Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Sajnos elhalt a kis magzatunk,...

Sajnos elhalt a kis magzatunk,11 hetes vizsgálaton derült ki, hogy nem fejlődött tovább, kb 2 hete már, és szívhang sem észlelhető. Hogy lehet ezt "túl élni"? És a pozitívra gondolni?

Figyelt kérdés
Hatalmas fájdalom, első Babánk lett volna. 24 éves vagyok,nehezen jött így is, mivel nyáron derült ki, hogy nincs tüszőrepedésem,gyógyszeres segítség kellett hozzá. Minden rendben volt labori vizsgálatok szerint. Nincs káros szenvedélyem.Minden adott volt. Nagyon vágytunk már Ő rá.Ráadásul tünetmentes vagyok, nem görcsölök, nem vérzek, tulajdonképpen semmi, ami erre vezetett volna. 1 hét múlva lesz a műtéti beavatkozás, mondván talán természetes úton elmegy addig. Hogy lehet ezen túltenni magunkat? Félelem van bennem, afelől ha újra megismétlődne. A férjem lelkileg maximálisan mellettem van. Beszélni nem tudok róla, mert annyira fáj. Kétségek között vagyok. A terveink szertefoszlottak. Újra visszaszokni a régi kerékvágásba. Kudarcként élem át. Kérem írjon, aki hasonló utat jár/járt be! Köszönöm.

2017. jan. 10. 13:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%

Először is nagyon sajnálom, ami veled történt.

Egy nőgyógyász ismerősöm egyszer azt mondta: a vetélés annyira gyakori, hogy ez is része az anyaságnak. Sokan éltük át, van, aki többször is.

Először is: meg kell gyászolnod a babádat! Igenis sírj, igenis beszélj róla! Ez fontos! Így tudsz túl lenni rajta (persze időbe telik).

De ha nem dolgozod fel, akkor viszed magaddal tovább a problémát!


A félelem, a bizonytalanság az jó eséllyel ott lesz a következő terhességnél is. Vagy talán mégsem... nem tudom, min múlik. Én a második terhességemnél (az első vetéléssel végződött) valahogy az első pillanattól éreztem, hogy nem lesz gond, és nem is lett. Valahogy mindig megérzem... utána még két babát veszítettem el, náluk nem volt meg a bizonyosságérzésem.


Utólag, sok-sok év távlatából persze még mindig ott van a veszteség fájdalma, ez tény. De ott van mellette, hogy van egy csodálatos 10 éves gyermekem, és igyekszem erre koncentrálni, nem a korábbi fájdalmakra és veszteségekre.

Szóval én amondó vagyok, hogy most csak gyászolj, engedd meg magadnak! A többi pedig majd utána jön...

2017. jan. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon sajnalom. :( velunk is megtortent. Ameddig nem tortent meg nem is sejtettem, hogy ennyire gyakori...


Sird ki magad.


Beszelj a fajdalmadrol...baratnovel...calaki aki megerti tamogat es nwm csak szajkozza hogy minden rendben lesz..mert tudom :az most keves.


Nekem segitett hogy ujra es ujra kibeszeltem a fajdalmamat baratnoimnek...illetve pont itt a gyakorin talaltam valakit akivel azota minden nap beszelunk, mar mar baratnok lettunk. Tamogattuk egymast, egyutt vartuk az ujrakezdest...


Nekem igazan az segitett, amikor ujra lett pozitiv tesztem es ujra tudtam bizakodni.


Kivanok sok erot. Kitartast. Hitet

2017. jan. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm a gyors válaszokat, és a lelkileg segítséget nyújtó szavakat! Érdekes számomra, hogy pont most beszélni nem tudok, valójában be nem áll a szám, de most ez az eset elhallgatott. Írásban tudok csak megnyílni. Valamiért az van bennem, hogy nem akarom sajnáltatni magam.-tudom ez hülyeség, de nem szeretek panaszkodni. Gyújtottunk a kis lelkéért gyertyát, elégettük az ultrahangos képeket. Együtt sírtunk a férjemmel, akivel már 10 éve együtt vagyunk, nagy szeretetben. Szerettük volna mi is megtapasztalni, a mérhetetlen nagy Boldogságot, amit a közös gyermekünk adhat meg. De az örömből,boldogtalanság, gyász lett.Tulajdonképpen tegnap tudtam meg, ezért még nagyon friss a seb. Köszönöm Nektek, hogy megosztottátok velem a saját történeteteket. Ezekre van a legnagyobb szükségem most. Köszönöm!
2017. jan. 10. 14:34
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi is elvesztettük az első közös babánkat. Egy világ omlott össze bennem. Ráadásul már nagyon benne vagyok a korban, féltem, hogy nem is lesz több esély.

Az első érzés a döbbenet volt, hogy ez megtörténhetett. Szintén nem is sejtettem, hogy baj van, ahogy te sem Az uh -n derült ki, hogy nem fejlődik a terhesség.

Én is egyedül akartam lenni. Nem érdekeltek, zavartak a vigasztalónak szánt szavak, hogy biztos beteg volt, meg hogy jobb, hogy most ment el, mint később.

Sirj sokat, dühöngj, ami jólesik.

Nekem nagyon sokat segítettek az idegen nők az interneten. Ide a gyk-ra is akkor tévedtem, amikor sorstarsakat kerestem. Nagyon sokan vagyunk, ezt én is a vetélés után tudtam meg. Én is találtam itt valakit, akivel privátban levelezünk azóta is.

Kb egy hónap kellett, hogy tovább tudjak lépni, előre tudjak nézni. A kontroll után már a következő babára koncentráltam.

Most itt rugdos a hasamban, 32 hetes.

Sok kitartást ehhez az úthoz! Szoritok neked!

2017. jan. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
61%

"Nem érdekeltek, zavartak a vigasztalónak szánt szavak, hogy biztos beteg volt, meg hogy jobb, hogy most ment el, mint később. "


Szerintem ez a legnagyobb ostobaság, amit mondani lehet. Miért, ha beteg, akkor nem fáj a veszteség? Hát én veszítettem el úgy magzatot, hogy beteg volt, élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenessége volt, és az is rettenetesen fájt.


Az is egy hülye érv, hogy lehet még másik... persze, hogy lehet. De nekünk EZT a konkrét magzatot kell elgyászolni... szélsőséges példával: ha valakinek egy már megszületett gyermeke hal meg (amit nem kívánok senkinek), akkor sem vigasz, hogy majd lesz másik...


Kérdező: én azt tudom javasolni, hogy bármennyire is nehéz, kicsit erőltesd azt, hogy beszélj róla. Személyes példámat tudom felhozni: én fél évig elfojtottam a gyászom, nem beszéltem róla, aztán fél év után úgy tört ki belőlem a felgyülemlett fájdalom, mint valami gejzír és az sokkal rosszabb volt, mintha elejétől fogva beszéltem volna róla. (Későbbi veszteségeimnél már így tettem.)

2017. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Pont így jártam 3 éve. Egy dolog vígasztalt, azt mondják, azért mennek el ilyen korán, mert betegek. És akkor sokkal jobb, hogy most ment el, mint később, vagy betegen született volna. És jobb, hogy a természet eldöntötte, és nem neked kellett dönteni az életéről a 12. heti genetikai uh után (vagy még később). Ennyi vígasztalást tudok mondani, minden más csak mellébeszélés.

Nálam 3 évig tartott, míg kihevertem és újra bele mertem vágni, pedig nagyon nem vagyok fiatal. (Annyira nem, hogy kb. utolsó pillanat.)

2017. jan. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Nektek is, hogy megosszátok velem! Először is teljes szívemből Gratulálok a kisbabához, lassacskán már karjaidban foghatod Őt! Másodszor nagyon sajnálom, hogy így alakult Nálatok is. Kérdem én, miért kell ilyen sok nőnek ebben szenvednie?! Főleg, akik ennyire szeretnék, mint Mindannyitok. Ez nem túl nagy kérés, úgy hiszem. Ez az életrendje, de mint sok más, ez sem könnyű. Én is ezért regisztráltam, mert úgy éreztem itt találok menedéket. És nagyon jó kiírni magamból. Köszönöm, hogy elolvassátok és írtok nekem!


Pontosan, engem is ezekkel próbálnak vigasztalni, de valahogy nem segít. Most ment el, meghalt-, elvitt egy darabot ugyanúgy belőlem is. Ő lett volna a mi KicsikeBabánk, és nincs többé. Egyszerűen felfoghatatlan! Csak keresem a miértjét, de válasz erre nincs. A legrosszabb, hogy még mindig bennem van egy halott magzat, és amíg nem távolítják el, addig reménykedem, hátha a kicsike szíve újra dobogni kezd. Annyi mindent elterveztünk már, fejben már a szobát is átrendeztük. Minden percünk arról Ő róla szólt. De sajnos ez lett a vége. Első gyermekünk elvesztése.

2017. jan. 10. 15:50
 8/22 anonim ***** válasza:
69%

Ez most bizonyára nem vigasztal (sok év távlatából tudom én is csak így látni), de tudod itt jön képbe az, hogy bármennyire is felsőbbrendű lényeknek tekintjük magunkat mi, emberek, azért a természet törvényei még mindig érvényesek ránk... és ez bizony a természetes szelekció. Ha miérteket keresel, talán az alábbiak segítenek megérteni a történteket:

Az ember ugyebár egyetlen apró sejtecskéből fejlődik ki, sejtosztódások sorozata révén. A kezdeti időszakban pedig a természet "mindent, vagy semmit" alapon szelektál: ha csak egyetlen ponton is hiba csúszik a folyamatba, akkor könnyen belátható, hogy abból a sejtből már a további osztódások során nem tudnak egészséges szervek kifejlődni és itt megszakad a fejlődési folyamat. Ezért ennyire gyakori a korai vetélés. Ha még zigóta állapotban becsúszik a hiba, akkor jó eséllyel olyan sejt sérül, amiből később létfontosságú szervek alakulnak ki és ezek értelemszerűen nem tudják betölteni a funkciójukat. Tulajdonképpen ez egy teljesen természetes folyamat, a személyes veszteségtől függetlenül.

2017. jan. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom ami veled történt,együtt érzek veled.sírj,gyászolj!!nem kell még arra gondolni,hogy tedd magad túl rajta.enyhülni fog a fájdalom,akkor tudsz gondolkodni hogyan tovább.

A mi második babánk 35.héten lett angyalka :'( rengeteg sírás következett és fájdalom.egy valamit tudtam,újra fogjuk próbálni.

A következő baba 7-8 hetesen ment el,missed ab lett a vége.fél év múlva ismét össze jött a babus,most 3 hónapos múlt ❤ lelkileg nehéz volt a terhesség ,de a lényeg a boldog végkifejlet.

Közhelynek hangzik és most biztos nem vígasztal,de az idő enyhíteni fogja a fájdalmat,de ahogy az előttem lévők írták,neg kell gyászolnod a picikédet.

2017. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek Vagytok!

Örülök, hogy 3 év után összejött a Picike. Belegondolva abba, hogy 3 év volt szükséges, hogy "eltemesd" végleg az nagyon durva. De szerencsére úgy mondd az utolsó pillanatban sikerült. Ez jó hír!


Köszönöm a választ, ezeknek a dolgoknak én is utánaolvastam. Csak azt nem értem, hogy miért nem vetéltem még el? Még mindig itt van a szívem alatt, úgy hogy már elhalt gyakorlatilag 2 hete, és semmi erre utaló jel nincs! :( Amúgy ez normális, hogy plusz 1 hetet még várnak a beavatkozással?


Te jó Isten a 35.hétben?! Megkérdezhetem, hogy mi történt? Ez brutális, sajnálom! De annak nagyon örülök, hogy happy end lett a vége. Bízom benne, hogy nálam is ez fog majd lenni. Gratulálok a Kicsidhez!


Aggódom a műtéttel kapcsolatban, mire kell számítani? De bennem van az is, hogy azután másabb lesz, elfogadhatóbbá válik, mivel akkor már nem lesz bennem a kis Csöppségem.

2017. jan. 10. 18:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!