Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélés során keveredhet a...

Kittyke777 kérdése:

Vetélés során keveredhet a magzat vére az anyáéval? Ha pl az apa RH+ az anya RH- es a magzat esetleg RH- volt? Okozhat ez a továbbiakban gondot?

Figyelt kérdés
Nemrég volt vetélésem és nem csináltak tesztet erre, hogy melyikünknek mi a vércsoportja viszont azt olvastam egy helyen hogy ha összeférhetetlenség áll fenn es a magzat világra jön vagy elvetél akkor kell adjanak injekciót a köv. 72 órában máskülönben a folyamat visszafordithatatlan lesz.... Nekem nem adtak semmit

2016. szept. 22. 13:56
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Rosszul irtam a magzat vercsoportjat : RH+ at akartam
2016. szept. 22. 13:59
 2/33 anonim ***** válasza:

Én rh 0 negativ vagyok.

Az 1 terhességnél nincs ebből gond mert a szervezetem nem tudta mi ez. Tény hogy a szülésnél lehet vérkeveredés de 72 órán belül kaptam anti dt. A lányom b pozitiv. A fiam 0 pozitiv. Apa b pozitiv. A 2. terhességnél ha előtte nem kapsz anti dt lehet vetélés. De ezeket abban az esetben közlik veled ha Te 0 negativ vagy amúgy pénzért mindják meg milyen vércsoportú vagy.

2016. szept. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

2 vagyok.

Akkor te nem tarozol ebbe a kategóriába azért nem kaptál

2016. szept. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Keveredhet, és erre szoktak ilyen esetben is adni (bár a keveredésnek és reakciónak kisebb az esélye). Utána kéne járni, ha kell, akkor szerológiát csináltatni. Nem törvényszerű az immunizáció (tehát hogy később gond lesz), de azért megnyugtatna gondolom téged is.
2016. szept. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Hány hetes voltál?
2016. szept. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Szerintem kell szuri. Nekem volt missed ab-om és kaptam anti d-t. Azt mondják 7 hetes voltam amikor leállt a fejlődésben, én egyébként 0 rh - vagyok.

A fiam szülése után is kaptam anti d-t, ő a rh + lett.

Biztos, hogy nem kaptál? Teszt nem kell. Egy egyszerű szuri csak.

2016. szept. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Egyébként lehet nagyon korai vetélésnél nem kell még, végülis 6 hetesen kapcsolódik az embrió az anyai vérkeringéshez.
2016. szept. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Az első terhességnél valóban nincs gond, viszont muszáj megkapnod az ellenanyagot 72 órán belül, különben a következő terhességed vetéléssel végződhet. Ugyebár ha az anya szervezete találkozik a pozitív vércsoporttal (vetélés során ez történik), akkor ellenanyagot termel és a következő pozitív vércsoportú embriót kilöki a szervezetéből, azaz elvetél. Akkor nincs gond a második terhességgel (ellenanyag nélkül), ha az is negatív vércsoportú baba lesz, mint te, de ugyebár pozitívra több az esély.
2016. szept. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
59%
Vetélés, terhességmegszakítás, magzatvízmintavétel vagy köldökzsinórvérvétel esetén is kell anti D-t kapni. Elég furcsa, hogy te nem kaptál.
2016. szept. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
12 hetesen veteltem el es 3 adag antibiotiumot kaptam meg egy szurit farba rogton a kuret utan,amikor kerdeztem h mire van a szuri a doki azt mondta h ezt arra kapom h a mehem hamarabb huzodjon ossze, de semmit nem mondott az anti d-rol....
2016. szept. 22. 14:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!