Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénzből jöttök ki a z...

Mennyi pénzből jöttök ki a z alábbiakat szem előtt tartva?

Figyelt kérdés

Úgy szeretném kérni a válaszokat, hogy a rezsit és hitelt ill. Tankolást és egyéb vásárlásokat nem beleszámítva mennyit költötök ételre, pelusra, háztartási szerekre, tisztálkodó szerekre stb.

Magyarul ami csak az alapvető szükségletekre megy el, az az összeg érdekelne. Tudom hogy relatív, de fontos lenne számomra ha lenne pár válasz. Előre is köszi.


(1 gyerek 2 felnőtt érdekelne elsősorban)



2018. máj. 15. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:

2 felnőtt és 2 gyerek. Kajára kb 80 ezer, pelus kb 20 ezer (fele volt 1 gyereknél), tisztálkodási szerek, háztartási szerek talán 20-30 de a gyerekek érzékeny bőrűek. Nem kell mindent minden hónapban megvenni így nehéz saccolni. (A 2. gyerek olyan szempontból számít itt, hogy sűrűbben kell pl fürdetőt venni de nagy 400 milis, így is kitart egy ideig..)

A kicsinek tápszer 5-10 ezer, már most 10 hónapos így kevesebb kell belőle.

Maradt a többi, ruhák, cipő, játékok, néha 1-2 extra (pl napszemüveg, optikás). Van mikor csak kisebb játék, máskor 1 szezonnyi ruha + cipő. A szeptember volt a legszebb, őszre vásároltam meg télre sokmindent, 100 ezer elment. 🤔 (fele-fele arányban kb a 2 gyerekre..) azóta inkabb folyamatosan veszek ezt-azt...

2018. máj. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ezt így nem tudom, mert sose írtuk fel, hogy mi mennyi. Ami biztos, hogy 400-500 ezer között van a havi bevétel, ebből 120 fixen megtakarításba megy mindig, meg még úgy 60 ezer a különböző számlák, rezsi, 20-30 a kocsi. Szóval 200-300 ezer marad, azt el is költjük. De minden hónapban van ilyen vadaspark, állatkert, messzebbre menős program, ami 20-30-at legalább elvisz kajálással meg mindennel együtt, költünk hobbira (ez is sztem van 20-30), másfélhavonta 20 ezer a macskakaja, szóval sok megy el nem létszükségletre.

Pelus talán 10 körül lehet/hó, háztartási szerek 5-10 között, tisztálkodó szerek 3-4 ezer, kaja talán 80 lehet, de ezek saccolt összegek.

2018. máj. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi múltkor számoltuk össze párommal.250 simán elmegy egy hónapban.Ha nem válogatnánk nagyon akkor azért kevesebből is menne szerintem, ebbe ahogy kérted a számlák nincsenek benne.

2 felnőtt 1 gyerek.

2018. máj. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem tudom megmondani, sosem számolom. Nálunk kb. 850 000 a havi nettó bevètel, ebből 300 000 ès 400 000 között teszünk fèlre egy hónapban. A többi elmegy, de 2 autónk van, járunk kirándulni, programokra, viszonylag sűrűn ètterembe, diákhitelre magas törlesztőrészletet fizet a fèrjem, vannak különféle biztosításaink, casco stb. Nálunk pelenka már nincs, 6 èves a fiunk, de van számos más kiadás. Az biztos, hogy heti egyszer biztos hogy bevásárlásra 20 000 körül elmegy, plusz mellè a kisebb vásárlások. Szerintem olyan 130-140 000 körül lehet összesen.
2018. máj. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezeket az osszegeket olvasva mi olcson kihozzuk.

Mi 5 en vagyunk,tehat igazabol valaszolni sem akartam.

De nalunk egy nagybevasarlas van havonta,az olyan 80 korul.ebben van kaja,tisztito/tisztalkodo szerek,pelus,p.torlo minden.(hozzateszem nem hasznalok mindenbol tescosat meg arosat.libero,persil,coccolino,bref,domestos.ezekbol nem engedek.bar,igyekszem akciosan venni.

Ezen kivul en boltban csak pekcuccokat,zoldseget es par aprosagot veszek.ez kb 20-30 ezer/ho.

A ruhazkodas ezen felul van,de nem vagyunk nagy vasarlosak.siman van olyan honap mikor senkinek nem veszunk semmit.

Mi inkabb a sporolos kategoriaba tartozunk.Sokat teszunk felre,tehat kolthetnenk tobbet is,de nekunk igy jo.

2018. máj. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
2 felnőtt, 1 baba. Heti 8000 az élelmiszer, havi 10 000 étterem, meg havi 10-15 000 az egyéb kiadás (ruha, játék, pipere, esetleg valami extra dolog a konyhába) tehát kb havi 60-65 000
2018. máj. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
280500 ebből a számlák után 187500 forint marad. 30000 megy el tankolásra és még ugyanennyi cigire (páromnak). Kétszer veszünk tápszert, mert már csak reggel és este issza a lányunk. Kétszer veszünk pelust, nagyobb kiszerelésűt. Ha jól számolom, 115000 marad.. aztán 5000 a kutyának a kajája (kap nagy kiszerelésű tápot, csontokat, farhátat, lábat mikor mit.. és maradékok.. rizs, tojáshéj.. múltkor őzikének a csontját ette..de 5000-ből kijövünk mindig, mert úgy csinálom, hogy fele táp, fele farhát vagy láb stb, fele maradék...a nagy tálja minden nap tele van...) A 1150000-ből kb 80000 megy el kajára, tisztálkodásra 30500, a többi pedig mindig másra. Nem spórolunk: vagy a gyerekre költjük pl most kapott fisher price játékot, vagy valamibe beleöljük azt a pénzt..de jól élünk..most lesz átalakítva a gyerek szobája, a konyhában kicserélve a szekrény, festve, a lépcsőt bontjuk, előtető lesz.. és csak még több pénz jön majd be, miután visszamegyek én is dolgozni jövőre.
2018. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A titok nyitja az, hogy okosan kell beosztani! Nálunk minden hónapban megvan, hogy mikor mire megy el a pénz..
2018. máj. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!