Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hogyan állt hozzá a vetélésete...

Hogyan állt hozzá a vetélésetekhez a család?

Figyelt kérdés

8 hetesen vetéltem el, nem elég nekem ez, de még a család is csak bánt.

Kezdődött azzal, a nővérem, akinek 3 gyereke van, szinte szememre hányta, hogy mit csináltam, nem vigyáztam eléggé biztosan, meg amikor elkezdtem vérezni kellett volna kérnem gyógyszert, olyan nincs, hogy nem tudják megmenteni a terhességet.

Anyu pedig sajnál, de ő meg átesett a ló túloldalára, állandóan sajnálkozik, hogy jajj lehet te már sem is fogsz tudni kihordani egy babát sem... Benned máskor sem fog megmaradni biztosan...

Persze ezek a gondolatok bennem is felmerültek, de miért kell ezt hallgatnom, akárhányszor találkozunk?

Tudom, nem kell elmondani, tanultam ebből is!


2018. jún. 1. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Közlöd velük, hogy álljanak le a témával, mert téged zavar.


LEgközelebb meg nem mondod el nekik ilyen hamar.

2018. jún. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukámnak is volt, tudta, min megyek át, így ő akkor nagy segítség volt lelkileg. A tesóm fiatalabb nálam 3 évvel, ő még nem tart itt.


A nővéred egy primitív, bunkó paraszt, ezt szebben nem lehet megfogalmazni. Járhatott volna így ő is. Anyád se százas, idegesítsenek még jobban, másra sincs szükséged...

Ha ennyire ilyenek, én bizony kíméletlenül elküldeném a pitsába őket a következő kirohanáskor, és szerintem kerülném is őket egy ideig. A te lelki világod most fontosabb, és ők beletaposnak állandóan.

Egyébként fel a fejjel, az első nekem is egy missed ab lett, aztán lett egy csodás lányom, most pedig ismét terhes vagyok. Még picike, 7 hetes, de ver a szíve, és eddig rendben van, bízom benne, hogy így is marad. Drukkolok neked is :)

2018. jún. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

És még annyit: a legtöbb ilyen korai vetélés ellen nem lehet semmit tenni, ez a "természetes kiválasztódás". (Bocs, ha hülyén hangzik, tényleg nem megbántani akarlak, csak ez így van objektíven nézve.)

Nem egyszerü tudomásul venni, de ennek megvan a biológiai oka. Legközelebb remélhetöleg több szerencséd lesz a terhességgel!

2018. jún. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A férjem befordult, magát hibáztatta (épp külföldön volt). Nagyon sok beszélgetés kellett ahhoz, hogy minden a régi legyen közöttünk.

A szüleim sajnálták és anyukámmal sokat tudtam róla beszélni.

Apósom nem reagált, hidegen hagyta, anyósom viszont sokszor mondott olyat, ami nagyon rosszul esett. Pl ne hisztizzek, nen olyan nagy durranás. Mindig a sógornőmet hozta fel, hogy ő meg most diagnosztizálta magát laktóz érzékenységgel (azért mert büdöset pukizik) és hogy az sokkal rosszabb, mint az én dolgom. Vetélés után 2 hónappal már kiabált velünk, hogy mi vagyunk a hibásak, hogy neki nincs unokája, mert mi nem is akarunk, mert a szomazéd Mariskának is összejött, csak nekünk nem, meg hogy ő nemsokára meg fog halni (makk egészséges, 55 éves) és a mi hibánk, amiért nem láthatja az unokáját. Azóta lassan 1 év telt el, de 2-szer találkoztunk, de néha még azt is soknak tartom.

2018. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Jó nagy tahó rokonaid vannak. Nem hiszem, hogy más esetekben normálisan reagálnának. Emiatt nem értem, hogy miért mondasz el nekik mindent.
2018. jún. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nővérednek innen üzenem, hogy nagyon gyökér.Hogy hibaztathat pont ő a 3 gyerek után mikor tudja, hogy mennyi buktató lehet..Neki szerencséje volt tegye össze a kezét és adjon hálát téged meg inkább biztasson ne kritizálni.

Anyukád is rosszul próbál sajnálni.Azzal, hogy beléd magyarázza, hogy majd egy egészséges terhességed se lesz pont nem segít.

Kérd meg őket kerüljék a témát.Ha nem megy és ha megoldható te kerüld őket.

A vetélés nem a te hibád.Lesz terhességed amiből megszületik a babatok.Ne hagyd hogy lehuzzanak és görcsöket tegyenek beléd az ilyen rossz gondolatokkal.Minden jót kívánok!

2018. jún. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azért mondtam el, mert nagyon várták már, hogy legyen babánk és tudtam, hogy örülnek majd, hamegtudják. Örültek is nagyon, talán ők is csalódottak és nem tudják megfelelően kezelni ők sem a helyzetet.

Köszönöm a bíztatást, sokat jelent ez most!

2018. jún. 1. 11:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
mindenképpen mondd el nekik (ha szépen nem megy, akkor durván), hogy nagyon kontraproduktívak. ezzel nem csak neked, de a velük való kapcsolatodnak és a házasságodnak is árthatnak. meg még saját maguknak is. ha nem fogják fel, szakítsd meg velük a kapcsolatot egy időre
2018. jún. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Először is tudatosítsd magadban, hogy egyiküknek sincs igaza. Ez nem a te hibád. Sok baba nem marad meg, több, mint gondolná az ember. Ennek egészségügyi oka van, nem veled van a baj.

A válaszom pedig, mindkettőt el kéne küldened a bánatos pi...! A nővéred primitív és buta, anyukád meg inkább ne is formálna véleményt. Ha jót nem mondanak, rosszat nem kell.

2018. jún. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!