Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Trombofiliás kismamák, akinek...

Trombofiliás kismamák, akinek volt egy vagy több vetélése, vérhigitóval sikerült kihirdani a babát?

Figyelt kérdés
3 vetélésem volt,most kiderült hogy trombofiliàs vagyok,igy ha teherbe esek szúrnom kellessz magam.milyen vitamint szedtetek,folàt vagy folsav? Progipòtlót lehet? Mert ugy hallottam az mégjobban vérrögösödést okoz?! Sikerült a babàt kihirdani vérhigitó mellett? Köszi a vàlaszokat!
2016. szept. 13. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsére nem volt vetélésem, mert mire gyereket akartunk már több mint 10 éve tisztában voltam vele, hogy majd egyből szúrnom kell magam.

(Rutinból megcsinálták fogamzásgátló előtt a trombofília szűrést - Debrecen)

Nem volt gond a kihordással.


Barátnőm viszont úgy járt, mint te. 1 babát kihordott mázlival, majd 3 vetélés jött és most az 5. terhessége ér lassan a célegyenesbe clexane mellett. Ők kapott progeszteront is.

2016. szept. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszt!
2016. szept. 13. 14:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem sajnos a 36. héten halva született a kisfiam köldökzsinor trombozis miatt. Utánna derült ki, hogy trombozis hajlamom van. A második terhességemnèl már az elejétől szúrom magam vèrhigitóval és így minden rendben volt.
2016. szept. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Örülök hogy minden rendben volt.te kaptàl progipótlàst?
2016. szept. 16. 08:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt vetélésem, az orvosom megelőzte terhesség előtt vérvizsgálattal szerencsére. Melyik mutációd van? Én folsavat szedtem pluszban 6 mg-ot naponta, szúrni a 16. Héttől kellett. (Illetve kell most a 2. babánál is.)
2016. szept. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2 mis ab. Volt. Most kaptam clexant, és hormonpotlást is.
2016. okt. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Kaptam progipotlast mind a két terhességnèl de ilyet nem hallottam még, hogy verrögösödèst okozna.
2016. okt. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A progipotlás biztos nem okoz vérrögösödést!!!

A vérögösödés vagy öröklöt vagy kialakul ( nálam pl a fogamzásgátló szedése miatt) de néha a korr elöre haladtával is elő jön.

2016. okt. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De okoz.a duphaston betegtàjékoztatòjàba is levan irva,nekem most talàltak 3at a jobb tüdölebenybe,xareltot kell szednem
2016. okt. 6. 11:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Hetero vagy homozigóták vagytok?

És a párotok?

Melyik MTHFR-re?

5-ös, a 6 mg folsavat ki mondta neked? Nekem eddig minden doki azt mondta, hogy bőven elég a napi 400 mcg, ha az aktív folsav, mert a simát egyáltalán nem hasznosítja a szervezetem.

Vérhígítót csak az immunológus mondta, hogy fog kelleni szúrni terhesség esetén (még várok a pozitív tesztemre), az összes nődgyógyász csak az aktív folsavat mondja.

Nektek volt homocisztein vérvétel? Milyen eredmény lett?

A progipótlást azért kaptátok, mert alacsony volt a progitok? Mennyi?

2016. okt. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!