hónapban fogant.

2016. aug. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Közben szombat reggel pozitív lett a tesztem. 😀
2016. aug. 6. 20:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Mikor volt a mutet? Mert lehet hogy meg az elozo terhessegbol maradt a hcg.
2016. aug. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Június 3.-án műtöttek.Azóta 2 mensesen vagyok túl.A 3. menszeszem nem jött meg.Orvosnál is voltam.Első ès második menszesz között teszteltem ès az negatív vólt.Műtèt után 3 napig vèreztem.Majd műtèt után 11 nappal rendesen meg jött.Ciklusom mindig 24 napos volt.Most se változott.Második menszeszem ugyan úgy jött mint a műtèt ès előző terhessèg előtt.Teljesen vissza állt a szervezetem a 24 napos ciklusra.Teszt csík egyre erősebb.Semmi kètsèg,hogy babát várunk.
2016. aug. 8. 15:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok :)
2016. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hat akkor ez nem a regi terhessegbol van. Gratulalok🤗
2016. aug. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

És sem igazán értem az én szövettani leletemet, valaki megnézné??


Anamnézis:

UM:2022.09.24.

Ultrahanggal igazolt missed abortus, vérzés miatt kerül felvételre. Számolás alapján 10 hetes várandósság, CRL

alapján grav.s.7+4.

Előző: -

Vizsgálati anyag: T8400.0 Endometrium

Makroszkópos leírás:

8 ccm darabos kaparék, indul 5 blokk. Dr.TB

Mikroszkópos leírás:

Mikroszkóp alatt kevés véralvadék környezetében lobos, necroticus decidua mellett kétrétegű throphoblaszttal

körülvett -helyenként hydropicusan degenerált- magzatbolyhok láthatók. Throphoblast proliferacióra, malignitásra

utaló jel nincs

Szövettani diagnózis:

SNOMED kód és megnevezés BNO Megnevezés

M7941.0 Megszakadt méhűri terhesség O0210 Missed abortion

2023. jan. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!